Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthon tényleg ennyire jól...

Itthon tényleg ennyire jól megy, hogy december közepétől január első hetéig az emberek jelentős része nem dolgozik? Gondolom ezek a 3 hetes pihenők nem az éves szabadságból vannak...

Figyelt kérdés
dec. 20. 09:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
72%

Vannak olyan műszakbeosztások ahol így jön ki, pl.. folyamatosműszak.

Én is ilyenben dolgozok az Audinál, 4 munka, utána 4 nap pihenő. Most december 14-én befejeztem a munkát, és majd csak január 8-án megyek.

De könnyen lehet, hogy csak január közepe felé kezdek, mert alkatrészhiány van, amit nem tudtak pontosan megmondani, hogy emiatt mikor kezdünk.

dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
Ha dec 15 volt az utolsó munkanapjuk, akkor év végéig 8 napot kell kivenni. Ez nem olyan hihetetlen. Januárban pedig 4-et, ez már a következő éviből megy.
dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%
Ebben az évben a mi részlegünk is hamar meg állt és azért írom ezt mert a többi terület dolgozik én meg már 8 óta pihenőn vagyok. Én is folyamatos műszakban dolgozom és erre elmegy 100 órám ami szabadság ez van akinek nem volt le kellett dolgoznia ennyi. De volt olyan év hogy 24 én mentem haza reggel és már 28 án éjszakás voltam szóval annyira ne irigykedj.
dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
87%

Munkahelyektől függ. Rendőrség, mentő dolgozik most is. Pénzügyön most van az éves zárás, még túlóráznak is. De sok olyan munkakör van, ahol valóban nem dolgoznak, mert az ügyfél sem dolgozik, tehát bent lehetne lenni, de minek, amikor a fű se nő.

Egyébként azt nem tudom honnan vetted, hogy ez nem hivatalos szabadság. Sőt azt is elárulom neked, hogy a szabadságok 75-80 %-ával, most nem is tudom pontosan, de a munkaadó rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy neked legalább 2 héttel előre be kell jelentened, hogy szabira mész, és ő mondhatja azt, hogy nem, mert most sok munka van, nem mész sehova. A legtöbb helyen a 2 ünnep közötti szabit is kötelező kivenni, és nem a munkavállaló döntött így.

dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
84%
Irigy kérdés. Szóra sem érdemes.
dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
85%
Jól megy? Nézőpont kérdése. Nálunk pl. kötelező leállás van augusztusban 2 hét, meg decemberben 2 hét, természetesen az éves szabi terhére. A maradék néhány napról dönthetek szabadon. :) Jó, hogy tervezhető, rossz, hogy nem én garázdálkodom a szabimmal.
dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szabadság, ott, ahol nem vetetik ki időarányosan.

Lehet pihenőnapokat is gyűjteni, ha pl 2 havi munkaidőkeretben dolgozol.

Ami mostanság divat, az a táppénz. Minimum 2 hétig "betegek" lesznek karácsony előtt, mert hát sütni, főzni, vásárolni kell, stb.

dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel dolgozom a két ünnep között is mivel elszórtam a szabadságokat a nyáron. Ami vicces, hogy alapból zárva van a telephelyünk, szóval egy "idegen" telephelyre kell mennem, és nem tudom még, hogy mit kell majd csinálnom.
dec. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!