Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthon tényleg ennyire jól...

Itthon tényleg ennyire jól megy, hogy december közepétől január első hetéig az emberek jelentős része nem dolgozik? Gondolom ezek a 3 hetes pihenők nem az éves szabadságból vannak...

Figyelt kérdés
dec. 20. 09:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Hát de, nekem spec az éves szabiból van. 8 nap összesen amúgy, 5 ezen a héten, 3 a jövő héten, mert a többi ünnep. Van 29 napom az évben, belefér.
dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

"Gondolom ezek a 3 hetes pihenők nem az éves szabadságból vannak"


Hanem?

dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez és a következő hét van kivéve, ami 8 napos szabadságot jelent. Munkatársaim egészen e hét csütörtök/péntekig dolgoznak, míg ismerősi körben is hasonló a helyzet, így nem tudom mire célzol.


Környezetedben sokan vállalnak munkát napi bejelentséggel? Gondolom azt tudod, hogy aki teljes állásban dolgozik, az vagy szabadságot vesz ki, avagy betegszabadságon van, másképp dolgozni kell.

dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező! Jó lenne ha megszámolnád az általad vázolt időszakra eső munkanapok számát! Ezután próbáld meg elképzelni hogy az éves közel 30 napos szabadságomból tartalékoltam december végére. Január elején meg a 2024-es szabdaságomat fogyasztom.


Ugye milyen egyszerű a válasz a kérdésedre?

dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
De, abból. Olyan "jól megy" itthon hogy bevett dolog a szabadságok tologatása az év utolsó napjaiig vagy egyenesen az átvitele a következő évekre, a vezetőség teljes támogatásával. Sokan a szabi alatt is dolgoznak. Év közben ugye "nem lehet", sok a meló. Az elmúlt 4-5 évben mindenhol ezt a morált látom, szinte én voltam hülyének nézve hogy már év elején be tudtam magam írkálni 1-1 hetekre. Aztán erről is leszoktam, én is akkor megyek ha "lehet", ha "belefér", nem provokálom a többieket jó előre betervezett szabikkal.
dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

8nap

Nem mellesleg egy csomó gyártóüzemben leállás van és nem is adták ki előbb a szabadságokat

dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Én 14-én dolgoztam utoljára és január 4-én fogok először.


Ezek bent ragadt szabadságok.

dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Lilluci27 ***** válasza:
89%
Az én kb 20 fős csapatomba senki sincs így..
dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ilyenkor a legegyszerűbb hosszabb szabadságot kivenni mert a legtöbb cégnél ilyenkor a fű se nő.


Plusz ebben az évben nem nehéz hosszabb időt kivenni mert minden ünnepnap hétköznapra esik szval 3 hét szabadság az csak 12 nap. Egy embernek min 20 szabadnapja van szóval simán kijön plusz ha családos vagy idősebb akkor közel 30 nap szabadsága van amit nem is biztos hogy máskor ki tud venni rendesen.

dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Mégis miből lenne ha nem az éves szabadság keretből?

Amúgy legtöbbeknek (köztük nekem is) annyira "jól megy", hogy így is át kell vinnem 5 nap szabadságot jövő évre, mert nem volt lehetőség kivenni év közben...

dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!