Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyanyelvi szintű angollal...

Anyanyelvi szintű angollal nem kevés 250 nettó fizu?

Figyelt kérdés
16 évig éltem ausztráliában, és most úgy hozta az élet, hogy februárban hazaköltöztünk, de azóta még nem találtam munkát. Odakint teherautósofőr voltam, de meguntam ezt a szakmát, és idehaza inkább fuvarszervező melót kerestem, ez elég közel áll az eredeti szakmámhoz. Eddig két helyi céggel beszéltem, de ők csak 250 nettót fizetnének, amit kevésnek tartok.

márc. 31. 09:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Önmagában a nyelvtudásnak édeskevés a munkaerőpiaci értéke, emiatt nem fognak magas fizetést adni, szimplán nem vesznek fel ha nem tudsz angolul (amolyan alapfeltétel hogy beszélj angolul a 21. században).
márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nem is várok sok százerzes fizut, csak szokatlannak találom, hogy egy B jogsis 8 osztályos ételfutár ugyanannyit keressen, mint mint egy olyan munkakörben dolgozó, akinél elvárt a nyelvtudás.
márc. 31. 13:57
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már csomó ilyen indiai meg arab egyetemista ételfutár, akik kb csak angolul beszélnek. :)
márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sztem te azt nem érted, hogy az angol nyelv ismerete manapság Magyarországon már minden épkézláb munkahelyen elvárt, nem 1991-et írunk, amikor lepkehálóval kellett fogni az angolul beszélő embereket.
márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Egy pizzafutártól nem elvárt, egy fuvarszervezőtől pedig természetesen igen (egyébként el sem tudná végezni a munkáját).


Értem én, hogy manapság semmi extra nincs az idegen nyelvben, de akkor sem tartom fairnek, hogy ugyanannyit keressen a két munkakör.

márc. 31. 14:29
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"szokatlannak találom, hogy egy B jogsis 8 osztályos ételfutár ugyanannyit keressen, mint mint egy olyan munkakörben dolgozó, akinél elvárt a nyelvtudás."


Javaslom a gazdasági alapismereteid bővítését és akkor nem lesz számodra meglepő. A bérezést a kereslet-kínálat határozza meg, ha te nem vállalod el a munkát 250 ezerért akkor is találnak a helyedre legalább 10 jelentkezőt ugyanekkora fizetésért, mivel manapság (főleg a fiatalabb generációnál) az angol nyelvismeret kvázi alap. Ha 5 nyelven kellene beszélned a pozi betöltéséhez na akkor magasabb lehet a bérigényed mivel ilyen embert nem találni minden utcasarkon, de az hogy valaki tudjon angolul az teljesen alap.

márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

#22 Most nem akarok kötekedni de te mivel tudsz többet náluk? Egy érettségi szakma vagy releváns diploma nélkül ugyanannyit ér.


Az hogy te beszélsz angolul a mai világban sok helyen alap elvárás. Nekem az állásinterjúim 60% -a konkrétan angolul zajlik. Voltak esetek mikor meg sem említette a HR es már.

márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Nem agysebészet a logisztika, de azért lássuk már be, hogy egy fuvarszervező meló nagyobb kvalitást igényel, mint egy ételfutár. Ehhez képest egyformák a bérek.
márc. 31. 14:36
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

az lehet, csak sokan akarnak az irodában fuvarszervezők lenni és kevesen akarnak reklamáló bunkóknak éjjal nappal 40 fokban és esőben pizzát meg mekis sajtbucit kiszállítani, aztán hallgatni tőlük, hogy lassú volt meg hideg.

Viszont igény van a futárokra, innentől kereslet kínálat törvénye érvényesül.

márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Amúgy belföldi kamionsofőr munkákat is néztem, az a fizu méginkább nevetséges. De lehet mégiscsak az eredeti szakmánál maradok, csak pár hétig még rutinozok kisautóval, mert fura még ez jobb oldali közlekedés.
márc. 31. 14:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!