Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől számít jó fizunak a...

Mitől számít jó fizunak a programozó fizetés?

Figyelt kérdés
Ma megint olyan álláshirdetésbe futottam, hogy nyugateurópai országba lehetne menni élelmiszeripari céghez dolgozni..tehát igen, ez fizikai munka. Kezdő fizetés 1800-2200 euró nettó, és a szállás ingyen van (valószínűleg többen vagytok egy szobában, minden bizonnyal, általában 2-3 fős szobák szoktak lenni). Nem azt mondom, hogy ez egy álommeló, de ha 1800 euró nettóval számolunk, és csak kajára, utazásra kell költeni, akkor tegyük fel megmarad 1300 euró..a lényeg, 400 ezer Ft feletti összeget tud az ember így félretenni havonta..programozóként ahhoz, hogy 400-500 ezret félre tudjon tenni valaki, ahhoz 750 ezer Ft bruttót legalább meg kell keresnie..mire valaki ide jut, az 3-4 év..4 év alatt meg ha "ennél" az élelmiszer.-i cégnél dolgozok, összegyűjtöttem 21 millió Ft-ot..hazajövök, veszek belőle 2 vidéki házat vagy még gyűjtök hozzá és egy Pestit..programozóként meg gondolom nagy stressz, egészségtelen a szemnek és testnek a sok ülés és monitor miatt, elhízik az ember, stb. - írjátok le léci, miért nem érdemes kimenni dolgozni egy ilyen élelmiszeripari céghez? Miért van (volt) ekkora hype-ja a programozó szakmának, amikor csak évek múlva lesz jó, illetve talán egészségre károsabb is, mint jönni-menni egész nap..(számomra az nem érv, hogy szobába össze vagyok zárva másokkal, igazából 350-400 euróért lehet bérelni saját külön kisgarzont már (pl. Németben), és a fizut is csak 1800 -al számoltam, ami idővel emelkedik - max. ha saját kecót bérel valaki, akkor marad a kb. 1300 eurós haszna, mivel elmegy 300-400 eurója lakásbérlésre)

febr. 25. 19:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Más számít jónak egy juniornak és más egy seniornak.



A programozók közül nem azok keresnek jól, akik valami bank , multi alkalmazottai, hanem azok, akik egyéni vállalkozóként dolgoznak be amerikai vállalatoknak.Ők az úgynevezett contractorosok.Nekik simán milliós a fizetésük.

febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

Amm kérdező egy junior fizetés 750 ezer bruttó felett van, BPn ennél magasabbra is felmegy. 3-4 év alatt pedig több mint a dupláját viszed ennek haza.


Munkásszállót meg ne hasonlítsuk azért a saját kényelmes albihoz, ha nagyon akarsz BPn is lehet szobát bérelni senki se akadályoz meg.


Élelmiszer ipari cég egészséges? Pff.

Én diákmunkásként dolgoztam Mizo ban maradjunk annyiban hogy sokmindennek nevezhetem csak egészségesnek nem.

febr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1: én is ilyesmit láttam, akikkel kapcsolatba kerültem (csak pár ember), mint tapasztalt fejlesztő..fura mód pont aki multinál dolgozott, keresett kevesebbet, mint a kisebb cégnél dolgozó pl. tesóm. Feltételezem ahhoz, hogy amerikai vállalatnak is bedolgozhasson vki, jó kapcsolatok is kellenek, vagy nem tudom hogy lehet "oda" bekerülni, gondolnám nem álláshirdetés útján - vagy lehet, hogy de. ;)


2: ne haragudj, de én ezt a magam részéről nem tudom elhinni, hogy egy junior bruttó 750-et keressen, egyrészt, másrészt jellemzően 1-2 évig nem is nagyon emelkedik a fizu, esetleg ilyen 40-50 ezret, de nem a dupláját, nekem teljesen más a tapasztalatom..még cégváltással sem érsz el 100%-os fizuemelést ennyi idő alatt, esetleg seniorként lép majd a fizu millió fölé (persze bruttóban).

febr. 25. 20:37
 4/26 A kérdező kommentje:
2: még annyit, hogy ez a "munkásszálló" amit te írsz, nyugat-európai országban van, nem hazai. :-) de viszont köszi, hogy írtad, pont ilyeneket is kértem, hogy jöhetnek az ellenérvek, miért nem éri meg kimenni. ;)
febr. 25. 20:42
 5/26 anonim ***** válasza:
68%

Szerencsere a programozoi fizetesek szempontjabol teljesen irrelevans, hogy te mit tudsz elhinni es mit nem.

Brutto 750-et mar noname magyar kkv-k is adnak junior szinten:

[link]

febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

#3 hát nem tudom hogy neked mikori az a tapasztalatod de már 2022 körültől elérhető a 750 ezres bruttó kezdő bér. 3. Évre pedig mégha nem is váltasz céget akkor is át kell lépnie a fizudnak az 1 millát. Váltással meg erre még 30-40% ot rá lehet húzni.


Max vidéki kis KKVk fogják kiszúrni az ember szemét 750 alatti fizuval

febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%

#4 munkászálló akárhonnan nézem munkásszálló marad. 0 privát szféra összezárva ki tudja honnan összehalászott emberekkel.


Éveket eltölteni ilyen helyeken nem leányálom

febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%

Az igen :-D

Munkasszallo, napi 8 ora a szalag mellett, netto 1500 €

vs.

Napi 2-3 ora munka full HO-ban, par evig itthoni ehberert, aztan contractorkent evi 80 K $ minimum.

febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%

"programozóként meg gondolom nagy stressz, egészségtelen a szemnek és testnek a sok ülés és monitor miatt, elhízik az ember, stb."


Ne gondolkodj, neked a nem megy. Nem kell mindenkinek programozónak lenni, menj fizikai munkára.


Kifogásokat se kell gyártanod, hogy te miért az választod.

febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, most nyugati fizikai munkáról beszélsz, de nem a nyugati programozó fizetésekhez hasonlítod őket, hanem a magyarhoz? Ennek mi értelme?
febr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!