Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzből lehet megélni...

Mennyi pénzből lehet megélni havonta egy 3 fős családnak, ha nincs hitel és albérletet sem kell fizetni?

Figyelt kérdés

Vidéki kisvárosban, faluban. Nincs semmi hitel, sem jelzaloghitel, alberletet sem kell fizetni.

Gyakorlatilag egy kb 100-120m2es ház fenntartasa , rezsi, kaja és mondjuk 2 egyszerubb auto.

Semmi luxus.


márc. 17. 23:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Rezsi egy ekkora házra télen 120 ezer"


???


Mi 4 éve építettük a 110 nm-es házunkat, a víz-gáz-villany átalányunk 27 ezer forint.

márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ja, átalány. És leolvasáskor?
márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem fizetek rá leolvasáskor, azért ennyi az átalány, mert tudom, hogy ennyi a fogyasztásunk kb., így van beállítva. 2 felnőtt+2 kicsi gyerek.


A gáz (ez adja a melegvizet is) 10 ezer 22,5 fok mellett, a víz kéthavonta 8 ezer, a villany 9,5 ezer. Ja, bocs, elszámoltam, csak 23,5 ezer a havi rezsink. Oké, ez nyilván egy jól szigetelt új ház, de 2015 óta rengeteg ilyen épült, elég sok család él ilyenben.

márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Oké, a szigeteléssel rengeteget lehet spórolni a fűtésen, mondjuk, hogy elhiszem a havi 10 ezret. De a 9500-as villany elég kevésnek tűnik 4 emberre. Vagy alig vagytok otthon vagy nem tudom, de mi ketten fogyasztunk nyáron 14-15 ezer villanyt úgy, hogy minden világítás led, minden eszközünk energiatakarékos és nem szoktunk pocsékolni. De nyáron muszáj mennie a klímának, különben szétolvadunk.
márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Ha le van szigetelve a haz rendesen akkor a klima sem megy annyit. Mondta nekem valaki hogy 15 centis szigetelest rakott a hazara es igy szinte nem is kell a klimat hasznalni mert nem melegszik fel a haz nyaron.

Ha nincs szigeteles akkor pedig az atmelegedett falak miatt a klima nehezen tudja lehuteni a hazat.

Szoval a szigeteles nem csak a futes miatt kell.

márc. 23. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!