Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen gépészmérnökként...

Milyen gépészmérnökként termelésben dolgozni?

Figyelt kérdés

Helló


Gépészmérnökire fogok jelentkezni és érdekelne, hogy az alábbi pozíciókban milyen dolgozni?


karbantartó mérnök, minőségügyi mérnök, folyamatmérnök termeléstámogató mérnök.


Mennyire változatos, pörgős, stresszes pozik?



dec. 17. 09:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
+1 kérdés: tudnátok egy skálát mondani hogy kb mettől meddig kaphat egy tapasztalt gépész a fent említett pozikban. Pl br 600-800 között?
dec. 17. 10:32
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A karbantartás elég hálátlan pozicio, en nem ajánlanám, ha minden működik akkor “mégis minek fizetünk titeket, hisz semmi baj” ha meg valami elszaródik “mégis minek fizetünk titeket, ezt sem tudtátok megelőzni”. Nem is fizet a legjobban, azt nem ajánlanám.



MEO nem rossz, van hogy hosszabbak a munkanapok, de normális helyen a túlóra ki van fizetve, meg ott néha szokott nőt is látni az ember, bár monoton tud lenni.


Termeléstámogató szerintem a legpörgősebb, de ugyanakkor legérdekesebb és legjövedelmezőbb is, de van hogy ügyelni kell ha ejszaka leáll a gyártás, amennyiben 3 műszakban termel az üzem.


Karbantartó az olyan 600-700k br max, MEO 750-900k br, termeléstámlgató meg akár 1,2M bruttó is, de ezek a számok mondjuk úgy 5-8 év tapasztalat után a szakmában.

dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Első válaszolónak valszeg fogalma nincs mi a "Meo" meg a minőségügyi mérnök. Ember, a minőségügyi mérnök nem a soron ellenőriz... Ezt a "Meo" kifejezést meg felejtsétek el... Nem 1980-at írunk.


Lakásvásárlásnál megkérdezte az ügyvédem, hogy mi a foglalkozásom. Mondom minőségügyi csoportvezető vagyok. Húú hát az ilyen minőségellenőr szakma az háát húúú. Azoktól könnyen megválnak ám! Mer neki volt egy ismerőse aki...

Aztán középvezetőként mérnökök főnökeként végighallgattam a hülyeségeit, hogy a minőségellenőr az nem egy biztos pozi...


Pont ugyan olyan fogalmatlan volt mint te :D


Minden cégnél más tartozik ezekbe a szerepkörökbe. De azért nagyvonalakban:


Karbantartó mérnök: Fogalmam nincs mit csinál... Mert a karbantartást általában nem a mérnök végzi, hanem a karbantartó fele annyiért. Kellene valaki aki ilyen pozícióban dolgozott és elmondja.


Minőségügyi mérnök: Vevői reklamációk kezelése és vevői kommunikáció, minőségügyi problémák megoldása a soron, minőség fejlesztése a soron, termelékenység javítása, satöbbi. Ide nem árt a nyelvtudás. Általában szoros kooperációban a folyamatmérnök / gyártástámogató mérnökkel


Folyamat mérnök / gyártástámogatómérnök: Munkautasítások írása, állomások / cellák általános állapota a soron és azok fejlesztése, optimalizálása / átalakítása, beállítása, előszériánál aktív részvétel a folyamat kialakításában, layout, process flow tervezése, FMEA kialakítása és folyamatos ápolása, stb...


Válaszd ki melyik ami közelebb áll hozzád.

dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen termelésben.


Vannak egész bonyolultaktól egyszerűbbek is.

dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
#2-es itt ha valaki fogalmatlan az te vagy. MEO a “minőség ellenőrzési osztály”-t rövidíti. Na tippelj hol dolgoznak a minőségügyi mérnökök. Persze vannak ilyen HR-es kamu pozíciók is ott, de a mérnökök ott igenis mérnek. Nem a sor mellett, hanem beviszik szépen a kiválasztott próbadarabot az irodába ahol precíziós műszerek segítségével megnézik, hogy az egyes méretek/alaksajátosságok tűréshatárokon belül vannak-e. Aztán ha épp reklamál a vevő mert volt egy rossz széria akkor majd gizike megbeszéli velük óhéberül vagy ahogy, de ahhoz a mérnöknek semmi köze… maximum annyi hogy mindketten a minőségellenőrzési osztályon vannak. Biztos imádhatnak a beosztottjaid, csak tudnám miért felfelé buktatják az inkompetenseket, ahelyett hogy kib*sznák.
dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Annyi a különbség, hogy valószínűleg neked közöd nincs egyikhez se és azt írod le, amit SZERINTED csinál. Én meg ebben dolgozom évek óta. Konkrétan voltam minőségügyi mérnök. Dolgozom együtt napi szinten gyártástámogató mérnökökkel. De biztos én tudom rosszul. Nem te, aki keveri a minőségellenőrt a minőségügyi mérnökkel.

