Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelő/ Elektronikai...

Titkos_ember kérdése:

Villanyszerelő/ Elektronikai technikus munka terén mi a tapasztalatok Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Villanyszerelő/ Elektronikai technikus munkát keresek, és lehet Budapesten lenne a legjobb, mert szeptembertől ott kezdem meg az egyetemi éveimet.


Május/Júniusba végzek az iskolával, van érettségim, emelt szintű elektronikai is, illetve elektronikai technikusi szakmám. A Villanyszerelőivel idén májusban fogok végezni.



jan. 6. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Mire vágysz, mit szeretnél csinálni? Villanyszerelőként például kidolgozhatod a beled egy építkezésen napi 10 órában de legalább jó pénzért, vagy ha van tőkéd vállalkozhatsz is mégjobb pénzért, elektronikai technikusként pedig folytathatod egy tetszőleges gyárban, ahol megismerkedhetsz az ipari automatizálással, viszont tapasztalat nélkül csak átlagos pénzért. Ellenben tapasztalattal már nagyon jó pénzért. Egyetem mellett mindkettőt nehéz csinálni, sőt, előbbit talán lehetetlen is. Szerencsére közel 3 éve találtam egy viszonylag rugalmas munkahelyet PLC programozóként, így el mertem kezdeni az egyetemet levelezőn, remélhetőleg már csak 1 évem van hátra belőle. Ha nappali tagozatra mész, akkor felejtős a szakmán belüli munka, marad a meki és hasonlók.
jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló,


A legfőbb dolgom az lenne hogy az első félévre keressek elég pénzt a mindennapi szükségletekre (élelmiszer, ital), mivel elég messze lakok az egyetemtől, ott fogok élni.


Amint kezdődne az egyetem befejezném a munkát, és a tanulni valóra koncentrálnék.


A villanyszerelés nagyon tetszik, pl.: amikor méretezni kell egy fogyasztó tápellátásához a szükséges vezeték keresztmetszetet, terep szerint és a gépnek megfelelő típusú kábelt, megfelelő helyen elvezetve szabadon/ védőcsőben/ vakolat alá védve a környezeti hatásoktól, feszültségesést, melegedést, zárlati áramot, hatásos- meddő- látszólagos- teljesítményt...

Hozzá a megfelelő védelmi módot: túláramvédelmi- hibaáramvédelmi(RCD vagy RCM)- eszközöket. Túláramvédelemnél odafigyelni hogy a kismegszakító vagy biztosítóbetét megfelelő legyen: Szelektív legyen a rendszer, kioldási karakterisztika (érzékenység B,C,D)-->Névleges feszültség-->Frekvencia tartomány-->terhelhetőség-->megszakító szilárdság-->energiakorlátozási osztály... Hibaáramvédelemnél hasonló képp kiválasztani a megfelelő eszközt a szükséges szempontok szerint.

Szeretek számolgatni, filózni mi hogyan lenne jobb, a könnyű fizikai munkát is.


A villanyszerelést szeretem, de ha egésznap csak kemény fizikai munka van, akkor nem. Technikusiból kevesebb tapasztalatom van, de akkor inkább pártolom azt a munkát, ahol nem kell annyira nem kell megszakadni.


A neten nézegelődtem, de nem nagyon tudom melyik cégnél lenne érdemes.


Esetleg te tudsz ajánlani valami jót?


A választ előre is köszi! :)

jan. 6. 23:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mivel kezdő vagy, így hiába tudsz kiszámolgatni dolgokat, villanyszerelőként sz0pni fogsz, és ne is dédelgess arról álmokat, hogy majd olyan munkakörre vesznek kapásból fel, ahol ez lesz a dolgod. Az tapasztalatot és továbbképzettséget igényel. Ne félj megszerezni a tapasztalatot és a tudást.;) Én is végigjártam ezt az utat az aljától kezdve, és hasznos tudással is gyarapodtam közben. Konkrét céget nem tudok mondani, de ha így véled, akkor inkább gyárakban kellene nézelődnöd, mivel ott érdekes és hasznos tapasztalatokat szerezhetsz, és ha jól csinálod, megszakadnod sem kell, sőt. Anno annyi szabadidőm volt egy gyárban elektrotechnikusként, hogy megírtam dos-ban a tetrist és a snaket is. Meg egyéb vicces dolgokat a kollegák gépeire.:D
jan. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Javaslom a külföldi munkát, ha van német vagy angol nyelv ismereted. Nagyon trágya alkalmazotti fizetések vannak itthon és a széthajtanak.

1 éve dolgozom Németországban mint villanyszerelő, előtte meg 8 évet itthon, már bánom hogy nem léptem le előbb.

jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!