Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől számít jó fizunak a...

Mitől számít jó fizunak a programozó fizetés?

Figyelt kérdés
Ma megint olyan álláshirdetésbe futottam, hogy nyugateurópai országba lehetne menni élelmiszeripari céghez dolgozni..tehát igen, ez fizikai munka. Kezdő fizetés 1800-2200 euró nettó, és a szállás ingyen van (valószínűleg többen vagytok egy szobában, minden bizonnyal, általában 2-3 fős szobák szoktak lenni). Nem azt mondom, hogy ez egy álommeló, de ha 1800 euró nettóval számolunk, és csak kajára, utazásra kell költeni, akkor tegyük fel megmarad 1300 euró..a lényeg, 400 ezer Ft feletti összeget tud az ember így félretenni havonta..programozóként ahhoz, hogy 400-500 ezret félre tudjon tenni valaki, ahhoz 750 ezer Ft bruttót legalább meg kell keresnie..mire valaki ide jut, az 3-4 év..4 év alatt meg ha "ennél" az élelmiszer.-i cégnél dolgozok, összegyűjtöttem 21 millió Ft-ot..hazajövök, veszek belőle 2 vidéki házat vagy még gyűjtök hozzá és egy Pestit..programozóként meg gondolom nagy stressz, egészségtelen a szemnek és testnek a sok ülés és monitor miatt, elhízik az ember, stb. - írjátok le léci, miért nem érdemes kimenni dolgozni egy ilyen élelmiszeripari céghez? Miért van (volt) ekkora hype-ja a programozó szakmának, amikor csak évek múlva lesz jó, illetve talán egészségre károsabb is, mint jönni-menni egész nap..(számomra az nem érv, hogy szobába össze vagyok zárva másokkal, igazából 350-400 euróért lehet bérelni saját külön kisgarzont már (pl. Németben), és a fizut is csak 1800 -al számoltam, ami idővel emelkedik - max. ha saját kecót bérel valaki, akkor marad a kb. 1300 eurós haszna, mivel elmegy 300-400 eurója lakásbérlésre)

febr. 25. 19:55
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10: mert a legtöbb magyar programozó sosem fog külföldre dolgozni vállalkozóként, több okból...akinek persze sikerül, ott már nyilván, határ a csillagos..de ezt tényleg csak kevesek érik el, amennyire én látom, ma 2024-ben legalábbis. Csak azt akartam mondani ezzel az egésszel én nem esek hasra a programozó bérektől, amit alkalmazottként lehet kapni itthon (én is az vagyok csak még junior, de lehet váltok vmi fizikaira, nincs életem így).
febr. 25. 22:22
 12/26 A kérdező kommentje:
És nekem csak nettó 400 körül van a fizum, szóval..bruttó 750-től még messze van, pedig pesti cég és multi..a fizuk meg szenioritási szintnek megfelelően nem is térhetnek el egymástól csak minimálisan (a cégnél) - azaz a többi juniornak is hasonló a fizuja, ha forintra pontosan nem is kell tudnom róla..
febr. 25. 22:28
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

Hogy jonnek ide a kulfoldre dolgozo vallalkozok?

Ha te arrol beszelsz, hogy kimesz alkalmazottnak kulfoldre, akkor nyilvan azokhoz a programozokhoz erdemes ezt hasonlitani, akik kimennek kulfoldre alkalmazottkent programozni.

febr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ebből meg kb. alig tudok félretenni..jó ha 50 ezer megmarad.
febr. 25. 22:29
 15/26 A kérdező kommentje:
És igazából a bruttó 750 is kevés még a céljaimhoz, előrébb vagyok vele, de nem sokkal. nah mindegy, részemről lezárt a téma. ;)
febr. 25. 22:35
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Neked ezt sikerült összehozni, nincs ezzel semmi gond, valakinek keveset is kell keresnie.
febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%
Tesó 750k bruttó az egy kezdő fizetés IT-ben, tipikus álmodik a nyomor poszt...
febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

"És nekem csak nettó 400 körül van a fizum, szóval..bruttó 750-től még messze van, pedig pesti cég és multi"


Arról nem tehetünk, hogy egy életképtelen birka vagy akit kihasználnak, attól hogy te jelentősen alul vagy fizetve még nem ez az átlagos. Nekem a kezdő fizetésem Data Scientistként 2 éve bruttó 820k volt + cafeteria és év végén másfél havi premium. Azóta emelkedett de kisebb mértékben így idén januárban váltottam szintén Data területen maradva (AI fejlesztő) ahol br 1,270M a havi fizum + egyéb juttatás.

febr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%

Autóipari beágyazott rendszerekkel foglalkozó szoftverfejlesztő mérnök vagyok budapesti multinál, BSc-t végeztem a BME-n 2 és fél éve.

Jelenlegi alapbérem 1.1M felett van kicsivel. A teljes fizetésem pedig 1.4M Ft.

Ne gondold azt, hogy a te fizetésed az átlagos/általános a hazai IT szektorban. Egyáltalán nem az, durván alul vagy fizetve sajnos.

febr. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%

Lol. És mi lesz 10 év múlva kérdező? A programozó itthon is garantáltan 1M nettót haza fog tudni vinni, de ott a lehetőség ekkora tapasztalattal, hogy contractorként nyugati fizuért külföldre dolgozzon vagy külföldre költözzön. Ezt nevezik karriernek és ezért éri meg csinálni. Te miből fogsz mondjuk évente kétszer valami gyönyörű helyre elutazni miután haza jöttél nyugatról? Te miből fogod az egész családodat magánorvoshoz elvinni, hogy ne kelljen egy kisebb műtétre pl egy évet várni? Te miből fizetsz ki a gyerekednek bármilyen magán tanárt? Hogy oldod meg a családod egészséges étkezését? (Minden nap különböző gyümölcs, megfelelő mennyiségű zöldség, lehetőleg más és más reggeli, ebéd vacsora…) Soroljam még?


Most nem megszólni szeretném a szegényebbeket, csak arra célzok, hogy programozással/IT-val életed végéig egy kényelmes életet tudsz nyújtani magadnak és a családodnak itthon vagy bárhol máshol a világon.


Ezt az egészségtelen dolgot meg honnan veszed amúgy?:D a legtöbb programozó zabálja a salátát meg mit tudom én milyen egészséges kajákat amiket a cég fizet és rengetegen járnak edzőterembe, jógázni stb. Ez csak a filmekbe van így, hogy a programozók dagadt elvont személyek… ez különösen igaz a sikeres programozókra, ő róluk meg se mondanád, hogy mivel foglalkoznak.

febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!