Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem találok munkát?

Miért nem találok munkát?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasz óta keresek munkát mint pálya kezdő. Grafikusi végzettségem van, de már feladtam hogy elhelyezkedem benne visszont sehova máshova se vesznek fel, pedig nagyon sok diák munkás tapasztalatom van. Állásinterjúra, ha behívnak mindig probléma, hogy nő vagyok meghogy fiatal vagyok és nincs tapasztalatom. Nagyon kellene a pénz mert albérletben lakunk, de egyszerűen még gyári munkára se vesznek fel. Mit tudok tenni ilyenkor? Be voltam jelentve munka nélkülinek, de onnan se jeleztek vissza.Csongrád megye.

márc. 21. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
¯\_(ツ)_/¯
márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

"mindig probléma, hogy nő vagyok meghogy fiatal vagyok"


Ezt így nyíltan megmondták? Gondolom nem.

Ha igen, akkor az nagyon érdekes. Nálunk meg pont csak pályakezdő nőket vesznek fel lehetnek bármennyire tudatlanok vagy nem oda valók, mert hogy kevesen vagytok a szakmában, de kell a representation. (Nagy multiknál kvóta is van). Nőként nagyon nagy előnnyel indulsz, szerintem ne másban keresd a hibát, amiért téged nem vesznek fel.

márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Érdemes lenne letagadni a diplomát (grafikus diplomád van?), akkor talán nagyobb eséllyel találsz melót.


Sajnos a grafikusi munkának nincsen túl nagy perspektívája az AI generálta képek világában...

márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Vendégmunkások?
márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Volt olyan hogy megkérdezték, a családi állapotomat nem is egyszer meg mikor a munka tapasztalathoz értünk mindig fura fejet vágtak voltam már pultos, hostess, ingatlanos, pénztáros,gyári munkás diákként. Általában nem szoktam szimpatikus lenni az embereknek pedig mosolygok, stb.
márc. 21. 13:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs diplomám,visszont bármi más munkának is örülnék, de még csak a meki se jelzett vissza.
márc. 21. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Kamu kérdés, törölhető.


A kérdező valójában egy 25-55 év közötti férfi, akinek egyfajta furcsa fétise lehet a gyakorin olvasni olyan válaszokat, ahol a “fiatal nő” kérdezőnek javasolják, hogy prostituálja magát. Erre utal, hogy a kitalált történetében direkt úgy alakítja a körülményeket, hogy a kizárólagos megoldás csakis a prostitúció lehessen. “Nem vesznek fel mert fiatal lyány vagyok..” “gyárba sem vesznek fel, sehova nem vesznek fel” “nagyon kell a pénz” stb-stb… amikor végre valaki megírja, hogy akkor legyél prosti, a kérdező elvégzi az önkielégítést és megnyugszik, pár napig nem ír ki hasonló kérdést.

márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fura fejet vágtak, hisz megkérdezték milyen tapasztalatod van, te erre azzal feleltél, hogy hostess és pultos voltál :D


Arra nem kíváncsiak. Ha nincs releváns tapasztalatod, beszélj arról, hogy pályakezdő vagy, és milyen hobbi/szabadúszó projectjeid vannak/voltak, amik némileg bizonyítják, hogy el fogod tudni látni a munkát amire jelentkezel.

A mosolygás önmagában nem fogja meggyőzni őket, csak mert a nemed alulreprezentált a szakmában...

márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez biztos hogy nem valódi kérdés. 22 éves nőként kevesebb mint 3 hét alatt elhelyezkedtem úgy hogy több helyre is tárt karokkal vártak, de nyilván a számomra leginkább szimpatikus munkahelyet választottam.
márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szeretném látni a portfóliód, kellene nekem egy céglogo
márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!