Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahol a hirdetésben benne van,...

Ahol a hirdetésben benne van, hogy ezt az önéletrajzot kérik mellékelni: 87/2019.(IV.23) Korm. rendelet 1 sz. melléklet, mennyire veszik szigorúan, ha valaki nem ilyet küld, vagy ki lehet húzni belőle sorokat és személyre kell szabni?

Figyelt kérdés
Megnéztem, hogy mi ez, és egy csomó felesleges és olyan információt kérnek benne, amit nem kívánok megosztani teljesen, pláne nem egy önéletrajzban.

jan. 8. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Honnan tudjuk, hogy mennyire veszik szigorúan?
jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azokhoz szól a kérdés, akik ilyen helyen dolgoznak/dolgoztak és beküldtek önéletrajzot vagy felvétellel foglalkoznak.
jan. 8. 09:36
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Használd azt a mintát, amit kértek. Nyilván nem véletlenül kérték.

Ami esetedben nem releváns, vagy nem tartozik rájuk és nem akarod velük megosztani, azt a részt töröld ki.

jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem, nagyjából semmi fura nincs benne. Egy pont van, ami szerintem sem tartozik rájuk, hogy betöltesz-e valamilyen tisztséget gazdasági társaságban. Viszont ez a 6. pontban levő kérdéseknél van, és oda is van írva a 6. ponthoz, hogy kitöltése nem kötelező.
jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért személyes adatokat nem szoktam megadni ilyen bőven, mint születési név, hely, idő, anyja neve, családi állapot, stb., a teljes címem se, csak várost. Meg a volt munkahelyeim se szoktam mind felsorolni volt, ahol dolgoztam 1 vagy 10 napot, de a 2 hónapossal se dicsekszem, ahol volt 3 hónap 2 szerződésem között se szoktam tagolni, meg nem mindegy már, hogy 20 éve hogyan szűnt meg a munkaviszony. Gondoltam beírni részletezve az utolsó 2-öt, ami releváns, de a 15-20 évvel ezelőtti teljesen más irányúakat nem részletezném. A végzettségek között is inkább csak azt tüntetném fel, amit kérnek, nem az összest.

Inkább elküldeném a saját változatomat, ha az nem kizáró tényező, mint ezt a több oldalas felesleges adathalmazt.

jan. 8. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyat küldj, amilyet kérnek. Ez is egy szűrő, olyannal nem akarnak együtt dolgozni, aki ezt nem tudja értelmezni.
jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az értelmezéssel nincs gondom, csak felesleges és nagy munka mindent előkeresni és kibogarászni, amit kérnek. Mellé még másolgassam és szerkesztgessem a sorokat, hogy be tudjam írni minden munkahelyem és végzettségem, mert közel sincs annyi rubrika megadva. Semmi értelmét nem látom, hogy a napom ezzel töltsem, utána annyit nem írnak, hogy köszönik, de most másra esett a választás, akkor inkább kihagyom.
jan. 8. 11:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Leirta mindenki, hogy azt kuldd, amit kernek, te meg feszengsz itt, hogy nem akarod. Akkor kuldd azt, amit te akarsz, de a kerdest minek irtad ki, ha leszarod a valaszokat?
jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem olyan nagy munka beírni a saját alap adataidat, meg az megy fejből is, nem kell előkeresni.

Munkahelyeknél ne csak a utolsó kettőt írd be, de nem is kell az összeset, ahol 1-1 napot dolgoztál.

Végzettségből az iskolarendszerűt írd be mind. Azon kívül, amit relevánsnak gondolsz.

Gondolom, ezek is megvannak már egy másik önéletrajzban, csak át kell másolni.

jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9: A nyomtatvány minden betöltött állást kér visszafele felsorolva, időtartammal, főbb tevékenységekkel, kilépés okával. Pontosan már én sem emlékszem azokra, ami 10-20 éve volt, pláne, ami nem is tartott sokáig. Azt se értem, ha dolgoztam a klik alatt 2 külön intézményben is, akkor az egynek számít-e vagy 2-nek vagy esetleg 5-nek, mert 5-7 napos megszakításokkal 1,5 év alatt volt 5 szerződésem, nem volt folytonos. Egy normál önéletrajzban ezt egybe vettem, de itt fogalmam sincs, gondolom a közalkalmazotti besoroláshoz kellene ez, de sosem voltam az, hiába számolgatnák a napokat, előrébb gondolom nem lennék. Ha nem tagolom, akkor is van vagy 9 hely, ami most eszembe jutott.

Úgy döntöttem hagyom ezt az állást, meg az összes többit, amihez ilyen nyomtatványt kell kitölteni.

jan. 8. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!