Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a spórolásra?

Figyelt kérdés
Először is leszeretném szögezni, hogy nem provokatív kérdés, tényleg segítségre lenne szükségem, szóval ha te egy anyagi gondokkal küszködő, irigy ember vagy, akkor kérlek el se olvasd a kérdést. De a lényeg, fiatal nő vagyok imádok vásárolni, és egyszerűen nem bírom magam visszafogni, ott van hogy egy hónap alatt simán elverek 5-6 százezret, vagy még többet is, ruhákra, kajára, szépészeti dolgokra, tudom hogy spórolnom kellene, de egyszerűen nem bírom visszafogni magam, és nem tudom hogy mit csináljak, már gondolkodtam azon, hogy felkeresek egy pszichológust.

márc. 23. 04:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
5%

Költsd el nyugodtan, úgy is csak elinflálódik a pénz a számládon, ha nem fekteted be.

Ruhákat később eladod vinteden vagy vaterán, ha már megúntad.

Kaján nem szabad spórolni, egészség a legjobb befektetés. Mondjuk ha minden este étteremben eszel, az lehet tényleg túlzás kicsit.

Nem tudom mennyit költesz szépségápolásra, de nem attól leszel szép amit felkensz magadra, hanem a rendszeres sportolástól, megfelelő, diétás étkezéstől, hogy kimész néha sétálni a szabadba, tudod kezelni a stresszt, eleget alszol minden nap, nem iszol alkoholt nem dohányzol, stb.

márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy a 8-as írja. Államkincstárnál nyiss számlát, és a fizetésed felén rögtön vegyél állampapírt, a maradékból pedig élj. Én már pár éve ezt csinálom. Van április 10-ig 42 ezer forintom, abból nem fogok shoppingolni. 😂👍✌️🤫🤭
márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Vásárolj inkább turiban ruhákat, nagyon jó dolgokat lehet kifogni. Sokkal olcsóbban, mint márkás üzletekben. Persze azért ésszel kell vásárolni ott is, nem kell minden hülyeséget megvenni, amit aztán fel sem veszel. Gondold át, hogy valóban hordani fogod-e vagy használni fogod-e az adott dolgot, de őszintén. Én mostanában szinte mindig arra jutok, hogy nincs már szükségem semmilyen tárgyra, ezért ha olcsó is valami, akkor is visszateszem. Én sosem voltam vásárlási mániás, mert pénzem sem volt sok. De voltak időszakaim, amikor pl megláttam egy szép csillogós bizsut és nem bírtam ott hagyni, akkor sem, ha utána nem telt ennivalóra. Azóta nagyon sokat fejlődtem, rájöttem, hogy nincs értelme felhalmozni a tárgyakat és őszintén nem ezek tesznek boldoggá, hanem az élmények. Mostanában ha költök is pénzt, akkor élményekre költök.-koncert, színház, kirándulás. Sokkal tartósabb boldogságot adnak, mint egy tárgy, aminek örülök pár napig és utána a fiók mélyére kerül.
márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj M én Németországba úgy élek hogy kapok 1550 euró nettó.m ebből lejön a szobám maradt kb 1200... Ebből él eszek 200 eurót... 80 benzin.. 100 szórakozás.m és ennyi!! Semmi több.... Már sok éve így csinálom és ami marad azt félreteszem.... Tudom nehéz így élni, mert nem engedhetem meg magamnak olyanokat amiket szeretnék.m hiába van rá pénzem... Minden fejben dől el
márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
#14 Nettó 1550 Euró Németországban az eléggé karcsú. Annyiért nem érdemes kimenni.
márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Senior Séf ***** válasza:
75%
Ez szenvedély betegség, és ha hiszed, ha nem, a felborult bélflórához köthető. Étrend- és életmódváltás lesz szükséges.
márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%
15... én otthon 3 hónapig kaptam szaros 180 ezreket ( 450 euró) .. semmit nem tudtam belőle elrakni... szóval nekem nagyon megéri
márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mennyit keresel, hogy ennyit el tudsz költeni? Van már saját lakásod? Ez fontos lenne, mert ha esetleg elvált leszel, nem kell osztozkodni férjjel, feleséggel. Kell egy biztos pont az életben, és ez a lakás, ami a te neveden van. Ha ilyen sokat keresel, pár év alatt vehetsz egy saját lakást.
ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!