Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól értem, hogy ezt az összege...

Jól értem, hogy ezt az összeget így ahogy van, el kell utalják? Vagyis ez nem bruttó? "Munkavállaló részére kifizetésre kerül x millió HUF egyösszegű juttatás, a próbaidőn belüli azonnali hatályú felmondás keretein belül."

Figyelt kérdés

Magyarul a fenti összeget + az időarányosan járó havi munkabért kellene, hogy utalják?


Azonnali hatállyal felmondott nekem a munkáltatóm.

Arra hivatkoznak, hogy a pozíció amire felvettek, megszűnik, mert költség megfontolásból bevonják a külföldi anyacég alá azokat a feladatokat.

Próbaidő lejárta előtt néhány nappal.



febr. 29. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
A fenti összeget utalják. Mást nem.
febr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mármint úgy érted, hogy időarányos munkabér nincs, csak az egyösszegű?


Ami fura, hogy ma utalták és az általuk meghatározott egyösszegű juttatásnál is kevesebbet kaptam.

febr. 29. 14:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos bruttót írtak.
febr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, úgy írták, ahogy fent le van írva.
febr. 29. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Én bruttóként értelmezném. De biztos valami nagyokos munkajogász írta, aki sötét mint az éjszaka.
febr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bruttónak kell érteni.
febr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak akkor miért írja, hogy pl. ... kifizetésre kerül x HUF egyösszegű juttatás, amikor nm annyit kapok meg? Akkor írhatná, hogy Bruttó x HUf és akkor nem lehet belekötni.

De így elég egyértelmű?

febr. 29. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapértelmezetten minden szerződésben szereplő összeg bruttó. Mi más lenne...?
febr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerzodesben es akarmi mashol, ahol kifizetnek, miert netto lenne mar feltuntetve? Termeszetes, hogy brutto es abbol vonjak meg le, amiket kell, ezt a levonasok utani osszeget fizetik ki.
febr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fizetésed se fizetik ki...
febr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!