Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van bármilyen értelme havi 50...

Van bármilyen értelme havi 50 ezer forintot DKJ-ba fektetnem?

Figyelt kérdés

Van 4 havi bérem félrerakva Euróban amihez nem akarok nyúlni, és van a számlámon jelenleg 2 millió forint.


Úgy gondoltam, hogy abból 1,5-öt befektetek 1 éves lejáratú állampapírba.


Viszont még ezen felül a fizetésemből kb 100 ezer forintot félretudok tenni havonta, úgy gondoltam, hogy ezért 50 ezerből mindig veszek egy 1 éves lejáratú DKJ-t.


Viszont ahogyan számoltam ezekkel nem igazán lehet nagyokat szakítani, sőt még a nem hivatalos inflációt sem ellensúlyozza nagyon ez a 6,5%-os állampapír illetve a DKJ-k, szóval picit felesleges energia befektetésnek tűnik nekem amire készülök.


Amit rendszeresen megcsinálok, hogy a fizetésem 10%-át Euróra, 10%-át Dollárra váltom át a Revoluton, de szerintem a többi tervemnek nincs értelme.


Szerintetek?


febr. 23. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

"a fizetésem 10%-át Euróra, 10%-át Dollárra váltom át a Revoluton"


Ennek még annyira sincs.


Hacsak nem olyan országba tervezel utazni, ahol ezzel fizetnél...

febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Az állampapírok könnyen hozzáférhetőek, kockázatmentesek, és vállalható hozamot adnak, szerintem nyugodtan odateheted a pénzed. Eurós papír is van.

Én is állampapírban tartom a megtakarításokat, a régebbi papírok most nagyon jól fizetnek.

febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A 6,5% az értelme a 0%-hoz képest amit az egyébként bankszámlán álló kihasználatlan pénzre kapnál…
febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Devizaváltás nem befektetés, mivel minden pénznem inflálódik. Mindezzel annyit érsz el, hogy forinthoz képes valamivel kevésbé veszíti értékét, ugyanakkor van váltási díjad.


Államkötvény rövidtávú befektetés. Azaz arra való, ha 1-2 év múlva fel szeretnéd használni a megtakarításod, ideiglenesen is kamatozik valamennyit.


Hosszútávon van olyan lehetőség, ami nem csak tartja értékét, de még profitálsz is belőle. Ezek rendszerint olyan befektetések, amelyek értéket teremtenek, avagy kihasználják, hogy hiány van belőle. Lásd ingatlan, garázs, részvény, ritka értéktágyak.

febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A revoluton aranyat is vehetnél a deviza helyett, hosszabb távon szerintem jobban jársz mint kizárólag EUR-ban meg USD-ben tartani nagyobb összeget.

Mondjuk úgy tudom, hogy a XAU gold-ra nincs bankfelügyeleti betétbiztosítás Revoluton, szóval ha holnap becsődöl a cég, akkor buktad.

febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

@5


Igen, aranyat feltétlenül itt a legjobb venni, amikor történelmi csúcs környékén bóklászik. (2011-ben, 13 éve pont ugyanennyi volt az ára. :D :D :D Nagyon megérte akkoriban hosszú távra jól bevásárolni belőle.)

febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

@6 mielőtt hazugságokat írsz, nézz utána az adatoknak:


[link]


Jóhiszemű leszek és feltételezem, hogy nem a rosszindulat miatt írkálsz hazugságokat, hanem csak szimplán ostoba vagy.

Az egyébként igaz, hogy az arany nem mindig (sokszor nem) jó befektetés, de általában megközelítőleg követi az árfolyama legalább az infláció mértékét.

Egyébként én sem aranyban tartom a megtakarításaimat és nem vagyok befektetési tanácsadó sem, valamint a tévedés jogát fenntartom.

Ezen felül igazából le is sz@rom ki miben tartja a pénzét ha valaki rámhallgat, akkor azt csinál amit akar.

febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hetes, az aranyat NEM euróban mérik, hanem dollárban! (Mint ahogyan a kenyeret sem homokszemekben mérik, hanem ebben az országban forintban.)


Ha itt valaki ostoba, az te vagy.


2011 szeptemberében az arany unciája 1924 USD volt.


Ebben a hónapban pedig 1984-2064 között hullámzik.


Hát ez az átlag 5%-nyi változás 12,5 év alatt nem hozam, hanem veszteség.


A számok nem hazudnak.


Veled ellentétben.

febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoinba lenne, dkjba nincs
febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
50k az semmi, inkább menj el krvázni belole
febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!