Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet valaki pszichológus...

Lehet valaki pszichológus egyetemi végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

febr. 24. 20:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalosan nem lehet.
febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
27%
Pszcihológus a legfeleslegesebb "munka"
febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
84%

"Nem hiszem, hogy az egyetem érvényes tudást ad a pszichológusoknak."

1. Minden szakmához és hivatáshoz KELL képzettség.

2. Az, hogy te személyes ellenérzetet táplálsz amblokk a pszichológusok irányába, az téged minősít...

3. Gondolj bele, ha nem lenne senkinek semmiről sem papírja, tele lenne kóklerekkel és kontárokkal a világ. Amikor az agyrákodat műtik vagy a banki ügyeidet intézik, te sivalkodnál kérdező a leghangosabban, ha a közreműködő szakinak nem lenne papírja a képesítéséről.

4. Az egyetem nemcsak a lexikális tudáshoz kell, egyfajta próba és megmérettetés. Nem mindenki méltó olyan hivatásokat betölteni, amik nem épp a hétköznapi nyárspolgár prolik felfogásához valók...

Aki pszichológus akar lenni, legyen benne annyi kitartás, hogy megszezi legalább a "papírt" pár éves kemény egyetemi képzés alatt.

febr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

#23. Ezt most komolyan kérdezem, hogy honnan szűrted le, hogy ellenérzetet táplálok a pszichológusok iránt? Azt írtam, hogy szomorú belegondolni, hogy olyan emberek is ezt a szakmát tanulják akik amúgy bullyngoltak általános vagy középiskolában valakit.

Az agyrákos példád pedig ide pont nem illik, de ezt már leírtam.

febr. 25. 14:08
 25/39 anonim ***** válasza:
13%
persze, ha átbas..a a pacienst
febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim válasza:
31%
Ezek az emberek szerencsétlen emberek lehúzásából, átveréséböl élnek. Undorító.
febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
57%
#24 Tehát az a kérdésed, hogy miért vannak rossz szakemberek? Szerintem mindenhol vannak... pl. a pedó hipokrita pap is egy rossz szakember a saját hivatásában. Ez alapján tehát gyakorlatilag provokációnak tűnik a kérdésed a pszichológusok ellen, ebből szűrtem le...
febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:
85%
Aki az autizmust sértésnek szánja bárkinek bármilyen minőségben, az enyhe kifejezés, hogy nem állt sorba kétszer, amikor osztották az észt, de szerintem te egyszer se.
febr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
82%
Nem, nem lehet. A pszichológus igen is fontos és nehéz szakma. Nem lehet valami jött-ment pszichológus végzettség nélkül. Esetleg holnapra már orvos szeretnél lenni végzettség nélkül?
febr. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim válasza:
93%
Az egyetemen hasznos tudásra tesznek szert a pszichológusok. A különböző mentális zavarokat alaposan megismerik, valamint pl. megküzdési stratégiákról és az emberi agy fejlődéséről is sokat tanulnak. Ez a tudás elengedhetetlen egy szakember számára. Enélkül nem tudna valaki szakszerű segítséget nyújtani. Arról nem is beszélve hogy az egyetem alatt (és később a szakképzések során) folyamatos önismeretet végeznek ami szintén kulcsfontosságú.
febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!