Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez szerintetek nagy hibának...

Ez szerintetek nagy hibának számít?

Figyelt kérdés

Pénzügyön dolgozom, külföldi ügyfelekkel is. Általában mindig nagyon precíz vagyok, jól dolgozom. A héten már nagyon a karácsonyon járt az agyam és nagyon ki is vagyok merülve, így most hibáztam.

Egy külföldieknek szánt dokumentumban rosszul tagoltam a számokat. Ugye nálunk vessző a tizedes jegy és egy szünet jelzi az ezres tagolást, míg angol rendszer szerint pont van a tizedesvessző helyett, vessző választja el az ezres tagolást. Angol rendszer szerint kellett volna tagolnom, azonban véletlenül a magyar tagolást használta, tehát vessző a tizedes és szünet az ezres tagolás.

Sajnos már el lett küldve az ügyfélnek. Most eléggé félek hogy mi lesz ennek a következménye. Valaki ilyesmiért kirúghatnak szerintetek?

1 éve vettek át gyakornokságból és nem szeretném ha egy ilyen miatt beégnék. Utólag már nem lehet szólni az ügyfélnek, maximum ha ő észre veszi a hibát.

Ez nagy hiba szerintetek? Most az egész karácsonyi szünetemben ezen fogok aggódni....



dec. 21. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmiért nem hiszem, hogy kirúgnának, nem olyan nagy baj.


Gondolj bele, látni fogja a számokat, látni fogja, mi a nagyságarend.


1,000,000.88 vagy 1 000 000,88

24,000,000 vagy 24 000 000

10,000.88 vagy 10 000,88


Látod, tökre látszik, mire gondoltam, egyszerűen látszik, hogy mi a nagyságrend.


Maximum majd visszakérdez.


Sőt, ha magyarokkal dolgozik egy ideje, biztosan tudja, hogy mi máshogy írjuk, tapasztalta már.

dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha oedi
dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig Excelben küldted, ő jól fogja látni, automatikusan a saját beállítása szerint.


De úgy sejtem, nem Excelről beszélsz.

dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
word-ről beszélek. Ez egy riport és elég sok benne a szám és szöveg, szinte végig rosszul van tagolva. Még sose fordult elő ilyen nála, ezért vagyok ideges.
dec. 21. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Egy ilyen hányadék cégtől ha kirúgnak ahol szellemi munkakörben karácsony előtti héten is dolgozni kell egyébként sem kár, ettől csak jobbat találsz. Gondolom a fizetés is valami megalázó bruttó 750 alatti és teljes home office sem biztosított. Ha ki sem rúgnak januárban egyébként is elgondolkoznék a váltáson.
dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Anyagi kár lett? Reputáció veszélyeztetve? A risk mekkora?


Ezt kéne tudni. Mert h ez egy olyan riport, amit vagy elolvasnak vagy nem, nice to have, akkor tökmindegy…


De ha mondjuk HMRC-nek küldted el rosszul az adózás előtti eredményt, nos az màr egyel kellemetlenebb.


Szóval, mondd el, mit hibáztál pontosan?

dec. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Egy külföldieknek szánt dokumentumban rosszul tagoltam a számokat."

Javítsd ki és küld el mégegyszer. Írd le egy kisérőlevélben, hogy tévedésből magyar tizedesjelet használtál.

Nem érdemes így hagyni, mert lehet, hogy az első ember felismeri, hogy mik a valós összegek, de ha elkezdik keringetni a riportot, akkor lesz olyan sokadik ember, aki meghökken, hogy mégis mi ez.


Egy multinál általában nem gond, ha az ember hibázik. De ha megpróbálja elsumákolni, az igen.

dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!