Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új fiatal álláskeresőket...

Az új fiatal álláskeresőket lehet hogy azért nem veszik fel, mert incelek?

Figyelt kérdés

Van érettségije, beszél több nyelven,tiszta a múltja,de nincs barátnője/ felesége, és ezert nem nyer felvételt.


Komolyan mondom, abszurd ami a unokaöcsémmel történt, meg velem is.


Komolyan, az is megvan tiltva hogy két rokon egy helyen dolgozzon?



márc. 25. 09:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem, ez nincs így. Sőt, az incelek többet tudnak dolgozni, mert nem várja őket a család otthon, jobb, terhelhetőbb munkaerő.
márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Engem még nem kérdeztek állásinterjún, pláne férfiként, a családi állapotomról. És ahol ilyen dolgokon múlik, hogy felvesznek-e vagy sem, ott szerintem nem is akarnék dolgozni.


Persze ezer oka lehet, hogy nem vettek fel, és most meg vagy sértődve, továbbá inceleztél is egyet (ami a balf*sz férfi újszerű megnevezése), hogy gyorsan megsajnálnunk. Mondjuk ha az élet más területein is ilyen passzív-agresszív vagy, akkor ne csodálkozz, ha nem akar mindenki veled dolgozni.


Mindemellett fenntartom, hogy sok munkáltató is egy szarláda, a kamu álláshirdetéseikkel együtt.

márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Hogy szerez egyébként a leendő munkáltató tudomást arról, hogy van e barátnőd?
márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Nincs így
márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Normális állásinterjún nem kérdezik a családi állapotod. Persze elmondhatod, de ha ezzel kezdesz, furán fognak rád nézni, és valószínűleg buktad is az állást.

Egy állásinterjún nem csak a szakmai tapasztalatot nézik, sőt elsősorban nem azt. Hanem azt, hogy milyen a személyiséged, hogy tudnál beilleszkedni a csapatba. Ha negatív a kisugárzásod, akkor nem fognak felvenni.

Persze a sokadik elutasítás után már nehéz pozitívnak maradni, de egy órát csak kibírsz, hogy nem panaszkodsz, mosolyogsz, és kedves vagy?

"Komolyan, az is megvan tiltva hogy két rokon egy helyen dolgozzon?"

Nincs, sőt, ha a rokonnal meg vannak elégedve, és rólad is jó dolgokat mond, akkor még előny is.

Szóval itt két dolog lehet:

-vagy a rokonoddal van bajuk, és nem akarnak még egy hasonlót

-vagy a rokonod eláztatott téged a munkahelyén, és azért nem vesznek fel.

márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

A munkáltatónak az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy neked van-e barátnőd. Meg úgy egyáltalán a magánéletedhez semmi köze. Elvégzed a munkát, megkapod a fizetésed, ennyi.

Szerintem senkit nem diszkriminálnak azért, mert nincs barátnője, de ha mégis és ezt bizonyítani is tudod, akkor olyan pert akaszthatzs a nyakukba, hogy belezöldülnek.


Az sem áll meg, hogy rokonok nem dolgozhatnak egy helyen, maximum azt szabályozhatják, hogy a munkahelyen ne folytassatok magán jellegű beszélgetést túl hosszan. Illetve olyan szabály szokott még lenni, hogy ha férj és feleség ugyanott dolgozik, akkor munkaidőben a munkahelyen nincs nyilvános csók vagy kéz a kézben séta.

márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

"Van érettségije"


Ez aztán a versenyképes végzettség, ilyen piacképes szakemberek után kapkodnak a cégek, függetlenül attól, hogy incel vagy 10 felesége van...

márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Szingli, gyermektelent meg azért nem szeretik, mert "mi van ha jön valaki az életébe és lebabázik"...


Pasiknál nem igen van ilyen probléma.


De volt olyan hely ahol felmondtam, mert az volt a baja a népnek, hogy túlteljesítek.

Másik helyez meg az volt a baki, hogy túl precíz vagyok.


Kiléptem az alkalmazotti szvérából. Meguntam, hogy senkinek semmi nem jó.


Hírdetik, hogy így meg úgy tapasztalat, precizitás, jó munkaerő stb aztán oda kerül az ember és fáj a népnek, hogy teljesíted az alapot.


Figyi, két opció van:

Találsz ideális helyet x idő után vagy megteremted te magad.

márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Nem haver, azért nem vesznek fel, mert első nap jelentkezik húsz ember.

Harmadik nap már 50 önéletrajz van a hirdető kezében.

És ez a főváros egyik peremkerülete...

Akkor mi lehet vidéken...


Szóval kb annyi az esélye az embernek munkahelyre bejutni, minthogy nyerjen egy kaparós sorsjegyen.


[link]


[link]


Ha nem hiszed, próbáld ki adj fel egy hirdetést.


41 éves / Férfi

márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!