Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek most ebben a...

Mit tegyek most ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Én is hibás vagyok, mert fáradt voltam a szabi helyett beírtam, hogy 12 órát dolgoztam , mert nem figyeltem ill. amúgyis éjjeles lettem volna.Azt mondták h nekem akkor lyukas a napom... De miért nem látják, hogy szabin voltam? Attól,.mert én elírtam attól nekik látni kéne a szabit...


Szabira ha éjjeles vagy akkor is n. 6000 ft/ nap ad.

8 órás bejelentés 3/3 műszakbaosztás , 12 óra alatt 1. Óra szünet van.


Ha kérdeztem valamit akkor nem kaptam választ. Pl. Milyen órabéren vagyunk, szabadság, betegség hogy van kifizetve


Azóta kiderítettem, hogy az éjszakás 18-6-ig nettó 1800 ftos órabér ezen semmi más pótlék nincs. 6-18 : 1400 ft, vasárnap éjszaka 2800 ft.de.pl.szombat vasárnap délelőttös órabérről nincs infó...

Üzemorvosi vizsgálat nem volt. Munkaruha 63 ezer 12 hónap kilépés előtt... Túlóráztam volna busz nem állt meg, hülyének néztek meg h hazudok... Pedig tényleg csak én szállok ott fel. Buszos kártyán megtudják nézni.


Ezekkel tud valamit kezdeni a munkaügyibíróság vagy ez ma már teljesen normális és törvényes bánásmód?

Ma felmondtam a cégnél leadtam mindent nem végeztem a dolgaimmal kerestek hogy valóban felmondtam-e. Ezt bezzeg tudják,de válaszolni nem meg eltünnek a napok .

Most őrlöm magam, hogy ilyen órabérekkel is kb 180 ezret talán ha megkapta volna most ebből is levonnak majd 63 ezret...


Dolgoztam kb a semmiért 12 órába...

Alvállalkozónál vagyok. X gyárnak Y csarnokban a Q vállalkozónál a W alvállalkozó foglalkoztat...



dec. 6. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a te helyedben átfogalmaznám a kérdést, hogy megértsük.
dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szomorú ha nem érted.
dec. 6. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Van szerződésed? Tudod bizonyítani, hogy mi a helyzet?
dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van szerződésem de az heti 40 óráról szól. Van 3/3 beosztásom és a szünetrendem. Pár fotó a napi jelentésről a napi munkához
dec. 6. 18:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs tapasztalata ezzel?
dec. 6. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kapásból azt nem értem, hogy miért mondtál fel? Azért a két dologért, ami megtörtént veled -> Mást írtál a munkaidő-nyilvántartásba, mint a valóság, valamint nem állt meg a busz?


Ez mind orvosolható, ha nem vagy "töketlen".


"Ma felmondtam a cégnél leadtam mindent nem végeztem a dolgaimmal kerestek hogy valóban felmondtam-e."

Ezt sem értem. Ha valaki átadja a felmondását a munkáltatónak, akkor miért keresik, hogy valóban felmondott-e?


Továbbá, milyen munkaügyi bíróságról beszélsz? Minek kéne munkaügyi bírósághoz fordulnod?


Ha nem fizeti ki a munkáltató a ledolgozott időre járó béred, akkor a kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott kell panaszt tenni. Munkaügyi bíróságra jogvita esetén megyünk, vagy ha további követelésünk is van a munkáltató felé, mint ami egyébként is megilletne.


Valójában mi a kérdésed?


"Munkaruha 63 ezer 12 hónap kilépés előtt"

Ezek szerint nem adhatod vissza, hanem meg kell térítened az árát. Ilyenkor viszont a tied marad a munkaruha.


"Van szerződésem de az heti 40 óráról szól."

Mivel teljes munkaidős munkaviszonyban foglalkoztatnak, ezért nagyon nem is tud másról szólni, mint heti 40 óráról.

Ez még nem jelenti azt, hogy csak ennyit kell dolgoznod. Ezt a heti 40 órát olyan módon osztja be a munkáltató - figyelembe véve a jogszabályi korlátokat - ami neki megfelel. Túlórát is elrendelhet ezen felül, semmi nem tiltja.

dec. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!