Az egyik bruttó 450 ezret keres, a másik meg 1 milliót. (most csak mondtam valamit)


A minőségügyi mérnök nem végez operatív minőség ellenőrzést. Illetve nem úgy, ahogy azt te elgondolod. Azt nem mérnöki szint végzi. Átlag mérőszobán sem mérnök dolgozik általában. Egy gyártásindítást és annak jóváhagyását sem mérnök végzi. Ezek túlnyomórészt nem mérnöki feladatok. Ehhez nem kell diploma... Ezt mind operátor vagy technikusi szint végzi.


A reklamál a vevő tudod mit jelent? Hogy az autógyár reklamációt indít FELÉD, mint beszállító, hogy nem azt kapták amit szerettek volna.. És azt igenis a minőségügyi mérnök dolgozza le. Idegen nyelven. Dokumentációval.


Nincs azzal baj, ha nem értesz valamihez. Én se értek a dinnyetermesztéshez. Mégse magyarázok bele.


Menj fel profession-re, nézz meg egykért minőségügyi mérnök pozíció feladatleírását. Aztán amikor a feladatkörök felét nem is érted, mert nem tudod mi az, akkor rájössz, hogy ez nem éppen az a "minőségellenőrzés" amit te gondolsz.


De gondolom úgysem nézed meg. Itt egy totál véletlenszerű:


- Minőségügyi vezető támogatása

- Cég minőségirányítási rendszerének kezelése, fejlesztése

- Gyártási folyamatok minőségszempontú felügyelete, havi KPI mutatók elemzése

- Kapcsolattartás a vevőkkel/ beszállítókkal (e-mailben)

- Támogatás az auditokra való felkészülésben, lebonyolításukban

- Riportok, mérések és minőségügyi dokumentációk készítése, frissítése

- Ellenőrzési- és munkautasítások, hibakatalógusok frissítése

- Reklamációkezelés támogatása (8D management)

- Részvétel hibafeltáró elemzésekben és helyesbítő/megelőző intézkedések, selejtcsökkentő akciók megvalósításában

- Részvétel vevői követelmények megvalósíthatóságának elemzésében, új termék bevezetésében

- Cég mérőeszközeinek felügyelete

- A dolgozók képzésének támogatása minőségirányítással összefüggő témákban


Nahát, nincs közte, hogy méréssel darabokat hagy jóvá. Meg minőséget ellenőriz. Nahát, közte van a vevői reklamációkezelés. Mik vannak... A többit nézd meg nyugodtan. Elég hasonlók a leírások.


Arról ne is beszéljünk, hogy van olyan (nevezzük szakosodott) minőségügyi mérnök, akinek semmi köze a termeléshez. Pl vevői bemintázásért felel. (Gondolom nem tudod mi az). Na neki aztán végképp semmi köze ahhoz, amit te állítasz.


Szóval de. Kevered a szezont a fazonnal és félrevezetsz másokat.

dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes mert én dolgoztam minőségügyi ellenőrként a Knorr-Bremsenél, mi is volt hogy 12 órakat bent voltunk ha auditolni kellett, de mielött egy széria szállítását jóváhagytuk igenis ki kellett választani pár darabot szúrópróba szerűen és leteszteltni, mert bizony inkább leméred ha a neved rákerül a szállítólapra és felelősséget kell vállalnod, bár gondolom akkor ti inkább kikülditek ahogy van aztán a reklamációkezelésre fókuszáltok.


Ha a gyártásindítást sem mérnök végzi szerinted akkor nem tudom ki. Majd 2 esztergályos meg 3 CNC-s összeül hétfő reggel aztán kitalálják hogy az X féle termékből hogy fognak Y darabot legyártani a héten/hónapban? Azok egy Gantt diagrammot nem tudnak összerakni, nemhogy gyártási szériát indítani, ne röhögtess könyörgöm. Meg mérőszobán nem mérnökök? Biztos a hűtő-kenő folyadékban ázott munkaruhás operátor taperolja össze a mitutoyo mérôhasábokat meg mikroszkóp lencsét.


Ha valami sufnituning cég ahol az operátorra van bízva minden a mérnök meg beszélgessen csak telefonon az elégedetlen ügyféllel akkor hihető amit írsz, de ezért kár diplomát végezni.


Te előbb lennél alkalmas dinnyetermesztésre mint nagyüzemi gyártásra, kb ugyanannyira vagy képben a kettővel, csak a nemtudom most milyen kkv-t boldogítasz de csoda hogy nem ment tönkre még.


