Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mumkavállalás, esetleg tanulás...

Mumkavállalás, esetleg tanulás céljából érdemes kimenni Izlandra?

Figyelt kérdés

Tehát hogyha karriert építenék, és- vagy továbbtanulnék. Egyfelől vonzó, hisz-bár nem EU-tag- magasabb az életszinvonal, mint Kelet-Európában, másfelől viszont-és ettől nem tudok elvonatkoztatni- hidegebb van, mint nálunk, ami nincs ínyemre.

Az ország hivatalos nyelve az izlandi-nem riadok vissza az elsajátításától-, nem tudom, kezdetnek elég-e az angol, német, francia, netán valamely szomszédos ország nyelve, vagy már akkor is elengedhetetlen az izlandi.

Azt sem tudom továbbá, hogy hol érdemes letelepedni, de erre még komolyabban rá tudok állni, Reykjavikra gondoltam elsősorban, de persze lehet, hogy nem a legalkalmasabb.



jan. 7. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Igaziból nem értem, hogy miért Izlandra mennél, ha nem tetszik az ország, nem tudod, hogy jó karrier lenne-e ott és nem beszéled a nyelvet, de nem is tudod, hogy érdemes-e megtanulni.


Izlandon nem tudom mennyire magas az életszínvonal, elég belterjes, elég nehéz vízumot szerezni és nem nagyon tudják megfizetni az importált zöldséget gyümölcsöt.


Ha kimész Hollandiába vagy Németországba, szerintem jobban jársz a kérdésed alapján.

jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lényeget nem mondtad, milyen karriert akarsz ott építeni?

Mert ha mondjuk kértészvállalkozást akarsz csinálni, akkor nem igazán lenne értelme.

jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es!

Nem említettem ilyesmit, hogy nem szeretném az országot, a hideget előbb-utóbb megszoknám.


Nem azt írtam, hogy nem tudom, érdemes-e megtanulni a nyelvet, azt nem tudom, hogy már a költözésnél szükséges-e.

jan. 7. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk, hogy neked érdemes-e?
jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Erdekes, hogy azt irod, hogy karriert szeretnel epiteni, de sokkal tobbet meseltel a klimarol :) Nekem kapasbol nem jut eszembe olyan iparag, ahol izland lenne a jo valasztas (talan valamifele halgazdasag vagy ilyesmi, de ezt tenyleg nehez igy a konkret terulet ismerete nelkul).


Miert zarod ki Angliat? Az ido nem sokkal, de jobb, rengeteg ceg van ott mindenfele iparagban, minden pillanatban tobb ezer munkabol valaszthatsz csak Londonban (plusz van magyar kozosseg, ami elsore nem hangzik fontosnak, de par ev utan jol tud esni).


Ha mindenkepp eszaki orszagba vagysz, akkor en Daniat neznem meg. Eleg az angol ha magas hozzaadott erteku munkat vegzel.

jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem zárom ki Angliát.


Én, ha huzamosabb ideig maradnék egy országban, akkor egyértelműen megtanulnám a hivatalos nyelvét. Lehet, hogy nem egyből, ez függ a helyzettől.

jan. 13. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:

"karriert építenék, és- vagy továbbtanulnék"

Ezeket nem tudod megtenni itthon? Menekülni akarsz? Vagy kalandvágy, és utazni szeretnél, világot látni?

Akárhová mész, akárhol leszel, te ott leszel! Az összes többi tényező viszonylag bizonytalan, de persze nagyban tőled függ.

jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia , ha ennyi nyelvet beszélsz még tolmács állast is kereshetsz Izlandon . Angolul még a 4-5 éves is folyékonyan beszél. Karriert építeni itt az már fogósabb kérdés.Ha van pénzed akkor lehet és jó ötleted, azt lehet kamatoztatni de nem 1-2 éven belül térül meg. Ha 1-2 éveben gondolkodsz akkor max , dolgozni gyere, a többi az mind 5-10 évebe fog fájni.
febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!