Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az új fiatal álláskeresőket...

Az új fiatal álláskeresőket lehet hogy azért nem veszik fel, mert incelek?

Figyelt kérdés

Van érettségije, beszél több nyelven,tiszta a múltja,de nincs barátnője/ felesége, és ezert nem nyer felvételt.


Komolyan mondom, abszurd ami a unokaöcsémmel történt, meg velem is.


Komolyan, az is megvan tiltva hogy két rokon egy helyen dolgozzon?



márc. 25. 09:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%

" "Van érettségije"

Ez aztán a versenyképes végzettség, ilyen piacképes szakemberek után kapkodnak a cégek"


A legöbb cég azt se tudja amit akar, csak sóvárog a pályázatra, vagy az egész tevékenysége álca.


Sokféle formában "pihentetik" ám a zsetont..

márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy, kérdező, tételesen közölték veled, hogy mi az oka annak, hogy nem vesznek fel? Mert inkább az a jellemző, hogy vissza se vakkantanak.


Máskülönben meg csak spekulálsz. Márpedig, annak, hogy nem vesznek fel valahová 50-100× akkora az esélye, mint hogy felvesznek. Mert túljelentkezés van.

márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

12-esnek van igaza, teljesen felesleges azt találgatni, hogy miért nem vettek fel. Lehet, hogy rajtad kívülálló okok miatt. Az is lehet, hogy kilóg a kapa a szádból, azért nem. Vagy azért, mert magas a bérigényed. Vagy azért, mert a szakmai tapasztalatod nem vág oda. A fene se tudja. Egy biztos, nem azért, mert nincs barátnőd. Ez senkit nem érdekel egy munkahelyen.

Én voltam több olyan állásinterjún, ahol kb. 5 perc után levágtam, hogy nem is igazán keresnek embert, csak mutatni kell a vezetőségnek, hogy keresnek. Sőt, voltam 5 perces állásinterjún is, többször is.

Volt olyan, hogy ott álltunk a folyosón 5-en, és mindenki mondta, hogy őt 9-re, őt 9.15-re, őt meg 9.30-ra hívták be. Ez egy senior pénzügyes pozi volt. Szerinted mit tud meg a jelöltről ennyi idő alatt? Az utána következő fél évben 3 különböző fejvadász keresett meg a pozival kapcsolatban, még én mondtam nekik, hogy valami nagyon nem kerek ezekkel, hogy fél éve nem találnak embert, és szerintem az ország kb. összes munkakereső pénzügyese volt már náluk. 10 percre.

márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

:D


Ja, lehet a "munkaerőpiacot" is monitorozzák, mivel jövőre is kell pénzügyi terv, és ehhez támpontok kellenek...


Én köv hónap elsejére megbolondulok, és elindítom a "mindenes" vállalkozásomat.

Van vagy 5 féle szakmám, meg a hozzájuk / nem hozzájuk köthető egyéb m.n.s tevékenységek.


Meguntam a keresgélést, elég volt.

Keressenek engem!

márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
14-es, sok sikert!
márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Senior Séf ***** válasza:
100%
Szegény incelt még az ág is húzza.
márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mi az az incel?
márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jön elő a rokonság/családi állapot normális esetben egy interjún. Legalábbis nálam nem volt jellemző.

Viszont cégek valóban szokták vizsgálni a munkaerőpiac állapotát. A másik jellemző, hogy fejvadászokat felkérnek, hogy hozzanak nekik 1-2 embert, mert a szerződésben ki szokták kötni, hogy utána adott ideig tőlük nem vihetnek el embert, és így védik be magukat. Ha van fix méretű HR részleg, akkor is interjúztathatnak, ha nincs annyi nyitott pozíció - mert az információ is érték.

Az meg, hogy valaki érettségivel nem kell, elképzelhető. A juniorok helyzete most elég nehéz IT-ben is (ezt ismerem), egy kevésbé keresett területen ha nincs igazán kiemelkedő az önéletrajzodban, nehéz kitűnni.

márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Mi az az incel?"

Gender halandzsa, engedd el!

márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Incel: magának való, kommunikációképtelen férfi, akinek nincs nője, és emiatt haragszik az egész világra, de leginkább a nőkre. És persze minden más férfira, aki népszerű a női nem körében.

Fejükbe vették, hogy a nők pénzéhes dögök, és minden más problémájukat is ennek tudják be. Mint itt is, neki nincs nője, hát nem tud állást szerezni, és ki más tehetne erről, mint a női nem?

márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!