Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi motivál egy céget arra,...

Mi motivál egy céget arra, hogy kamu álláshirdetéseket adjon fel?

Figyelt kérdés

Csak a saját szempontomat látom. Több mint fél éve aktívan állást keresek gépészmérnök tervezői területen.

Sajnos ezen a területen nagyon túltelített a piac, egy-egy pozícióra tucatjával, ha elég ideig van kint a hirdetés, százával jelentkeznek.

Én 8 személyes interjún voltam plusz még kb. ugyanennyi telefonos/online előszűrésen.

A 8 személyes interjú után kiderült, hogy mindösszesen 2 helyen gondolták komolyan a felvételt (egyikre fel is vettek), a maradék 6 hely zöme még hónapokkal később is hirdette ugyanazt a pozíciót.

A legdurvább az volt, amelyikre még szeptemberben jelentkeztem (bár a hirdetés már augusztusban is kint volt), majd januárban, miután megsürgettem őket, elutasítottak, majd a napokban a hirdetés újra kikerült.

Nyilvánvaló, hogy ezek a cégek konkrétan hobbiból hirdetnek, ugyanis a hirdetések mögött nincs valós betölthető pozíció, mert ha lenne, a túljelentkezés miatt 2 hét alatt találnának megfelelő embert (ahogy az történ a fent említett 2 esetben is).


Ha a feltevésem igaz, minek hirdetnek az ilyen cégek? El kell költeni a HR büdzsét? Szórakoztatni kell az embereket? Nem tisztességtelen eljárás ez a jelentkezőkkel szemben?



febr. 9. 15:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Na ezaz, végre jönnek a valódi válaszok is, nem csak a sok tróger hiszékeny marha.
febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

Én pl. egy nagy német multinál dolgozom, és tudom, hogy hónapok óta létszámstop van, akkor sem lehet embert felvenni, ha közben egyébként egy-két csoportba indokolt lenne.

Ennek ellenére tele van a Profession meg a LinkedIn a hirdetéseikkel, több száz pozíciót hirdetnek. Na ennyit erről.

febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#15 Hát igen. A Bosch az fos.

#12, #13 Köszönöm!

febr. 9. 19:45
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én főnököm is szokott interjúztatni létszámstop idején, hogyha esetleg mégis kapna fejkvótát, azonnal be tudja hívni az embert. Közben ő meg már rég máshol dolgozik, de mindegy.

Volt, hogy engem is behívott egy ilyenre, hogy teszteljem az illető nyelvtudását. Sajnáltam is szegényt, hogy biztos utána otthon őrlődött, hogy mit rontott el, hogy nem vettük fel. Pedig igazából semmit.

Mostanában én is jártam állásinterjúkon, és vannak hasonló tapasztalataim. Volt egy cég, ahova jelentkeztem, kérdezték a bérigényem, mondtam, hogy mennyi. Annyit nem tudnak adni. Mennyire vagyok alkuképes. Mondtam, hogy az sok mindentől függ. Behívtak interjúra, voltaképp a pénzről már többet nem is esett szó. Aztán kaptam egy e-mailt tőlük, hogy találtak valakit, akinek a szakmai tapasztalata jobban megfelel, mint az enyém. Tudom, hogy egyenlevél, de azért felcseszett. Azóta is hirdetnek.

Azóta több fejvadász is megkeresett a pozival kapcsolatban. Majdnem egy éve keresnek, és a fejvadászok is csak lestek, hogy és ennyit ígértek? Hát annyiért nem fognak kapni. De azért csak reménykednek, hogy hátha...

Egyébként én nem szoktam ilyeneken őrlődni, pont a korábbi interjúztatós tapasztalataim miatt. Lehet, hogy 0 ráhatásod sem volt arra, hogy felvesznek-e vagy sem. Én így is 1 hónap alatt találtam állást, és láttam, hogy már rég elfogadtam az ajánlatot, de újra kitették a Linkedinen, és jöttek is a jelentkezők, szerencsétlenek.

febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
A szemétláda magyar munkáltatók már csak ilyenek.
febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ó, van ilyen. Én is voltam interjún egy cégnél, ahová tulajdonképpen képesítés nélküli betanított munkára kerestek dolgozókat, már elég régóta. Ehhez képest egy órás, minden részletre kiterjedő interjú volt, a munkaterületet is bemutatták. Ketten voltunk egyszerre jelentkezők, mindkettőnknek volt tapasztalata hasonló munkában, illetve túlképzettek is voltunk. Én akkor olyan helyzetben voltam, hogy elfogadtam volna bármit, szóval ez nem zavart. Másnap mindkettőnknek írtak email-t, hogy köszönjük, nem.:( Még hónapokkal később is fenn volt a hirdetés, sőt, mostanában is láttam.
febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
17%
Attól, hogy selejt vagy és nem vesznek fel még nem lesz kamu az álláshirdetés.
febr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
12%
Sehol senki nem állítja, hogy betöltetlen pozíciókat hirdetnek, ezt te meséled be magadnak. Vergődnek, próbálkoznak, ahogy te is most.
febr. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%

Van ahol kintmarad a professiono vagy más állásoldalon, és már az se emlékszik rá aki feladta, mert nem nézik!


Ilyenkor a cég honlapján keresztül is érdemes jelentkezni, mert az egyenesen a tulajdonosokhoz fut be (vagy rosszabb esetben a rendszergazdához) és így értesül róla az illetékes is.


Nekem pl: így lett melóm mégha bóvli is? de legalább van valami.

febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ez elmagyarázza, aki tud angolul, az megérti: https://www.youtube.com/watch?v=XeZO2cmoYqw
febr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!