Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondáskor mennyi szabadságr...

Felmondáskor mennyi szabadságra kötelezhet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Tegnap felmondtam a munkahelyemen, egyszerűen azért, mert találtam egy jobb lehetőséget. 1,5 évet dolgoztam a cégnél, meg voltak elégedve velem, én azt hittem semmi neheztelés nem lesz azért, mert elválnak az útjaink.

Sajnos nem ez történt, a főnököm a 30 napos felmondási időre kiírt nekem 15 nap szabadságot.

Tudom, hogy a nagy részével a munkáltató rendelkezik, és hogy kiadhat felmondási idő alatt is szabit, de ezt nem csak időarányosan teheti?

Netto szemétségnek tartom, hogy január hónappal kiadja az éves szabijaim több mint felét, az új munkahelyemen az év további részében alig marad szabadságom. Nem igazán értem, hogy a kicseszésen kívül ez miért jó neki, a munkavégzés feléről nem enged el, erre kiír szabira. Ráadásul mindezt úgy, hogy tudja, hogy van egy kisgyerekem.

Ezt megteheti egyáltalán? Nem csak időarányosan adhat ki felmondási idő alatt szabadságot?

A következő munkahelyemen a megmaradó kevéske szabim 75%-ával megint a munkáltató fog rendelkezni?



jan. 6. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

He???

Az új helyen időarànyosan jàr a szabi, abból 7 nappal te rendelkezel.


A mostani helyed meg nem fizetettheti vissza a nem időarányos szabikat.


Pont, hogy jól jártál

jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az egyes mondja. Az új helyen időarányosan jár majd a szabi, függetlenül attól, hogy a régin hány napot vettél ki.
jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyilvanvalo kamukerdes es azok a valaszok vannak egytol egyig torolve akik ezt megemlitik.
jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a munkavégzés feléről nem enged el? Mármint nem dolgozhatsz napi 4 órát vagy nem engedte el a felmondási idő felét (tehát 15 napot)?


Esetleg volt még tavalyról bentmaradt szabid? Igaziból ez a helyzet amit leírtál elég katyvasz.

jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
4, miért kellene elengedje a felmondási idő felét bárki?
jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Felmondasi ido fele aloli felmentes csak munkaltatoi felmondasnal van.

Ha a munkavallalo mond fel akkor az egeszet ledolgoztathatja a munkaltato. Azonban szabadsagokat is kiadhat.


De annak semmi ertelme hogy kiadja a szabit, mert siman mondhatna azt hogy nem kell bejonnod es kesz. Tehat felmenthet(ha nugy dont) a munkavegzes alol. Epp ezert kamu a kerdes.

jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam hogy de szabadsagot annyit adhat ki amennyi idoaranyosan jar. Lehet hogy eppenseggel nem tiltja semmi hogy tobbet kiadjon, csak semmi ertelme, ahogy azt a 6os valaszomban leirtam.
jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kamu
jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#5 Nem kellene, de a kérdező írt valami ilyet, hogy a “munkavégzés feléről nem enged el, erre kiír szabira”.


Csak arra kérdeztem rá, hogy mit ért azalatt, hogy a munkavégzés feléről nem engedi el, mert ez pont úgy néz ki, mintha az idő felében nem kéne dolgoznia.

jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#6: Ráadásul, akkor a munkabért se kellene kifizetnie, arra az időre.


Azt meg már egyáltalán nem értem, mi köze ennek az egésznek a gyerekhez

jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!