Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a spórolásra?

Figyelt kérdés
Először is leszeretném szögezni, hogy nem provokatív kérdés, tényleg segítségre lenne szükségem, szóval ha te egy anyagi gondokkal küszködő, irigy ember vagy, akkor kérlek el se olvasd a kérdést. De a lényeg, fiatal nő vagyok imádok vásárolni, és egyszerűen nem bírom magam visszafogni, ott van hogy egy hónap alatt simán elverek 5-6 százezret, vagy még többet is, ruhákra, kajára, szépészeti dolgokra, tudom hogy spórolnom kellene, de egyszerűen nem bírom visszafogni magam, és nem tudom hogy mit csináljak, már gondolkodtam azon, hogy felkeresek egy pszichológust.

márc. 23. 04:27
1 2
 1/18 Noren1989 ***** válasza:
78%

Kösd le minden hónapban, utald àt anyàdéknak a lóvét.


Ha még így is el tudod költeni, akkor a bevételeid vég nélkül skàlàzhatók.

márc. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Jól gondolod. Ez szenvedély betegség.

Keress segítséget!

márc. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%
szórni kell a pénzt, mintha nem lenne holnap
márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg, mennyi a valós kiadásod, tegyél hozza meg egy esszerű koltopenzt, a többit kösd le, amint megjön a fizetésed. Ha ennyit költesz, 2-3 havonta összejön 1 millió + kamatozik, ha ez sem motivál majd, akkor semmi.
márc. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
4-es vagyok: amúgy ha érzed, hogy nem biztos, hogy még kellene venned valamit, ne vedd meg azonnal, várj 2-3 napot. Ha utána is kell, védd meg, ha már úgy érzed. Én tavaly egy draga kabátot vettem úgy, hogy 3x mentem el megnézni és gondolkodni (Én amúgy alig költök ruhakra)
márc. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 krwkco ***** válasza:
87%

"imádok vásárolni, és egyszerűen nem bírom magam visszafogni, ott van hogy egy hónap alatt simán elverek 5-6 százezret, vagy még többet is, ruhákra, kajára, szépészeti dolgokra,"

Lehet, hogy ez már vásárlásfüggőség, ahogy 2-es is írta.

[link]

[link]

[link]

[link]

márc. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
1essel értek egyet, hónap elején kösd le valahova a pénzed ahol nem éred el. Hagyj annyit amennyi kiadásod kb van egy hónapban minimális plusszal amit vásárlásra szánsz, a többit meg tedd elérhetetlenné.
márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Én szimplán eltenném nehezen elérhető helyre a pénzem egy részét.

A legegyszerűbb egy állampapírszámla amire havonta fizu után ráteszel X összeget.


Egyébként pszichológust ajánlom én is mert oké hogy nem egyszerű megállítania magát az embernek de ez már szerintem is szenvedélybetegség

márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
Add oda a pasidnak a kártyádat és közöld vele, hogy semmilyen szín alatt nem fizethet neked semmit.
márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, #5 ez valóban jó ötlet. És igen valószínűleg keresni fogok majd egy pszichológust. #9 ez egy rosszindulatú komment, tanultam, dolgozok, jól keresek, nem egy férfi tart el.
márc. 23. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!