Az meg hogy egy álláshirdetésbe mit írnak és hogy a tényleges operatív munka mi viszonyba sincs. A kávétfőző titkárnő is támogatja a minőségügyi vezetőt, mégsem érdemben szakmailag szól hozzá.


Én a helyedben jól meghúznám magam a jelenlegi munkahelyemen, nehogy véletlem valaki hozzáértő egyszer rájöjjön mekkora kontárkodást művelsz. Konkrétan egy glorifikált telefonos diszpécser munkakörre veszel fel mérnöki fizetést. Legalább próbálnád akkor kitanulni hogy mit is kéne csinálni, helyett inkább meg nagy dobra vered, hogy mennyire nem csinálsz semmit. Inkább megelőzőleg kéne tenni a reklamációk ellen mint tüneti kezeléseket tukmálni a megrendelőkre.


Amúgy ha a mérést, termelést, szériaindítást az operátorok végzik helyetted, az ügyfélkezelést meg kommunikácio szakos képes megcsinálni, akkor gondolkodj már el téged mire fizetnek? Hogy a minőségügyi vezetőt támogasd? Aztán mégis milyen szakmai látomásaid voltak eddig? Úgy gyártsunk hogy jó legyen, főnök!… Bohóc

dec. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%

Te valami eszméletlen eltájolt vagy... :D

Te magad írod le, hogy MINŐSÉGELLENŐRKÉNT dolgoztál. Itt MINŐSÉGÜGYI MÉRNÖKRŐL beszélünk. Segítek. Quality Inspector vs. Quality Engineer.


Ott a munkaköri leírás mit csinál egy minőségügyi mérnök. Elküldtem, hogy meg se kelljen keresned. Segítek. Azt csinálja. Amit te itt telefonos diszpécserkedésnek hiszel, az a valóságban nem annyira az, ahogy elgondolod. DE honnan is tudhatnád, életedben nem volt közöd ilyenhez. Te darabokat ellenőriztél. A mérnök nem azért van ott, hogy darabokat ellenőrizzen.


Mérőszoba? Mérőhasáb? Mikroszkóp? Mérőszobán mi van? Darabot mérsz. Megnyitsz egy rajzot. Leolvasod, megméred. Felviszed rendszerbe ha kell. Eldöntöd hogy jó, vagy nem jó és aszerint mész tovább. Ne haragudj, ez mitől mérnöki feladat? Ezt bárki megcsinálja egy hét után akinek megmutatom hogy kell használni a mérőeszközöket. Ehhez nem kell diploma, vagy nyelvtudás.

Attól, hogy te tudsz mérni tolómérővel, vagy tudsz használni egy mikroszkópot, nem attól leszel mérnök.


Azt, hogy X féle darabobból hogy gyártanak le Y darabot. Ebben mit kell kitalálni? Ezt megtervezi egy termelésszervező a vevői lehívások szerint. Ellátja a sort a darabokkal. Ott vannak a komponensek a soron (logisztika), amit összeszerelnek az operátorok (Operátor), egy munkautasítás alapján (Amit megír pl egy gyártástámogató mérnök). Majd a végén leellenőrzi bizonyos kritériumok alapján szintén az operátor / valamilyen végellenőr.


Gyártásindítás abból áll, hogy megnézed, hogy képes vagy-e azt gyártani, amit kell. Alkalmas-e a pad / állomás / gép azt gyártani, amit kellene, úgy ahogy kellene. Megnézed az első legyártott darabot. Te sem gondolod, hogy a mérnök ott ül este fél 11-kor és ezt várja. Segítek, ez sem mérnöki feladat.


Nem tudom neked mit kellett "auditolni". De leírni sem tudod a szót. Kíváncsi lennék hogy mennél be egy tárgyalóba és prezentálnád két auditornak idegen nyelven, hogy hogyan működik a rendszer amiben te dolgozol napi szinten.


Mindegy. Nem vitatkozom veled.

Tényleg javaslom menj fel a professionre. Olvasgass kicsit. Totál képzavar van nálad.

De ha te ilyen magabiztos vagy, hogyhogy nem vagy mérnök? Menj el szerintem egy interjúra. Aztán amikor a kérdést sem érted, amit feltesznek, hogy milyen súlyozással van jelen a CC karakterisztika az FMEA-ban, vagy hogy mivel validálod D4-nél, hogy a megfelelő gyökérokot találtad-e meg egy probléma ledolgozásánál, akkor majd rájössz, hogy mi a különbség a minőségellenőr és a mérnök között.


