Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondáskor mennyi szabadságr...

Felmondáskor mennyi szabadságra kötelezhet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Tegnap felmondtam a munkahelyemen, egyszerűen azért, mert találtam egy jobb lehetőséget. 1,5 évet dolgoztam a cégnél, meg voltak elégedve velem, én azt hittem semmi neheztelés nem lesz azért, mert elválnak az útjaink.

Sajnos nem ez történt, a főnököm a 30 napos felmondási időre kiírt nekem 15 nap szabadságot.

Tudom, hogy a nagy részével a munkáltató rendelkezik, és hogy kiadhat felmondási idő alatt is szabit, de ezt nem csak időarányosan teheti?

Netto szemétségnek tartom, hogy január hónappal kiadja az éves szabijaim több mint felét, az új munkahelyemen az év további részében alig marad szabadságom. Nem igazán értem, hogy a kicseszésen kívül ez miért jó neki, a munkavégzés feléről nem enged el, erre kiír szabira. Ráadásul mindezt úgy, hogy tudja, hogy van egy kisgyerekem.

Ezt megteheti egyáltalán? Nem csak időarányosan adhat ki felmondási idő alatt szabadságot?

A következő munkahelyemen a megmaradó kevéske szabim 75%-ával megint a munkáltató fog rendelkezni?



jan. 6. 10:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy a nagy részével a munkáltató rendelkezik, és hogy kiadhat felmondási idő alatt is szabit, de ezt nem csak időarányosan teheti?"


Ha tegnap mondtál fel a munkahelyen, akkor alapból nem jár 15 nap szabadság időarányosan, hacsak nem éppen fizetés nélküli szabadságról (CSED, GYED) mentél vissza és az "évek" alatt bentmaradt szabadságodat adja most ki. Azért gondoltam erre, mert kisgyerekről is írtál.


"Ezt megteheti egyáltalán? Nem csak időarányosan adhat ki felmondási idő alatt szabadságot?"

Nem csak időarányosan adhat ki. A munkáltató viszont nem szokott olyan hülye lenni, hogy több szabadságot biztosít a dolgozójának, mint amennyi valójában járna neki.


"A következő munkahelyemen a megmaradó kevéske szabim 75%-ával megint a munkáltató fog rendelkezni?"


A következő munkahelyen is időarányosan jár a szabadság függetlenül attól, hogy az előző helyen abból mennyit vettél ki. Nem is érdekli az új munkáltatót, hogy az előző helyen mennyit voltál szabadságon.


Mi akkor a valóság? CSED-ről, GYED-ről mentél vissza mostanában és régről maradt bent még ki nem vett szabadságod? Jól gondolom?

jan. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Dehogy ment vissza gyedrol masfel eve van nunkaviszonya. Eleg valoszinutlen ez a forgatokonyv. Ha gyeden lett volna akkor miert irta hogy meg voltak vele elegedve? Ertelmetlen.
jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ugye jelentette mindenki ezt az ostoba provokatív kamukérdést...?
jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!