Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet elfogadni azt a...

Hogy lehet elfogadni azt a tényt, hogy tényleg sok olyan szak és diploma van, amikkel *tényleg* nem lehet semmi kezdeni; miközben egy alacsonyabb végzettségű viszont sikeresebb?

Figyelt kérdés

márc. 13. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanugy, mint barmilyen mas tenyt.
márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%

Úgy, hogy a piacot nem érdekli az, hogy kinek milyen papírja és végzettsége van, csak a hozzáadott érték számít.


Tanulhatsz te zene és énektanárnak 3-4-5 évet, majd elhelyezkedhetsz egy általános iskolába tanítani a kis Hoszé Ármándót kornyikálni, valljuk be, hogy olyan kicsi értéke van a tevékenységnek, hogy szerintem 1 ft-ot nem ér a dolog, a tanár fizetése meg kidobott pénz a befizetett adómból.

márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Szimplán nem a végzettségből vagy a megkeresett pénzből kéne az önértékedet megteremteni.


Nem attól leszel sikeres vagy boldog hogy kipipálsz valamit, hanem attól hogy mindig próbálsz előre lépni és mész azután ami boldoggá tesz.

márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
2, Hoszé Ármándó akár világhírű cigányzenész lehetne, ha jó énektanárt kapna. Triplázzuk meg a fizetését!
márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
40%
90-es évek óta ment a duma hogy szerezz diplomát fiam aztán jól fogsz keresni... most meg ha szakmád van és jó vagy benne dupláját megkeresed egy diplomásnak (pár kivételtől eltekintve). Ez van, jó van ez így
márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Én például nagyon magasról leszarom ezt a tényt.
márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
@5 Aztán persze az összes munkaerőpiaci kutatás továbbra sem mutat fordított korrelációt végzettség és jövedelem között, továbbra is a diplomások a legjobban fizetett réteg. Igen, tudom, mindenkinek a szomszédja egy havi 9 milliót kereső villanyszerelő.
márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Talán előre kellett volna gondolkodni, és piacképes szakot választani.

Szerintem ezelőtt 5 évvel is nyilvánvaló volt, hogy a tanárok, könyvtárosok, ilyen-olyan bölcsészek, stb. fizetése siralmas.


Én a magam példáját tudom hozni, 27 évesen br. 1.6-ot keresek, 90%-ban otthonról a fotelből, és áldom az eget, hogy nem kőművesként/burkolóként/.. kell reggel 6-tól este 6-ig a porban másznom, és ezt a diplomámnak köszönhetem.

márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

"90-es évek óta ment a duma hogy szerezz diplomát fiam aztán jól fogsz keresni... most meg ha szakmád van és jó vagy benne dupláját megkeresed egy diplomásnak (pár kivételtől eltekintve). Ez van, jó van ez így"


Ez nem igaz. Nem a dupláját, hanem a tízszeresét keresi Nyócosztályos Analfabéta Jaúzsi, mint Diplomás Karcsi.

márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
8-as, ezt nagyon jó hallani, de az első mondatod remélem nem nekem szólt és csak ok nélkül veszem magamra.
márc. 13. 22:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!