Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Máshol is kivetetik az éves...

Máshol is kivetetik az éves szabadságot?

Figyelt kérdés
Nálunk ezt a hetekben közölték, hogy megváltozik a rendszer max néhány nap vihető át január első hetére, ha folytonosan vesszük ki a szabinkat, tehát Karácsonykor elkezdem és ameddig tart januárig veszem ki folyamatosan, amíg el nem fogy. Máshol mi a módi?

2023. nov. 16. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Én annyiszor vagyok szabin amennyiszer akarok (nyilván egy pofátlansági határt nem túllépve, pl: nyári szünetre azért nem megyek) az év végén pedig kéri a főnök hogy random írkáljuk be adminisztráció miatt. Idén pl 47 napot voltam szabin egyébként hivatalosan 22 nap járna az évre.
2023. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
A torveny szerint a munkaltatonak ki kell adni az eves szabikat es csak rendkivuli esetben viheto at a kovetkezo evre. Tehat a jellemzo az hogy kivetetetik az osszeset.
2023. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Ki.
2023. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

A következő évre nem vihető át csak úgy egyetlen nap sem. Ha az adott évben sokat vagy táppénzen mondjuk év végéig és esélyed nincs kivenni a szabadságokat akkor átviheted, de rögtön a legelső munkanapodtól kezdve ki kell venni a szabadságokat.

Olyat még a főnök sem tehet meg hogy nem adja ki mert nincs helyetted senki, neki ki kell adnia!



Ahol én dolgozok ott megvan adva hogy nyáron 1 hét, ka decemberbe karácsony és Szilveszter közötti munkanapokat tervezzük be szabadságnak illetve december 22-23 at is mert akkor már leállunk 24-én szintén. Persze ha hétköznapra esnek ezek a napok. Tehát kb 10 szabadságunk így van kiadva hogy azt akkor kell kivenni amikor a munkáltató megadja. Nyáron az 1 hét augusztus közepén szokott lenni arról pontos időpontot legkésőbb minden év márciusában megadja a főnök így a nyaralásokat meg egyéb hosszú programjainkat arra időzítsük mert előtte és utána senkit nem enged el max 2 napra. Az év többi napján is úgy adja ki a szabadságokat hogy júniusig lehetőleg az éves szabadságainkat vegyük ki időarányosan és ne úgy hogy mondjuk májusba kiveszünk 1 hetet, hanem minden hónapba vagy legalább 2 havonta menjünk el 2-3 napra is ha annyira akarunk.

Persze aki időbe jelzi hogy neki egyéb okok miatt szüksége van 1 hétre mondjuk júniusba akkor azt persze megengedi de nagyon időbe kell jelezni lehetőleg év elején amikor meg kell írni a szabadságtervet. De nálunk ugye így év végére novemberre már senkinek nem maradhat szabadsága csak az ami az ünnepekre van betervezve, azon kívül ha marad akár 1 nap azt már októberben kiszokta vetetni mert a november és december eleje az a hajtás amikor mindent meg kell nyomni hogy jó évet zárjunk. Olyankor senki nem mehet szabira, csak ha nagyon muszáj és ha nagyon időbe szólt erről.

2023. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4 nagyon köszi az kimerítő választ! Titeket ez a rendszer szokott zavarni? Minekünk most jött új főnökség röviden, és kb hasonló lett a rendszer.

Ti betegen bejártok, szabira mentek, vagy táppénz?

2023. nov. 16. 14:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A következő évre nem vihető át csak úgy egyetlen nap sem


nem egészen...


Az életkor szerinti pótszabadság egy megállapodással átvihető, és jövő év végéig kell kiadni.

Esedékesség évében kiadottnak számít, ha idén megkezded, és max 5 napot január elején ad ki, megszakítás nélkül.

Szóval van azért lehetőség...

2023. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Nekem marcius 31 remlik mint az atvitt szabik kivetelenek hatarideje.
2023. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
7, akkor tanulmányozd a törvényt. A március 31. csak arra vonatkozik, ha október 1-én vagy ezt követően kezdődik a munkaviszony.
2023. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Vittem mar at szabit, irtam is ala papirt ezzel kapcsolatban es marcius 31volt benne.
2023. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

De megneztem es igazad van.

De az is biztos hogy marcius 31 volt az tajekoztatomban es nem mar regota ott dolgoztam.


Ment a plusz.

2023. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!