Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek gáz MSc diplomával...

Szerintetek gáz MSc diplomával rendelkező mérnökként elmenni építőipari szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Gyerekként folyton azt hallgattam, hogy tanuljak, menjek egyetemre és majd kiemelkedően fogok keresni. Hát a nagy l*faszt. Utolsó éves MSc-s vagyok és duális képzésben tanulok. Mindenki a munkahelyemen ki van akadva hogy a tanarok, sofőrök stb milyen nagy emeléseket kapnak és, hogy már jobban megérné nekik is buszsofőrnek menni (senior mérnökök). Azok a volt osztálytársaim, akik a szaki utat választották vagy már saját vállalkozásuk van több éve, vagy már nagyon ügyesek a szakmájukban és annyit kerestek, hogy több milliójuk van felrerakva. A mostani keresetüket talán 4-5 év múlva élerem. A vállalkozókét soha.


Már azon vagyok, hogy elmegyek és elvégzek egy burkolói, villanyszerelői tanfolyamot. Csak teljesen kudarcként élném meg. Kidobtam 5,5 évet (+5 év gimi, 3 év szakmunkás képző helyett) a semmiért.


Napok óta a sírógörcs kerülget, hogy miért hallgattam azokra, akik az egyetemet mondták.


Ja és erre még rájön, hogy elkezdtek külföldi mérnököket alkalmazni, higy letörjék még ezt a lószar bért is. Az itt tanuló ázsiaiakat/afrikaiakat.

És meg erre fog rájönni a Rogán nagyszerű ötlete, hogy adókedvezményt kapjanak azok a cégek, akik 60% alkalmaznak külföldieket.



Más gondolt már ezekre a dolgokra? Van aki lépett a szakma tanulás felé? Hogy sült el?


febr. 3. 19:54
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
#30 Most vagy egy nagyon jó troll vagy és sokaknak nem tűnt fel, vagy eszméletlen hülye. 😂 Remélem az előbbi és akkor első osztályú vagy tényleg.
febr. 4. 20:53
 32/36 anonim ***** válasza:
40%
#34 Egyértelmű hogy troll. Elég gyenge, hamar lebukott.
febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
89%
Furcsálottam is, hogy a gépészmérnök és vegyészmérnök büfé szak lett. Én nagyon nem ilyen körökben mozgok, így nem tudom. Arra emlékszem, hogy még 10-15 éve még nem volt az. A villamosmérnök meg főleg.
febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
29%
Na, Dr k@ki már jelentgeti is a számára kínos válaszokat.🤣🤣🤣🤣
febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon "jó" érzékkel pont most elmenni szakmunkásnak, amikor becsődöl az épitőipar, mire használható szakember leszel az is kb két év, nagyon minimum, de addigra nem mászunk ki ebből a gödörből. Élesitsd a nyelvtudásod és irány külföld, szakmunkásnak ne menj!
febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
49%
Hát én szakácsként többet keresek mint az összes diplomás ismerősöm. Igaz nem ismerek sem orvost sem IT-st. De mérnököt, ügyvédet, könyvelőt igen.
febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!