Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől számít jó fizunak a...

Mitől számít jó fizunak a programozó fizetés?

Figyelt kérdés
Ma megint olyan álláshirdetésbe futottam, hogy nyugateurópai országba lehetne menni élelmiszeripari céghez dolgozni..tehát igen, ez fizikai munka. Kezdő fizetés 1800-2200 euró nettó, és a szállás ingyen van (valószínűleg többen vagytok egy szobában, minden bizonnyal, általában 2-3 fős szobák szoktak lenni). Nem azt mondom, hogy ez egy álommeló, de ha 1800 euró nettóval számolunk, és csak kajára, utazásra kell költeni, akkor tegyük fel megmarad 1300 euró..a lényeg, 400 ezer Ft feletti összeget tud az ember így félretenni havonta..programozóként ahhoz, hogy 400-500 ezret félre tudjon tenni valaki, ahhoz 750 ezer Ft bruttót legalább meg kell keresnie..mire valaki ide jut, az 3-4 év..4 év alatt meg ha "ennél" az élelmiszer.-i cégnél dolgozok, összegyűjtöttem 21 millió Ft-ot..hazajövök, veszek belőle 2 vidéki házat vagy még gyűjtök hozzá és egy Pestit..programozóként meg gondolom nagy stressz, egészségtelen a szemnek és testnek a sok ülés és monitor miatt, elhízik az ember, stb. - írjátok le léci, miért nem érdemes kimenni dolgozni egy ilyen élelmiszeripari céghez? Miért van (volt) ekkora hype-ja a programozó szakmának, amikor csak évek múlva lesz jó, illetve talán egészségre károsabb is, mint jönni-menni egész nap..(számomra az nem érv, hogy szobába össze vagyok zárva másokkal, igazából 350-400 euróért lehet bérelni saját külön kisgarzont már (pl. Németben), és a fizut is csak 1800 -al számoltam, ami idővel emelkedik - max. ha saját kecót bérel valaki, akkor marad a kb. 1300 eurós haszna, mivel elmegy 300-400 eurója lakásbérlésre)

febr. 25. 19:55
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

20: őszintén, 10 év múlva szerintem a mai programozók 5% -ára, ha jó esetben szükség lesz..és az IT szektor eltolódik más irányba, konkrétan kódolni nem nagyon kell majd..de 10 év sok idő, aki ma kezdi, 10 év alatt is sok pénzt megkereshet, ez tény..

19: de, szerintem az én fizetésem az átlagos, mint kezdőnek járó bér, és a tiéd inkább eltér ettől, de nem az az átlag..BME-n végeztél, tehát valószínűleg "az elitbe" tartozol..gratula, komolyan! Akinek ez sikerült, arra azt mondom, megérdemli, yeah! nekem elég az átlagos szint, igazából, sőt, eleve azon gondolkozom mással kéne foglalkozzak nemsokára. Peace.

febr. 29. 21:56
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

#21 A programozás nehézségét most se a "kódolás" okozza. 1 év után egy átlagos programozónak nem az fog gondot okozni hogy megírjon valamit.

A skálázható rendszer építés és a kivételek kezelése ami igazán megnehezíti a dolgodat. Egy elcseszett rendszert összerakni egy hét, utánna kijavítani akár hónapokba is telhet.

Nálunk jópár legacy kód van amiket így raktak össze és vannak olyanok amihez kb nem mersz hozzányúlni, mert valahol elcsesz valamit.

Jelenlegi generatív hálók jelenleg abszolút képtelenek összefüggéseket megtalálni konkrét rendszerekben és ez exponenciálisan sok idő lesz mire eljut ide.

A technológia folyton fejlődik, ha vele fejlődsz akkor nyugdíjas korodik bőven lesz munkád és meg leszel fizetve a területen.


600 bruttó pedig átlag alatti. Én a helyedben elmennék interjúzni mert látni fogod hogy simán megkaphatsz többet is, még BPn kívül is.

Az meg hogy ki hol végzett nem izgat kb senkit. Olyan mindegy hogy BMEn Debreceni vagy Szegedi egyetemen végeztél. Van diplomád releváns területen és ennyi.

febr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
21 jol beszélsz, nincs rád szükség az IT-ben, irány az aku gyár, ott pont hozzád hasonló talpraesett, és a rendszeren átlátó emberekre van szükség!
febr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

22: igen, a rendszerben gondolkodás gyakorlatilag a legfontosabb, és kinek több, kinek kevesebb idő kell, hogy ez elkezdjen kialakulni, nekem még bőven van hova fejlődni. Köszi, hogy írtad ezeket! De tényleg nem tudom, akarok-e hosszútávon ezen a pályán maradni, sok a lehetőség, még meglátom.


23: elég fura, hogy csak a gyárat látod másik opciónak, vagyis ezt írtad csak. Lehet, hogy 1,5 év múlva onlyfans-el többet fogok keresni mint bármelyik hazai alkalmazotti jogviszonyban lévő senior programozó kétszer!

febr. 29. 23:04
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Hat ha szép nagy melleid vannak és bevállalós vagy akkor egész biztos többet tudsz keresni of-en mint egy programozó, mert már msot is többet keresnek kevesebb munkával. A krvákat jol megfizetik, tudod a wage gap real....
febr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Felesleges a programozókat szapulni, nem ők keresnek sokat, hanem a többiek keveset. Mellesleg ennek a szakmának is megvannak az árnyoldalai, ez nem olyan hogy elvégzel egy 1-2 éves kurzust és dőlni fog a lé, a legtöbben végig szoptak egy egyetemet, ami jó esetben semmilyen releváns tudást nem adott, tehát az egyetemi anyag megtanulása mellett még rengeteg energiát kellett fektetni önképzésbe, meg dolgozni is kellett egyetem mellett. A mostani időben meg hadd ne mondjam mennyire szopás elhelyezkedni kezdőként/juniorként, a mi cégünknél 2020-ban tele volt az állásportálunk pályakezdő/junior hirdetésekkel, 2024-ben max 2 van és ezekhez megnőttek a követelmények és a jelentkezők számai is. Minden szakmának megvannak az előnyei és hátrányai.
márc. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!