Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Összesen egy hónap munkatapasz...

Összesen egy hónap munkatapasztalatot érdemes beleírni az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Egy barátom keres éppen munkát, neki próbálok segíteni, de ennél a kérdésnél kicsit megakadtam. Mindketten tavaly érettségiztünk, suli mellett pedig egyikünk sem dolgozott előtte (én is csak cirka fél éve vagyok munkában), úgyhogy úgy gondoltam, megkérdem az internet népét, hiszen jelenleg eléggé "vak vezeti világtalant" szituáció állt elő :DD

Még esetleg releváns infó lehet, hogy ez az egy hónap július-augusztus közt helyezkedik el időben, ami egyrészt egy nagy lyukat hagy az önéletrajzban, másrészt viszont talán azt lehetne mondani, nyári munkáról volt szó?

Ti mit gondoltok erről? Érdemes lenne beleírni vagy csak intő jel lenne a munkaadó számára?



jan. 15. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Pályakezdő, frissen érettségizett munkavállaló nyilván nem tud terjedelmes önéletrajzot felmutatni, ebben semmi kivetnivaló nincs. Ha nem releváns a munkához, nem igazán indokolt beírni (minek sorolod fel például, hogy dinnyét árultál egy zöldségesboltban, ha programozói állásra pályázol, nem lesz sok közös pontjuk), a lyukakhoz a munkáltatónak semmi köze (azt gondol, amit akar, legfeljebb rákérdez és elmondod hogy mást csináltál).
jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként még a megpályázott munkakörhöz irreleváns munkatapasztaatot is érdemes beírni a CV-be, ott már az is jól mutat, ha egyáltalán valaha hozzászagoltál egy valós munkahelyen történő mukához, meg amúgy sem akkora a munkatapasztalat, hogy túl hosszú lenne a CV.
jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy érdemes ha semmi más sincs amiről írni lehetne.
jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akár be is kamuzhatsz valamit(persze olyat, amihez mondjuk tényleg értesz)....semmi vesztenivalód sincs vele
jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!