Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért azonosítják a gyári...

Miért azonosítják a gyári munkásokat a szegénységgel?

Figyelt kérdés

Szerintem meg ez a munka van a leginkább túlfizetve. A szalag mellett, betanított melós vagy egy raktári betanított munkás bőven 400 fölött keres. Főleg aki 25 év alatti, az adómentesség miatt 600 meg 700-akat keresnek.

De most komolyan, ér ennyit egy betanított munka? Van ekkora értéke?

Rokonom meg a felesége is egy gyárban dolgoznak soron, a kettejüknek közel 1 milliós jövedelmük van. Az már egy másik dolog, hogy így is hónapról, hónapra élnek, mert nem tudják értelmesen elkölteni, hülyeségekre szórják el.

Létezik más olyan munka, ahol 8 általános sem kell ekkora fizetéshez? Meg semmiféle szaktudás? Meg nulla felelősség? Aztán mégis jóformán a seggük is ki van nyalva. Simán lehetne őket gépekkel helyettesíteni és olcsóbb is lenne.



febr. 13. 16:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
De cuki naív kis fideszes vagy. Összekeverted az átlagbért az átlagos bérrel és most azt hiszed hogy mindenki 700 ezret keres? Még bruttóban sem. Az országban csak a legtöbbet fizető munkahelyek fizetnek ki ennyit a gyári munkásoknak. Még a nagy-nagy Budapesten sem. Ott is 270 körül fizetnek a legtöbb betanított munkásnak. Onnan délre és keletre még ennyit sem. A mi környékünkön a legtöbbet egy gyár fiztet nettó 350 ezerrel de ott 6+1-es munkabeosztásban 12 órában dolgoznak az emberek. Ahol emberibbek a körülmények ott még egy SZJA mentes is 240-250 ezer forintot keres. Ez így még bruttóban sincs 600-700 ezer forint nem hogy nettóban. Amúgy tudtad hogy az ország 71%-a havi kevesebb mint 350 ezer forintból él? Nem tudom hogy egyesek honnan szedik hogy ma már egy gyári munkás mindig fél milliót felett visz haza.
febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

#31


Na megtudtam, hogy fideszes vagyok. Tehát aki másképp lát valamit mint te, az fideszes. Értem.


Szóval Bp-en 270-et keresnek, máshol meg még ennyit sem. Sőt, ingyen dolgoznak, nem azt akartad írni?

febr. 16. 07:02
 33/37 anonim ***** válasza:

27

El vagy te varázsolva...

febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
A piac mindent beáraz. Nem az szabja meg a fizudat, hogy meddig tanultál.
febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
33! Biztos olvasta az indexen meg az origon hogy utolértük ausztriát.
febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 totolala ***** válasza:

Átlag operátori bér átlagos, (nem erősen egészségkárosító) helyeken br. 300-400e forint(alapbér). Műszakpótlékokkal, 1-2 túlórával ez megvan kb nettoban.

Ha elmész egy akksi gyárba, 3 műszakban havi 4 túlórával meg lehet netto 500-600e forint.

Aki dolgozik heti 6 napot, 3 műszakban, ilyen szutyok helyen, vállalva a az adott gyár specifikus egészségkárosító hatását, valamint a műszakozás jól ismert hátulütőit, az megérdemli szerintem, hogy 400-500-600e forintot kapjon a hó végén.

Ezzel szemben egy irodista munkarendben dolgozó fixen heti 40 órában dolgozik, esetleg rugalmasban, (ne adj isten home office-ból is), nincs kitéve az egészségkárosító hatásoknak, és keres kb. ugyanennyit.

A piac beárazza magát...


Ja, és az operátorok nem helyettesíthetőek még semmiféle géppel / robottal.


(ui. egy automatizálási mérnök)

febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

#36


Ha te tényleg mérnök lennél, akkor nem így gondolkodnál.


Pont egy mérnök fejtette ki egy tanulmányban, hogy teljes automatizált gyártással hogyan lehetne kiiktatni a túlárazott humán munkaerőt a gyártásból.

febr. 16. 21:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!