Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melózni jobb vagy ülni az...

Melózni jobb vagy ülni az iskolapadban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mindkettőtől okádnom kell, de a melóért legalább (valamennyit) fizetnek.
2010. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én jobban élveztem az iskolát,csajoztunk,hülyültünk,na meg azért néha a tanárra is odafigyeltünk :D,de sokkal jobb volt számomra mint a meló!!
2010. dec. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Elítélhettek,de én inkább dolgoznék,mint sem az iskolában üljek,még akkor is ha tanítanak minket és felkészítenek az érettségire,ugyanis vannak bizonyos komoly dolgok amiket meguntam elszenvedni és örülnék,ha már vége lenne.Ha ezek nem lennének lenyelném a békát és hiszti nélkül elvégezném az iskolát.
2010. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
attól függ. Pl nálunk az osztályközösség 1 nagy nulla, 4 csoportra oszlik az a 32 fő, és azok közt állandóan megy a civakodás, meg a másik értelmetlen basztatása.Szánalom. Ha próbálok figyelni felbax hogy nem értem, utána meg az bax fel hogy igazságtalan az egész. A meló is lehet ugyan ilyen szar, sőt mégszarabb, mert ott már magadat kell eltartani, és még több stressz még kevesebb szabadidő... áhh fuck megyek inkább tanulni.
2010. dec. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor iskolába jársz, dolgozni szeretnél, amikor már dolgozol inkább iskolába járnál. Ezért van az, ha felnősz lelkesen mész tanulni, de igazából már semmi kedved hozzá és a végén már dolgozni sem jár olykor szívesen az ember. Aztán a végén kialakul, többnyire akkor, ha azt csinálod amit szeretsz is és értesz is hozzá.
2010. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a körülményektől függ. Úgy általában jobb ülni az iskolapadban, de van, aki ezt nem engedheti meg magának, meg van olyan is, akinek nincs hozzá tehetsége, affinitása. Egy gyalult asztallap agyú embernek teljesen felesleges felsőbb iskolába járnia, mert ha erőn felül vállal dolgokat, abból folytonos kudarc és frusztráció lesz, ráadásul ha utálja az egészet, akkor hiába szenvedi ki magának valahogy a végbizonyítványt, ha egyszer nem ért hozzá, akkor rövid úton ki fogják rúgni a szakmában. Akkor már inkább sajátítson el egy egyszerű fizikai munkát, amit meg tud csinálni tisztességesen, ráadásul ezekre mostanában kereslet is van.

Az viszont a másik dolog, hogy felnőttként már sokkal nehezebb tanulni. Aki érez magában tehetséget bármihez, az jobb, ha addig végzi el az iskoláit, amíg a szülei támogatják, mert később már valószínűleg nem lesz rá lehetősége a munka (meg pláne család) mellett, hiába is akarja. Aztán akkor egész életében egy olyan munkát kell végeznie, amit utál, és esélye se lesz kitörni belőle.

Úgy általában sokkal jobb az, hogyha magas végzettséged van, és úgy vállalsz el átmenetileg bármit, ami van. Mert akkor legalább a reményed megvan, hogy később találj olyat, ami tetszik. Addig meg legfeljebb letagadod a diplomát.

Ha nincsenek iskoláid, azzal viszont egész életre kényszerpályára teszed magad, szóba se fognak veled állni olyan helyeken, ahol ez feltétel.

2010. dec. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Én jobban szeretek ülni az iskolapadban. Bár a munkám is szeretem.

Igazából hullámzó, néha az egyik jobb, néha a másik. Az mindenesetre biztos, hogy ha lediplomázom és már "csak" dolgozni fogok, akkor is járok majd különféle tanfolyamokra, mert szeretek tanulni.

2010. dec. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 éve vagyok nappalis a felsőoktatásban (második diplomát csinálom, mérnöki) és azt kell mondjam profi hallgató lettem úgyhogy kár lenne abbahagyni :P ha végzek kiderül majd mi lesz. Egyetemen szeretnék tanítani, és eddig jól haladok felé
2010. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan munkát végzek, amit szeretek, akkor jobb dolgozni, mint a suliban ülni, de ha vmi olyat kell csinálni, amit nem élvezek, csak a pénzért csinálom, akkor inkább suli...
2010. dec. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Utáltam suliba járni, a melót jobban szeretem.
2010. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!