Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keres Magyarországon...

Miért keres Magyarországon egy kezdő mérnök és egy betanított munkás ugyanannyit?

Figyelt kérdés

A kérdésem valós én 2014-2015 körül voltam végzős a középsuliban akkor egy operátor kersett nettó 60-70 ezret, a megyémben nettó 80 ezer Ft volt a fizikai munkások átlagbére a ksh szerint. Egy mérnök akkoriban Pesten 250-270 nettókkal kezdett, egy gyárimunkás 80 nettókat kapott. Ma már egy gyárimunkás kap 300 nettókat a mernökök gépész, villamos is ilyen 300 nettókat. Régen simán 3-4szeres szorzó volt a mérnök (gépész, villamos, mechatronikai, jármű) és a betanított munkás közt.


Én a MÁV-Hévnél vagyok közlekedésmérnök nettó 266ot kapott, volt osztálytálytársaim akik betanított munkát végeznek többet keresnek nálam. Targoncásokról, hegesztőkről nem is beszélve. Csak durva én már fizetősön is voltam és kevesebbet ér a munkám mint aki semmit nem tanult.

Pedig ezelőtt fenyegették a fiatalokat, hogy mi lesz veletek, sima érettségivel semmire nem viszitek az életben. Erre ma már betanított munkásként meg lehet jól élni. De többi mérnök ismerősöm is ilyen 300-400 nettókat keres.


2023. okt. 19. 08:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

A Bosztoni teadélutánra ha emlékeztek a tankönyvekben, az pont emiatt a jelenség miatt alakult ki. A történet dióhéjjban az hogy 80 éve nem emeltek a hajóskapitányok és matrózok bérén. És mivel elinflálódott mellettük a világ a fizetésük fabatkát sem ért így ezért beledobálták tearakományt a kikötőnél a vízbe.

-Szerintem nézz szét mit dobálhatnál ki!

2023. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez idáig se volt sok de mostanra irreálisan kevés.
2023. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!