Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi EFO-nak van minimáldíjja?...

Napi EFO-nak van minimáldíjja? Munkaszerződés is kell akkor? Mindennap végén oda kell adnia pénzt? Erről átvételi kell? Hogy néz ki ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

ápr. 5. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakképzettséget nem igénylőnek 1.304 Ft, szakképzettséget igénylőnek 1.630 Ft a minimum óradíja. Én senkinek nem dolgoznék papír nélkül, legalább egy egyszerűsített munkaszerződést írjatok. Nem feltétlenül kell naponta odaadni. Ha pl bejelent 3 napra, akkor odaadhatja egyben. Itt is él az mt az szabályozása, hogy 5 napon belül kell kifizetni. Szintén nem vennék át papír nélkül pénzt, bérlap vagy pénztárbizonylat azért jó ha van. A gyakorlatban sokszor úgy néz ki, hogy örülj, ha kifizetnek. Persze vannak normális munkaadók is.
ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én járok mostanában efózni egy telefonos boltba, csak nem értem, mi az amit beírnak a papírra, hogy 19800ft / nap.


A kolléga elmondása szerint ez a "minimálbejelentés", de állandóan nettót mond :D


Általába 10 ezertől kevesebbet nem szoktam kapni 8 órába, de ott 12 órás a műszakjuk vagy 11, csak nekem nem kell annyit lenni.

Hétfőn majd egy másik helyre is benézek, de ott már a telefonba egy huszast mondtak nettóba, viszont az gumisműhely (van végzettségem) és ott 10 óra a munkaidő is.

Nyilván első nap még nem javítatnak velem gumit, valószínű pakolni fogok.

ápr. 5. 10:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig mindenhol a papírozással kezdték ahol voltam.
ápr. 5. 10:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont ezt a 19800 ft / nap-os összeget nem értem, hogy jön ki, és azt sem, hogy miért nettó ez nekik (mondjuk odaírva hogy nettó nincsen). Viszont már több helyen is ezzel a 19800-as összeggel találkozom.
ápr. 5. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
EFO az mindig nettó, abból nem vonnak járulékot, adót. Arra viszont figyelj, hogy a 19.800 Ft felette van a mentesített keretösszegnek, ezért neked ebből jövő májusban lehet, hogy adóznod kell majd.
ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok mit tehetek innentől? Csakmert ezekszerint nem a beírt összeget kaptam akkor, nameg az első nap öszeget sem írtak be.

Ez egyébként tollal kitöltve szabályosnak minősül?


Tavaly nyáron efóztam utoljára, de akkor hóvégén fizették egybe az egészet és átutalással, abba meg óradíj volt beírva.

ápr. 5. 10:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Nameg a tavalyi Efo-s szerződésen minden nyomtatva volt, csak aláírni kellett.
ápr. 5. 10:34
 8/8 A kérdező kommentje:

Vagy az is lehet, hogy már a szombatit is beírta előre?

Olyat lehet? Azért a 19800?

ápr. 5. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!