Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Au pairek! Ti mennyit kerestet...

Au pairek! Ti mennyit kerestetek és ebből mennyit tettetek félre? Amit kint elköltöttetek, az mire ment el?

Figyelt kérdés
Én fél évig fogok dolgozni, havi 250 eurót fogok keresni, és kíváncsi vagyok, mennyit tudok ebből félretenni (tandíjra kéne a pénz).
2010. dec. 1. 17:06
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

17:58 ja, mert a bébiszitter törzsgyökeres magyar szó, ugye? :D


Azért nem nevezem bébiszitternek, mert az au pair és a bébiszitter között rengeteg különbség van.

Az au pair tulajdonképpen egy új "családtag", aki hosszabb ideig a családdal lakik, vigyáz a gyerekekre és kéznél van, ha az anyukának segítségre van szüksége. Nem is igazi munka, hiszen nem fizetést kap, hanem zsebpénzt, plusz teljes ellátást.

A bébiszitter pedig egy olyan ember, aki nem lakik a családdal, csak alkalmanként néhány órára vigyáz a gyerekekre, és többnyire órabérben fizetik. Nem árt tisztában lenni a fogalmakkal.

2010. dec. 1. 18:04
 22/27 anonim ***** válasza:
88%

ha csak otthon ülsz akkor tudsz félrerakni. ha el akarsz menni néha ide-oda, venni egy-két cuccot stb akkor majdnem minden pénz elmegy.

én voltam au-pair. 5 évvel ezelőtt kaptam 60 fontot napi 5 órás munkáért londonban és így is alig tudtam félretenni. igaz én vettem is néhány dolgot magamnak mert ha már ott voltam úgy gondoltam hogy nem csak a szobában ülök munka után hanem élvezem a kintlétet.

2010. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de ebből jó, ha havi 40 ezret félre tudsz tenni. Ehhez szerintem nem éri meg kiutazni, ennyi erővel vállalj el egy minimálbéres állást itthon és lakj a szüleiddel, ugyanott vagy.

Bár tény, hogy az angolod nem fejlődik annyit, de nem is kell cselédkedned idegeneknek...

2010. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg ne hallgass ezekre a negatív emberkékre! Lehet, hogy félretenni nem tudsz majd sokat, de mindeképpen megéri majd kinn tölteni fél évet Írországban. Viszont ha még felajánlják a nyelviskolát, fogadd el a lehetőséget mindenképpen, mert az nem csak a nyelvtanulás miatt jó, de ismerkedéshez is nagyon hasznos. Könnyebb lesz beilleszkedni, ha már ott is megismerkedsz emberekkel. Mert ugye, amúgy nehéz lesz, hiszen nem lesznek munkatársaid, otthon fogsz dolgozni.

Szerintem ennyi pénzből is tudsz félre tenni majd egy kicsit, mert gondolom nem vagy olyan nagyon költekezős. Legalábbis elég normálisnak tűnsz, a hozzászólások, kérdés alapján. És ez nem jelenti azt, hogy nem mész sehova, de nem kell minden héten az embernek új pulóvert és farmert vennie, csak, hogy ne nyomja a pénz a zsebét...arról nem beszélve, h milyen rossz utána, ha még haza sem tudod hozni, mert nem fér el a bőröndben...a kiruccanásokról meg annyit, hogy nem kell feltétlenül méregdrága szállodákba mennie az embernek, h jól érezze magát. szóval, csak nyugi, még ha tandíjra nem is jön össze a pénz, jó tapasztalat lesz!!

2010. dec. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Mindenképp kimegyek, már csak azért is, mert szegények vagyunk és nem tudnánk megfizetni egy külföldi utazást, más lehetőségem nem biztos, hogy lesz külföldre menni. Meg aztán gyerekekkel szeretnék foglalkozni a későbbiekben is, nem árt, ha van tapasztalatom.
2010. dec. 2. 07:28
 26/27 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem semmiképp ne hagyd ki. Nem csak a pénz miatt, hanem úgy alapvetően az egész miatt. Világot látsz, nyelvet tanulsz/gyakorolsz, megismersz egy új környezetet/embereket/kultúrát/mentalitást.

És ha már ennyire az anyagiak miatt piszkálódik mindenki, számoljunk már kicsit.

A szállás Angliában legjobb esetben is úgy havi 300 fontra jön ki, a kaja kb 120-150 font. És még nem közlekedtél, nem telefonáltál, nem vettél tisztálkodási szereket, meg úgy alapvetően semmi mást.

Na már most ez így 420-450 font, ami úgy nagyjából 140-150 ezer forint körül van. Ha ehhez hozzáadjuk még a 250 eurót ( mai árfolyam szerint úgy 70ezer forint), akkor már 210-220 ezer forintnál járunk. Ami ha azt nézed, hogy nagyjából nem csinálsz mást, csak vigyázol a gyerekekre, meg besegítesz a házimunkában, azért nem is olyan rossz.


Szóval szerintem hajrá. :)

2010. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
74%

És ráadásul csak 4 óra munka, ahogy írtad, tehát nem is kereshetnél eleve sokat. Még esetleg tudsz majd baby sitterkedni is esténként más családoknál, ahová a családod beajánl, és kereshetsz egy kis plusz pénzt...

sok sikert

2010. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!