Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek milyen a kapcsolata a...

Kinek milyen a kapcsolata a főnökével?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy mivel fiatal vagyok, ezért engem b*szogatnak a legtöbbet és egy csomó túlórám is van. Más is tapasztal hasonlót? Van hogy 30 perc is elmegy azzal, hogy chaten írogat nekem, ahelyett, hogy betenne egy meetinget és szóban megbeszélnénk az adott dolgot. Más gondok is vannak, pl Cafeteriát se kaptam még meg, illetve nem vagyok benne 100%-ig biztos hogy bruttó 500K jónak számít, amennyiben elmúltál már 25 éves. Irodai munkahelyről lenne szó, diplomás vagyok. Nem érezem úgy, hogy megbecsülnék a kemény munkámat. Igazából alig várom, hogy váltsak.

márc. 18. 18:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha első munkahely akkor legalább egy 2ev tapasztalat nem volna rossz, az már releváns tapasztalatnak számíthat. Hanez megvan és továbbra sem jön be akkor el kezdenek keresgélni mást. Auzan ha találok akkor közölném a felmondást és valtanek. Persze ez én vagyok. Nem olyan egyszerű full palyakezdokent ugralni most , sok cég billeg.
márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1: Igen első, de májusban lesz 2 év, csak megmondom őszintén más most fel szeretnék mondani. A kérdés már csak az, hogy kb mennyi pénzt lőjek be? Bruttó 600-700K közötti bérsáv a túl sok lenne ennyi tapasztalattal? Most tudom, hogy máshol is lehet nem lesz jobb a főnökség, de lehet a fizetés jobb lesz pl és lehet nem sóznak rám ennyi munkát sem és februárban még 12 óra túlórám volt, ezt lecsúsztam, most meg megint van kb annyi vagy lehet több.
márc. 18. 18:34
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hol dolgozol. Vidéken több év tapasztalattal sem adnak sokkal többet.

De a fővárosban a diplomás fiatalok azt szokták csinálni, hogy elvállalnak egy ilyen munkát, és aztán 1 év után dobbantanak.

Főleg ha nem is becsülnek meg, és folyton cseszegetnek, akkor keress másik munkahelyet.

Én 50 éves vagyok, és általában jó volt a viszonyom a főnökömmel. A legutolsó helyemen 10 évig dolgoztam, és volt vagy összesen 6 főnököm, mindegyik szeretett. A fizetés az egy másik téma, multinál nem feltétlenül a közvetlen főnökön múlik a fizetésemelés. Viszont a legutolsó főnököm elég bunkó volt velem, úgyhogy én nem is tűrtem sokáig, léptem.

A mostani helyemen még próbaidős vagyok, a jelenlegi főnököm nagyon-nagyon kedves, egy szavam sem lehet rá. A cég maga, hát az más kérdés, azért gondok itt is vannak, azt már látom. De az biztos, hogy nem tűrném, ha a főnököm nem adná meg nekem a tiszteletet.

Hogy hol mennyi a túlóra az egyébként munkakörtől is függ. Pénzügyön pl. záráskor teljesen evidens, aztán az más kérdés, hogy le tudod-e csúszni utána.

márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#3: Megyeszékhely, közel a fővároshoz. Egyébként teljesen megértem miért csinálják ezt, most ne is haragudj, de ki nézi el azt, hogy diplomával 400-450K-ért megrakodnak egy csomó munkával és ha esetleg szabiról vagy bármi hasonlóról van szó, akkor jön egy nő aki bedobja 3 kölyköm is van kártyát és hogy biztos nem tud akkor dolgozni. Nyilván dobbantasz, mert ha még kevés is lenne a fizu, de megbecsülnek, normális a főnökség stb, akkor még el is gondolkozol a maradáson, ha mást nem is +1 évet.


A túlórám nem zárás miatt jött össze, hanem mert vagy olyan hülyeségekkel megy el az idő, hogy valamin éppen nem értünk egyet és chaten beszéljük meg, ahelyett, hogy szóban lerendeznénk 5-10 perc alatt, illetve nagyon sok az adminisztrációs/manuális munka ami elveszi az időt mástól.

márc. 18. 19:15
 5/22 anonim ***** válasza:
29%
23 éves vagyok egy multinacionális vállalat Data Scientist csapatában dolgozom ML Engineer beosztásban. A főnököm egy 30-as évek elején járó gazdasági egyetemet végzett hölgy, akinek az élete nem volt túl fényes amikor a céghez kerültem, akkor lett vége egy komolyabb párkapcsolatának, meghalt a kutyája, pszichológushoz járt stb... Beszélgettünk a magánéletbeli problémáiról, szigorúan munkaidőben és vélhetően lelki támaszt talált a hatalmas egyéniségemben, mert úgy érzem, hogy folyamatosan kivételezik velem, gyakorlatilag azt csinálok amit akarok munkaidőben, olyan feladatot amihez kedvem van, akkor járok be a székházba amikor kedvem tartja (szinte full home officeban dolgozom) és mindig a maximum fizetésemelést kapom + bónuszokat amit teljesítmény alapján adni lehet (hr osztály által van limit). Br 750k kezdőfizetéssel kezdtem, azóta másfél év alatt 1,1M fölé emelkedett + cafeteria, bónuszok stb... Teljes rugalmasságot ad a munkámban, habár reggel 8-tól 16:30-ig tart hivatalosan a munkaidőm, teljesen elnéző affelől, hogy reggel 10-kor ébredek és 15:30 körül befejezem a munkámat. Nem tudom minek köszönhetem ezt a nagy szabadságot, egyszerűen annak, hogy megkedvelt vagy szimplán ilyen intelligens, magabiztos és tehetséges embert nem szeretnének elengedni a cégtől vagy pusztán annyira karizmatikus a személyiségem és impozáns a megjelenésem, hogy bárhová megyek különleges bánásmódban részesülök, mindenesetre én kezdőként teljesen elégedett vagyok a szituációval.
márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

#5


azt el is hiszem :D

márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
#5: kicsit sem vagy nárcisztikus pszichopata 🙂
márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
2 évet megvarnam , egyben jobban mutat.
márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#8: Okés, de akkor egyetértesz, hogy valami nincsen itt rendben? Pénzről pl mit gondolsz? 500K kevés? Most én nem egy ML Engineer vagyok, hanem egy SSC-ben vagyok ennyi fizetéssel és úgy érzem lehetne ez több + szakmába vágóbb tapasztalatom is lehetne. És akkor még ugye amit írtam a főnökömről...
márc. 18. 23:48
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ssc , akkor tanulj meg valami keresettebb de ritkabb nyelvet amit nehezebben pótolnak. Sok esetben avval bánnak szépen aki nehezeb pótolható. De ezen emberek általában érzik is ezt és többet is megengednek maguknak cserébe.
márc. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!