Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi motivál egy céget arra,...

Mi motivál egy céget arra, hogy kamu álláshirdetéseket adjon fel?

Figyelt kérdés

Csak a saját szempontomat látom. Több mint fél éve aktívan állást keresek gépészmérnök tervezői területen.

Sajnos ezen a területen nagyon túltelített a piac, egy-egy pozícióra tucatjával, ha elég ideig van kint a hirdetés, százával jelentkeznek.

Én 8 személyes interjún voltam plusz még kb. ugyanennyi telefonos/online előszűrésen.

A 8 személyes interjú után kiderült, hogy mindösszesen 2 helyen gondolták komolyan a felvételt (egyikre fel is vettek), a maradék 6 hely zöme még hónapokkal később is hirdette ugyanazt a pozíciót.

A legdurvább az volt, amelyikre még szeptemberben jelentkeztem (bár a hirdetés már augusztusban is kint volt), majd januárban, miután megsürgettem őket, elutasítottak, majd a napokban a hirdetés újra kikerült.

Nyilvánvaló, hogy ezek a cégek konkrétan hobbiból hirdetnek, ugyanis a hirdetések mögött nincs valós betölthető pozíció, mert ha lenne, a túljelentkezés miatt 2 hét alatt találnának megfelelő embert (ahogy az történ a fent említett 2 esetben is).


Ha a feltevésem igaz, minek hirdetnek az ilyen cégek? El kell költeni a HR büdzsét? Szórakoztatni kell az embereket? Nem tisztességtelen eljárás ez a jelentkezőkkel szemben?



febr. 9. 15:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
19: jah főleg h fizetős feladni a hirdetést, nyilván elfelejtik és tovább fizetik...
febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
74%
21-es, pedig van ilyen. Konkrétan tudom, hogy velem töltötték be az állást, és még mindig fenn volt 3 hónapig a hirdetés. Nem tudom, mire gondoltak, hogy mégis visszamondom? Szerintem ezeknek a cégeknek ez nem pénz, valóban elfelejtik, vagy már jó előre ki van fizetve.
febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

igen 21 es! Éves kedvezményről hallottál már? Hát egyéni dijszabásról?

Nagy fluktuációs munkáltatóknál vagy nagylétszámnál gyakori

..

febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a 3 hónapig fenn lévő hirdetés a próbaidő miatt is lehet, hiszen az alatt mindkét fél azonnal felmondhat.

Én nemrég a Jófogáson találtam munkát (kis cég, egyszerű munka), első napomon mondták is, hogy ne lepődjek meg, ha még látom a hirdetést, mert volt aki pár hét után lelépett és a hirdetés feladás huszon valahány ezer forint. De miután megbízhatónak láttak, tegnap szóltak, hogy levették a hirdetést.

febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

#20 Köszönöm a videót.

Többieknek is köszönöm a kommenteket.

febr. 17. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!