Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetésre mondjátok,...

Milyen fizetésre mondjátok, hogy 1. szuper 2. érdemes érte munkába menni reggel 3. fel se érdemes kelni érte? Nettóban.

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 09:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Valóban élethelyzet szerint változik szerintem is az összeg, nekem például nettó 100ért már érdemes felkelni reggel (mondjuk egy normalizált 8 órás, nem túl stresszmentes munkahelyről van szó). Nettó 120ért már a seggem verném a földhöz boldogságomban (szintén, ha nem kellene "halálra" dolgoznom magam érte), most meg bruttó 77et keresek hat órában (ami asszem nettó 54 körül mozog), azt mondanám nem érdemes ennyiért felkelni, de muszáj vagyok nap, mint nap, mert szükségem van a munkára és erre az "aprópénzre" is, és most csak ez van ennyiért. De ha megtehetném, elméletileg, akkor a minimum nettó 90 alatt nem mennék dolgozni sehová.
2010. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

1. 500.000 Ft

2. 150.000 Ft

3. 70.000 Ft alatt


én a 3. kategóriába tartozom de sajna muszáj fölkelni!

9 órában dolgozok néha hétvégén és néha éjszaka semmilyen pótlék nélkül többnyire fizikai munkát. szabadságra fél éve nem tudtam menni egy napot sem.

2010. nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért az fáj, hogy valaki, aki nem dolgozik, az állam és az adófizetők pénzén él, még csak meg sem mozgatja magát, hogy keressen állást ( s ezzel együtt pénzt).


Tudom milyen munkanélkülinek lenni, azt is, hogy mennyire megalázó a munkanélküli központban ülni és könyöradományért sorban állni. De az ember nem elégedhet meg azzal, hogy kapok segélyt, aztán kész.


Éveken keresztül voltam óraadó tanár 32ezer forintért (heti 13 óra, amiből csak 8at fizettek), a busz költséget nem állták, a gyerekeknek saját zsebből és egy kis kreativitásból vittem az ajándékot, s még így is megérte felkelni nap, mint nap. (Közben amilyen alkalmi munka csak volt elvállaltam (takarítás, kertépítés), s kerestem a lehetőséget egy állandó 8 órás munkára.


Persze nem vagyunk egyformák, de így ne csodálkozzunk, hogy nem lesz nyugdíja a fiataloknak.

2010. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

1: 350.000.-

2: 160.000.-

3: 0.-

2010. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!