Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzből lehet megélni...

Mennyi pénzből lehet megélni havonta egy 3 fős családnak, ha nincs hitel és albérletet sem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Vidéki kisvárosban, faluban. Nincs semmi hitel, sem jelzaloghitel, alberletet sem kell fizetni.

Gyakorlatilag egy kb 100-120m2es ház fenntartasa , rezsi, kaja és mondjuk 2 egyszerubb auto.

Semmi luxus.


márc. 17. 23:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
Ki mondta neked,hogy az átlag így él?Jaa hogy orbánka🖕🤣Fasza,csak tudod az átlag havi 200-300 ből él.
márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%

"Két keresőnél ez fejenként 300 ezres fizetés. Szóval ennyiből ezek szerint bőven lehet gyereket is nevelni, mivel az átlag így él."


Persze, szükség nagy úr, valahogy megoldják, de csak mert az átlag kénytelen megoldani, még nem kéne fejetlenül nekimenni.

Ha normális életet akarsz magadnak és a családnak, és nem kell lakáshoitelt vagy albérletet fizetni, akkor nagyjából úgy lehet számolni, hogy:

- Egyedül olyan 350 szükséges

- Két felnőttel 510

- Egy gyerekkel 650

- Két gyerekkel 800

- Három gyerekkel 950


Nyilván lehet kevesebből is, csak nem érdemes. El tud szűkölködni egy 5 tagú család nettó 400-ból is, de az nem élet! De persze az átlag egységsugarú sügér nem képes felfogni, ha az anyagi helyzete nem teszi lehetővé, hogy két vagy három gyereket vállaljon. Ha meg már legyártotta, akkor valahogy muszáj kínlódni.

márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
38%
12 ott a pont.Itt az emberek nem élnek,inkább vegetáltak.Mit várunk...Magyarországon még a kutya is luxus.😅🤦Legalábbis nekem itt ezt írták multkor.Hát baromi jó ,előre megyünk nem hátra....jaaa
márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:

1-es válaszoló vagyok

Nem tudom, mivel húzhatott fel bárkit is a válaszom :D Leírtam a saját tapasztalatom, de sajnálom ha emiatt bárkinek felment a vérnyomása

Nem mondtam mennyi pénz kell ahhoz hogy valaki leírtam, én azt írtam le, hogy ennyi pénzből mit engedhetünk meg magunknak és mit nem.

márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"- Kaja 210 ezer


- Rezsi egy ekkora házra télen 120 ezer


- Két kocsi 150 ezer


- Háztartási költségek 20 ezer


- Ruha, cipő, hasonlók 30 ezer


- Szórakozás 50 ezer"


Ez kicsit eltulzott.


A kerdest azert irtam ki mert kulfoldon elek es nem tudom mi mennyibol jon ki, viszont sok minden lenyegesen olcsobb Magyarorszagon az biztos.

Amit irtal arakat az az itteni viszonyokhoz kepest is sok, de en csak ebbol tudok kiindulni.


Kajara 210 szerintem sok. Mi kb ennyit koltunk kajara itt kint es minden dragabb. A legutobbi hazalatogatasomon tapasztaltam hogy a draganak mondott sajtok, zoldsegek lenyegesen olcsobbak mint nalunk.


Rezsi sem keves. A mi hazunk kicsivel 100m2 alatt van de ha hideg tel lenne akkor is megusznank 80 ezerbol a rezsit.

Ket kocsi 150 ezer megallja a helyet ha a benzint is belevesszuk es a 2 szulo napi szinten hasznalja munkaba jarasra.


Mik a haztartasi koltsegek? Szappan, wc papir es hasonlo? Ha igen akkor ezt kevesebbol is ki lehet hozni.


Ki kolt havi 30-at ruhara? Mi 1 ruhadarabot evekig hordunk mire kidobjuk, szoval a tavalyi evben max 30 ezret koltottem ruhara. Ha mindharmunket beleszamitjuk akkor sem jon ki havi 30-ra.


Szorakozasra 50 nem letszukseglet es szerintem a legtobb ember nem kolt el ennyit csak arra hogy moziba menjen, kocsmazzon, etteremben egyen. Mi konkretan havi 2szer rendelunk kajat hogy ne kelljen minden egyes hetvegen fozni es ez kb 20 ezerbol kijon. Magyarorszagon sem kerul tobbe ez, talan meg kevesebbol kijon.

márc. 19. 02:06
 16/25 anonim ***** válasza:
91%
Magyarországon lényegesen olcsobb minden ,mint külföldön?🤣🤣🤣🤣Ez vicc?Te mikor jártál Magyarországon,20 éve ?🤣
márc. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi ketten élünk 2 millió nettóból kényelmesen, szóval 3 emberre gondolom a 3 millió a reális.
márc. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#15

"Kajara 210 szerintem sok. Mi kb ennyit koltunk kajara itt kint es minden dragabb."

Egyrészt nem sok. Ketten költök kb ennyit havonta, bár persze ebben benne van az, hogy szoktunk járni étterembe (havi 2 alkalom legalább) meg rendelünk haza is elég gyakran. Viszont az nem igaz, hogy drágább kint minden. Ausztriában pl bizonyos élelmiszerek még olcsóbbak is, mint itthon, Németországban meg ugyanolyan árak vannak, mint itt.


"Rezsi sem keves."

A rezsit csak tippeltem, de nekünk az 55nm-es, távfűtéses panellakásban van télen 45 ezer a rezsi. Egy 120nm-es házban, gázfűtéssel ez sokkal-sokkal több.


"Ki kolt havi 30-at ruhara?"

Három emberről volt szó, amiből feltételezhetően egy gyerek, akkor pedig gyakrabban kell ruha/cipő, mert kinövi vagy elkoptatja.

De egyébként felnőttnek is, veszel tavasszal egy cipőt, ősszel egy bakancsot, az legalább 50 ezer összesen. Oké, legyen akkor 20 ezer, de akkor is költség.


"Szorakozasra 50 nem letszukseglet"

Nem, de 3 emberről van szó és ha beleveszel évi egy nyaralást, máris kijön. Egy 3 fős család 1 hetes belföldi nyaralása simán van 300 ezer, ami már 25 havonta.

márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Mi Budapesten élünk, 4 fős családban, 2 kisgyerekkel. A Lidlben, ami kb. a legolcsóbb szupermarket, egy heti nagybevásárlás kb. 40ezer forint, és akkor nem vettél semmi különöset, és hétközben még kb. 1-2 alkalommal kell venni friss péksüteményt, tejet, stb.


Szóval a havi 210 akkor reális, hogyha jó minőségű kaját veszel, nem spórolósan.


Természetesen meg lehet úszni olcsóbban is, hogyha szemét kaját veszel.

márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mi 5 főre havi 1 misit költünk a lakáshitelen felül. 🥺
márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!