Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ezek közül melyik...

Szerintetek ezek közül melyik a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Nyilván a lista mindegyik eleme nagyon fontos, de most tegyük fel, hogy a három közül csak egyet válaszhatsz. Tehát a kiválaszott dologgal fogsz rendelkezni a másik kettővel pedig nem.

Szóval ilyen feltételek mellett melyiket választanátok?



ápr. 10. 16:26
A kérdező szavazást indított:
Saját tehermentes ingatlan (ház/lakás), normális helyen
Jó fizetés (bőven az átlagbér felett)
Nagy összegű megtakarítás (10 milliós nagyságrend)
31 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Na de ha van az embernek egy baromi jó fizuja, akkor abból előbb-utóbb meglesz/meglehet a másik kettő is. :)
ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Jó fizetéssel pik pak összegyűlik tehermentes ingatlanra és 10 milliós megtakarításra is.
ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Nekem mindhárom megvan.
ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Jó fizetés. Miért?


Mert oké, hogy mondjuk öröklök egy házat és nem kell albit vagy hiteltörlesztőt fizetni, de egy 400 ezres fizuval akkor is kitörölhetem a seggem, nem elég egy magas életszínvonalhoz.


A megtakarításnak meg akkor van értelme, ha mellette ÉLNI is jut pénz, mert sok ember van, aki úgy ül a millióin, hogy nincsenek se hobbijai, se nem utazgat, se nem vesz egy jó autót/motort, nem költ fogászatra, szépészeti kezelésekre, nem jár el szórakozni…úgy meg akkor mi értelme.


Ezért szavazok a magas fizura, mert abból jut pénz megtakarításra, amiből idővel ingatlant is lehet venni, és jut pénz arra is, hogy élvezzem az életet belőle.

ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Én a tehermentes ingatlanra szavaztam. Jó fizut tudok elérni idővel,vagy ha váltok,kepzem magam. Na de supasz seggel ma a saját lakás,ház egy álom kategória. Huszonöt éves hitelünk van a hátunkon,tetemes.osszeget fizetünk minden hónapban (ha ez nem lenne,albira menne el).
ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Én a saját ingatlanra szavaztam, mert csak azzal rendelkezem. Sajnos nincsen kimagaslóan nagy fizetésem, havonta alig keresek 400 ezer nettót.

Mindegyik lehetőségnek megvannak az előnyei, de egy saját ingatlan ami hitelmentes, szerintem a mai világban, már az is nagy szónak számít.

Viszonylag nyugodt környéken van, bármikor el lehetne adni.

ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

És az a"vicces" hogy egy 10 milliós megtakarítás nem is akkora nagy szó. Pillanatok alatt el tud menni,egy felújítás úgy megeszi,hogy alig látni a házon valamit (attól függ persze mit csinálsz) ne adj isten egy betegség,munka képtelenség,bármi. Ma voltam maga dokinál,harmincezer kert el húsz perces vizitért. És ez csak a vizsgálat első része,menni kell tovább,ahol még örültebb összegek vannak.

#5ös voltam

ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

AZ átlagbér olyan bruttó 600 ezer (nettó 400) körül alakul. Szóval ha valaki megkeresi mondjuk ennek a dupláját, az nettó 800 ezer körüli összeg. Azért ez már elég szép fizetés, még a "gyakoris csoda szint"-hez képest is (mert ugye itt mindenki 18 évesen már milliós fizuval kezd).

Elvileg Budapesten és a jobb megyeszékhelyeken már 1 millió körül alakulnak a nm árak. Szóval egy 50 nm-es kis lakás közel 50 millió körüli összegbe kerül. 62 hónap összeszedni ennyit ha az átlagbér duplját kitevő fizetést mind egy fillérig félrerakja az ember, ami lássuk be, lehetetlen.

De ha mondjuk csak a felét félreteszi valaki, akkor 125 hónap, azaz 10 év. Feltéve, hogy a fizetés együtt növekszik az ingatlanok árával.

Mert azt is hozzá kell tenni, hogy azért az ingatlan ár brutális mértékben nőtt, még a rekord inflációhoz képest is.

Én személy szerint ezért a saját, tehermentes ingatlanra szavaznék.

ápr. 12. 17:25
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

8: Arány számít, konkrétum nélkül mindegyik lehet jó.


Gondolj csak bele, ha saját ingatlan kis faluban lévő 5 milliós ház, míg a jó fizetés nettó 2 millió, nem kérdés melyik jobb. Még a 10 millió megtakarítás is jobb egy ilyen ingatlannál.


Nettó 800e fizunál meg persze jobb az 50+M ertekű ingatlan, amellyiben 400e fizetést társítunk mellé, de ha csak minimálbért, már mindjárt fordított a helyzet.

ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 minden rossz szándék nélkül kérdezem,melyik az az öt milliós kis ház? Egy közművek nélküli présház a bekötőúttol két kilométerre,közművek nélkül?


Az 50 millas ház vagy lakás egyáltalán nem egy luxus valami,ha normálisabb helyen szeretnél élni,és éppenséggel még családot is tervezel,vagy már van. Egy házvételnél a felújítást, és a tetemes illetéket is célszerű beleszamitani.

#5,7 voltam

ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!