Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférában miért kérdezik...

A közszférában miért kérdezik meg a bérigényt, mikor bértábla van?

Figyelt kérdés
A minap voltam állásinterjún egy Polgármesteri Hivatalban ügyintézői pozícióra, ahol megkérdezték mennyi lenne a bérigényem. Őszintén szólva teljesen váratlanul ért. Vagy ez is csak egy teszt?

2023. szept. 16. 05:25
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Mert kevesebbet akarnak adni
2023. szept. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Mert bérsávok vannak.
2023. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
A bértábla csak minimumot ír elő, nem tilos annál többet adni, ha az intézmény ki tudja gazdálkodni.
2023. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Valószínű, ha többszörösét mondod a bérsávnak, akkor nem téged vesznek fel, ellenben az valóban csak a minimumot határozza meg, egyedi elbírálás esetén adhatnak többet.

Érdemes utána nézni te bértábla alapján mennyire lennél jogosult és valamelyest fölé lőni.

2023. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végülis kitérőválaszt adtam, az interjúztató pedig bérminimumot mondott. Azt tudtam egyébként is, hogy anyagilag nagyon nincs eletesztve a hivatal.
2023. szept. 16. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert ha magasabb a bérigényed, mint amennyit kapni fogsz, akkor valószínűsítik, hogy nem fogsz sokáig ott dolgozni, hiszen hamar másik munkahely után fogsz nézni, ahol kifizetik az igényedet.


Ha hosszú távra keresnek munkaerőt olyat keresnek, aki elégedett lesz a hivatali fizetéssel.

2023. szept. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!