Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet valaki pszichológus...

Lehet valaki pszichológus egyetemi végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

febr. 24. 20:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
Na ne...
febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
16%
Bárki lehet "pszichológus". A munkájuk úgyis csak annyiból áll, hogy vagyonokért beszélgetnek egy kicsit emberekkel, akik azt hiszik, hogy ez majd segít, de közben csak az idejüket és a pénzüket pazarolják. A legundorítóbb dolog azokat az embereket megvezetni, akik amúgy is nehéz helyzetben vannak. Ők mégis megteszik. Én betiltanám ezt a "munkát".
febr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%
febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
6%
Lehet, csak nem dolgozhat pszichológusként.
febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az egyetem érvényes tudást ad a pszichológusoknak. Bárki bármit mond egy olyan ember akinek “minden” jó volt az életében nem tud igazi segítséget adni olyannak aki teljesen padlón van több okból kifolyólag.
febr. 24. 21:30
 6/39 A kérdező kommentje:
#6. Miért vagy ennyire ideges? Ugyanúgy proli vagy hiába van egyetemed
febr. 24. 21:34
 7/39 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére nem, a pszichológia mesterképzés elvégzésével válhat csak valaki pszichológussá.

#5 Az, hogy te mit hiszel, csak egy dolog. Egy onkológusnak is azt mondod, hogy nem tud segíteni a betegein, amíg ő maga nem volt rákos? Nem tudhatod, hogy egy pszichológus életében mi hogyan alakult. Viszont az egyetem megtanítja neki az elméleti háttereket, a gyakorlat során pedig tapasztalatot szerez. A többség az egyetem után is folyamatosan képzi magát, ami rengeteg pénz, idő és energia. Közben önismeretre jár, önmagán is dolgozik. Nem kell elhinni, amit mond, nem is kötelező pszichológushoz járni. De nem teljesen értem, mi értelme van egy teljes szakmát itt savazni.

febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

#8. Mikor savaztam?

Az onkológusos példád meg egy vicc, te is tudod jól, hogy hogy értettem csak annyira mélyen vagytok, hogy itt tudjátok elfejteni egy időre a fájdalmat… de nem baj, megértelek titeket <3

febr. 24. 21:41
 9/39 anonim ***** válasza:
88%

#9 Tehát szerinted nem azt kérdőjelezed meg ezzel a kérdéssel és a többi válaszoddal, hogy a pszichológusok munkája valid-e?

Egyébként nem, nem tudom, hogyan értetted azt, hogy "egy olyan ember akinek “minden” jó volt az életében". Honnan tudod, hogy egy pszichológusnak nincsenek problémái? Hogy ő nem érezte magát soha úgy, mint egy kliense? Vagy szerinted akkor ki tud segíteni egy padlón levő embernek, ha nem a pszichológus?

febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
#10. Saját magadat cáfolod meg a hozzászólásaiddal. Ha egy pszichológus érezte már úgy magát, mint egy ügyfele, akkor valószínűleg nem volt rendben minden az életében.
febr. 24. 21:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!