Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amennyiben ennyire sok a...

Amennyiben ennyire sok a hiányszakma, és a szakmunkás, azesetben a munkahelyek miért nem kedveznek színvonalban jobban a munkavállalóknak?

Figyelt kérdés

Miért csak éppen hogy a minimum felettiek a bérek, de még azokért a bérekért is kisajtolóak az elvárások és nulla a kultúra?

Mikor lesz a forintban kapott szakmunkás fizetéseknek valódi vásárlóereje?



dec. 30. 20:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10.


Nem nem igényel azt, csak jópár évet az ember életéből, vagy többszázezret ha gyorstalpaló...


Aztán mit kap érte az ember a papíron kívül... Kb semmit!

jan. 3. 22:35
 12/15 A kérdező kommentje:

Gimnáziumban sem tanítják, de még technikumban sem...

Egyetemen mesterképzésen, talán...

Ha nem így lenne mire a sok "gyakornoki" program?!

jan. 3. 22:36
 13/15 A kérdező kommentje:

Én annó techikusit végeztem el, meg azóta még jópár szakképzést, és szégyelje magát az oktatásügy, hogy eddig egész életeben az általános iskolában tanítottak a legintenzívebben, és a leghatékonyaban.


Ott még a 90-es években volt pénz valahogy a tanszerekre, a kémiai kíséletekre, a technika óra megtartásához kéziszerszámokra és alapanyagokra, a biológia órához palántákra, alapvető növényvédőszerekre, mű és szervestrágyára, szerszámokra és tankertre....


Elmodnhatom, hogy azon generációhoz tartozok, aki még periszkópot épített az általánosba, meg fatányért faragott, fát ültetett papriokát palántázott, borsót vetett, és alapvető kapcsolásokat épített meg.


Na ilyen a 2000-es évek után már nem volt!

jan. 3. 22:41
 14/15 anonim ***** válasza:
35%
Jolvan buta proli, ha te mondod...
jan. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Korábban keljél fel egy kicsit a prolizáshoz.

Én reggel 10-ig alszom...

Megtehetem :)

jan. 4. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!