Mérnöknek azt mondják itt egy probléma. Túl sok selejt esik ki erre meg arra a hibaképre. Old meg. Azt mondják, jött egy reklamáció, hogy szart szállítottunk ki. Nyugtasd meg a vevőt. Prezentáld neki 2 hét múlva, hogy milyen intézkedéseket hoztunk a gyártásban, hogy ne forduljon elő. Angolul. Mindezt töltsd fel a portáljukra 8D formában. Azt mondják, itt ez a hiba, ami jelen van a termékek 50%-ánál. Hozz döntést, hogy kiszálíthatjuk-e. Azt mondják, hozzunk létre egy új ellenőrzést egy adott hibára. Találd ki hogyan, és írd bele minden dokumentumba. azt mondják hajtsd végre a vevői bemintázást a vevő fele. (azt sem tudod mi az, ugye?) Azt mondják, jönnek a vevőtől 4-en jövő héten 2 napra, mutasd be nekik a gyártást A-tól Z-ig minden dokumentációval. Vevő alatt itt az autógyárakat értem. Ilyen huncutságok várnak egy mérnökre. Ehhez kell tapasztalat, talpraesettség, jó problémamegoldó készség. Ahhoz, hogy megmérj egy darabot mérőszobán, anyámat megtanítom rá egy hét alatt.


Egyet kérek. Légyszíves addig ne szólj hozzá ilyen témákhoz, mert fogalmad nincs róla. És teljesen fals képet adsz egy szakmáról. Totál kevered a minőségellenőrt a minőségügyi mérnökkel.

Aztán durrogsz puffogsz, személyeskedsz látatlanban... Mert te 50 évesként dolgoztál gondolom minimálbérért "MEO"-s ként a szocializmusban és ott márpedig az volt amit te elmondasz.

dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

A minőségügyi mérnök, legalábbis egy normális igenis mindkettőt csinálja. Abszolút hiányzik a tisztelet/alázat a szakma iránt. Végtelen meetingekbe értelmetlen metrikák prezentálása meg “ügyfél megnyugtatása” (mi vagy te pszihológus?) bezzeg egy próbadarabot lemérni büdös. Lehet hogy valaki nem attól lesz mérnök hogy tud tolómérővel meg mikrométerrel mérni, de attól hogy nem tud meg abszolút nem lesz mérnök.


X FÉLE termék, mondjuk A, B, C, ezek esetleg hierarchikusan egymásra épülnek, különbőző beszállítás stb. Kell belőlük Y, Z, stb darab. Na most hogy ezeket a termeléseket melyik gépen, mikor, melyik operátor alakítja ki igenis tud olyan komplexségig elmenni hogy mérnököt igényeljen, én sem arra gondolok hogy ha csak bütyköstengelyt gyárt egy cég, van 3 marójuk meg 2 esztergályuk, a héten van igény 25 db-ra akkor milyen ütemben dolgozzanak, bár az operátorokat nagyon túlbecsülöd ha azt gondolod egy ciklusidőt képesek kiszámolni.


Amúgy meg mérnök vagyok, csak én nem félek bemocskolni a kezem, nem aggódok hogy letörik a körmöm. Dolgoztam minőségbiztosító mérnökként de annyira nem tetszett ezért most inkább pont termeléstervezésben vagyok, ezért is tudom mennyire hülyék tudnak lenni az operátorok. Van egy C1-es angolom de nem én vagyok az elsődleges kapcsolattartó a külföldi ügyfelekkel úgyhogy nem olyan sarkalatos kérdés nekem a nyelvtudás. Nem a szocializmusban voltam 50 éves minőségellenőr hanem egy 6 éve végeztem a mesterképzéssel. Lehet csak az újabb munkavállalókkal szemben támasztanak komolyabb követeléseket az ilyen vén rókák mint te meg várhatják a buktát két külföldi kuncsaft megvígasztalása között hogy megint elbasztátok a rendelést mert alantas munka lenne ténylegesen lemérni a próbadarabokat. Lehet akkor öreganyádat kéne inkább foglalkoztatniuk, hátha valaki végre tényleg elvégezné a munkát.

dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elengedlek :). Azt hiszel amit akarsz, nekem nem ártasz vele, tökmindegy mit gondolsz.


Ciklusidőt nem a minőségügyi mérnök számít. Termeléstervezés és ütemezés sem a minőségügyi mérnök feladata. Próbadarabot sem a minőségügyi mérnök mér. Egy normális helyen...


"Rendelés"... Nem cukrászműhely ez... Sorozatgyártásban vevői lehívások vannak. Szóval itt valami nagyon félre ment... Ha egy 50 fős műhelyben dolgozol, ahonnan bútoripari beszállítók "rendelnek" tőletek tengelyeket, csapokat, vagy zsanérokat, akkor ja... Az egy kicsit komolytalanabb, mintha direktbe szállítasz egy BMW-nek komplett műszerfalat (most csak mondtam valamit).


De legyen neked igazad. A "MEO"-s csinál mindent.

dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!