Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyi bíróság?

Munkaügyi bíróság?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

4 hónapja dolgoztam egy ruházati áruházban ( kínai).

Hitegetve voltam,hogy be leszek jelentve 8 órába Januárban. Erre semmi nélkül elküldtek engem. Mondván, hogy 15.-én van meg egy teljes hónapom. Akkor kapom meg még a fizetést. ( Mindenkit más napon fizetett ki kpba. És nincs tovább ki vagyok rúgva.


Beteg lettem 12 napig nyomtam az ágyat. Táppénzt nem fizetett.

Dec.1-től volt minimálbér emelés. Azt sem kapott senki.

A betegszabadságot nem adta.

2023 szeptemberben kezdtem dolgozni. Elvileg napi bejelentővel. Majd rá egy hónapra 4 órába jelentett be, de 8 órát írt be. Viszont 9.5 órát dolgoztunk. Szerződés, bejelentő másolatot nem kaptam. Ahogy senki más sem. Havi 2 szabad nap. Amit ha kivettél nem fizette. Ha nem vetted ki fizette. Fizetett ünnepet nem fizetett.


jan. 6. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed?
jan. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi a kérdésed?


Az, hogy hülyére vettek? Igen, hülyére vettek. Az, hogy nem írjuk alá a kifizetett összegről az átvételt, ha nem annyit fizettek ki, mint amennyi a bérszámfejtésen szerepel? Az, hogy ha napi 4 órás részmunkaidőben foglalkoztatnak, akkor nem dolgozom napi 9,5 órát? Vagy ha mégis, mert mondjuk munkaidő keretben foglalkoztat a munkáltató, arra is jár hivatalosan bérezés? Egyébként is minden ledolgozott időre jár bérezés, valamint a szabadságos és ünnapnapokra is.

A készpénzes bérfizetés nem büntetendő, teljesen törvényes.


Vagy az a kérdésed, hogy miért nem tettél már előbb panaszt a munkaügyi hatóságnál?

Ez nem munkaügyi bírósági ügy. Tegyél panaszt a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen. Ők az illetékesek. Kivizsgálják az ügyedet és intézkednek.

jan. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A kínai áruházak ilyenek.
jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!