Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a legrosszabb munkáltat...

Melyik a legrosszabb munkáltató Magyarországon?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 11:24
1 2
 11/11 Ribizli Mano válasza:
100%

Legrosszabb munkahelyem eddig:

ANUBIS TRAVEL-nél volt.

Az ember azt hinné, hogy ez egy jó hírű cég, biztos jó munkahely is. Hidd el nekem nagyon nem az! Én is szakmai elhivatottsággal és lelkesedéssel jelentkeztem hozzájuk és nagy reményeket fűztem az új munkahelyemhez. Pár hét elteltével ugyanekkora lelkesedéssel álltam neki másik állást keresni...

A munkaidő papíron is 9,5 óra és nem 8 óra, de valóságban 10 óra vagy több. (Túlóra nincs fizetve) A fizetés pocsék, még 8 órás bérhez is vacak, nemhogy napi 10-12 órás munkához. De persze csak félig bejelentve a többi feketén... Ja, és azért napi 9,5 óra a munkaidő, mert biztos elmész pisilni a nap folyamán, és megiszol egy kávét.. és ez nem számít bele a munkaidődbe, ezért ezt az időt pluszban ledolgoztatják veled! A főnök egy idegbeteg szociopata, akinek 10 percenként változik a hangulata és te ehhez igazodj. Azt sem szabad elhinni amit kérdez, nem amit mond. Ígérni azt nagyon tud, de az adott szavát betartani, azt nagyon nem tudja. Élősködő, kihasználó, lélekölő a hangulat, amit maga körül gerjeszt. Az igazgató baromi jó üzletember, ezt elismerem, és a legrosszabb főnök, akivel életemben találkoztam. A legrosszabb emberileg, kommunikációban, összehangoltságban. Iszonyatosan nehéz vele dolgozni. Állandó feszültséget, rettegést generál az irodában, félelemmel, állandó üvöltözéssel terrorizálva a dolgozókat (És ez nem költői túlzás! Valóban minden nap üvöltözik!!!). Üldözési mániájával minden munkakör ötszörös adminisztrációval dolgozik. Nem az a baj, hogy precizitást és ellenőrizhetőséget követel, hanem az, hogy mindezt extrém módon, hogy az adott feladat, minimum két módon ellenőrizhető legyen és az ellenőrzés is még újabb két módon. Elképesztő méreteket ölt a fölösleges agyonadminisztrálás. Egyrészt minden munkakör, feladat zárt és kötött, minden módon bekorlátozva, minden kreativitást nélkülözve. Másrészt a munkakörhöz szükséges információkat senki nem kapja meg sem megfelelően, sem megfelelő mennyiségben, és ebből hozd ki amit tudsz. Soha nem találkoztam még átgondolatlanabbul, ésszerűtlenebbül kialakított belső ügymenettel, mint ennél a cégnél. Az agyonadminisztálás mellett teljes a kontroll. A számítógépeken minden a totális ellenőrizhetőséget szolgálja, amellett, hogy minden pillanatban minden szavad rögzítésre kerül minden telefonvonalon, és folyamatos a kamerakontroll. Az egész hangulat, ami a munkaadó és a munkavállalók kapcsolatát jellemzi, az a megfélemlítés. A dolgozó sem személyében, sem munkájában nincs semmi módon megbecsülve vagy értékelve. A tipikus "hülye minden dolgozó" a vezető hozzáállása. "Bármikor kirúglak!" mondata naponta akár többször elhangzik, és szerinte ezzel motivál jobb munkára. Soha sehol nem tapasztaltam még nagyobb munkaerő elvándorlást, mint itt. Egy 22 fős cégnél évente 18 fő változik!!!!!! De a dolgozók hülyék, a vezetés tökéletes a cégvezető szerint. Ja, csak nincs aki kibírja ezt a rabszolgatartást. A hozzáállást szemlélteti, hogy cég irodájában gázfűtéses cserépkályhákkal történik a fűtés. A téli időszakban estére vezetői utasításra kikapcsolják teljesen a fűtést, mert spórolunk. Reggelre teljes a cidri az irodákban, és van vagy dél, mire 20 fok lett a szobákban. Addig mindenki a 14-15 fokban dolgozik... de, kit érdekel, hogy a dolgozónak vesegyulladása lesz? A lényeg hogy ne kerülj sokba a cégnek! Az iroda reklámtollakat is csináltatott.. többezer darab volt az irodában, de írni a dolgozók 1-1 tollat kaptak és csak akkor kapott másikat, ha kifogyott a betét. A négy fős szoba közösen kapott egy dobozka rotring ceruza betétet (10 db 2 cm hosszúságú betét van egy dobozban!!!) és oszd be, mert nincs több! Ha normális tollat vagy ceruzát, dossziét, irattartót, füzetet akartál a munkádhoz, akkor megvetted magadnak saját pénzből. A fizetés hivatalos része banki utalással érkezett, kb minden hónap 10-ig. A többi készpénzben odaadott összeg, ha a cégvezetőnek épp eszébe jutott. Volt úgy hogy adott hónap 18-ig még nem sikerült a teljes fizetésemet kifizetniük. Szabadságra menés mint olyan, az nem létező dolog. Te ne akarj szabadságra menni! És az, hogy te időben megigényelted, engedélyeztetted a nyomorult egy-két nap szabidat még nem jelentette, hogy valóban ki is tudtad venni, mert akár egy nappal a szabi előtt megvétózták, hogy el tudj menni. Egy hét egybefüggő szabadság? Az csak az irodaveztőnek járt.. ő nyakra főre szabadságon volt. Te egyszerű halandó ilyenről ne is álmodj! Beteg se legyél, mert az főben járó bűn! Dolgozz!!!!!! Összegezve: ilyen ócska, smucig, idegbeteg céggel és cégvezetővel nem találkoztam, mint ennél a cégnél, hihetetlenül nem megbecsülve, alulfizetve, túldolgoztatva, állandó stresszben tartva. Csak pár hónapig dolgoztam a cégnél, mert épeszű ember nem bírja ki ezt tovább. Nem véletlen az ilyen hatalmasan magas a munkaerő elvándorlás ennél a cégnél. (Volt olyan aki 1 napig, vagy 1 hétig bírta..és menekült!). Senkinek nem ajánlom ezt a céget!!!! Ha ritka szar fizetésért, napi 10-12 órát akarsz dolgozni, idegőrlő körülmények között, minden megbecsülést és tiszteletet nélkülözve, szarrá hajtva, akkor próbálkozz náluk. Mindig van új felvétel, hisz folyamatos az elvándorlás tőlük.

2016. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!