Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Párom és én munkát vállalnánk...

Párom és én munkát vállalnánk külföldön. Idösek gondozása gyerekfelügyelet farmra vagy bármit,20és 25 évesek vagyunk Vagy agyon tanácsot hol kezdjük keresni? Hogy kezzdjük el az életet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 21:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A komment megírásának időpontja: ma 21:42

A kérdező kommentje:

A párom tud komunikálni szoval perfekt bármijen munkát elvállal de security biztonsági ör iskolát fejezett.lehet hogy én nem tudok angolul de mégis hátha van ojan amit én el tudok végezni nyelv tudás nélkül is.anyi pénzel indulnánk kb nem tudom ott az árakat de 1 honapot kihuznánk lakssal mindennel,kül ott mennyi a lakás?

Első vagyok..

Na haragudj de amit nagyon nem szeretek amikor valaki azt írja,hogy "Perfect" A férjemmel lassan 6 éve élünk kint.A férjem itt kint a Cambridge egyetemen tette le a felsőfokú nyelvvizsgáját. Szakmájában dolgozik,és még ő is azt mondja ha kérdezik,hogy tud beszélni,de van mit tanulnia még..És ezt mindenki el is ismeri..Egy életen át tanulod a nyelvet,és aki azt mondja perfect az nem mond igazat.Inkább mond azt ,hogy tud társalogni,érti mit mondanak,tud kommunikálni..Ez hihetőbb..

De a lényeg.

A biztonságőri szakmáját csak akkor fogja tudni itt is használni ha honosítja,és elvégez egy gyors munkavédelmi tanfolyamot(fizetni kell érte)

Azt nyilván tudjátok,hogy az érettségi itt kint semmit nem ér.

Sajnos a válság miatt ma már nem könnyű munkát találni azoknak akik nem beszélik a nyelvet.Még a takarításnál is elvárják a nyelvtudást.Én bejárónőként dolgozom..Sok munkám van,sőt több van mit amennyit el tudok végezni.De hiába mondanám neked,hogy gyere ki,és magam mellé veszlek,ha képtelen vagy kommunikálni a lakás tulajdonosaival.Hogy értetted meg velük,ha kell neked valami? Vagy mit mondasz a telefonba ha felhívnak,hogy mégse 2-re hanem órára gyere? Vagy amikor odamész,és meg akarnak kérni valamire,hogy fogod megérteni mit akarnak??Na ezért várják el a nyelvtudást..Nézd én pontosan tudom,hogy mivel jár ez,mert 1 évig én sem kaptam semmi melót(alapszinten tudtam csak angolul)

Mivel nem írtad,hogy helyileg hova mennétek,én maradok az angoloknál..Házat vagy szobát bérelnétek??Ha szobát akkor úgy számoljatok,hogy hetente kell fizetni de kezdésnek le kell tenni 2-3 hét depositot.Általában 65-110 font/hét a szállás(függ attól,hogy hol vagytok,mekkora szoba stb) A lakásbérlést csak úgy tudjátok megoldani,ha van leinformálható állásotok(legalább az egyiknek)és van valaki aki garantál titeket..(van ilyen ismerős?)De ha 6 hónap tartózkodást tudtok igazolni akkor nem kell mástól garanciát kérni..A szállás mellé nem árt költő pénz,és kaja pénz sem..Arra is készüljetek fel,hogy nem biztos,hogy 1 hónap alatt kap melót..Inkább 2-3 hónapot kéne rászánni.

HA elfogadsz egy tanácsot tőlem akkor inkább előbb a párod jöjjön ki.Vegyen ki egy kis szobát,és keressen munkát.Jó nyelvtudással találhat.Ha már fix állása van,ha már a cég átvette akkor gyere ki te utána.mondjuk 4-5-6 hónap után.

Addig meg te otthon tanulhatnád az angol nyelvet..

Anno annak idején én 8 hónappal később jöttem ki mint a párom..Így lenne a könnyebben járható út..

De mint írtam mindent át kell rágni.A helyet,hogy pontosan hova is mennétek..Az anyagi részét..Mindent..

De van egy olcsóbb,még könnyebb út.Ha van kint rokon,jó barát akkor ő sokat segíthet.Akár szállásügyben is..(a szállás a legdrágább itt kint)

2011. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
nem vagyok fent a facebookon,Az iwiwen fent voltam de amióta új stílust kapott,és az nem tetszett így pár hete töröltem magam véglegesen...Facebookon még nem regisztráltam,de nem hiszem,hogy fogok,mert az iwiw se lett jó..
2011. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Kösz szépen drága,de én is tudom ezeket,Csak ehez még sok minden kell.
2011. jan. 3. 22:25
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

hát ha tudod,akkor feleslegesen "koptattam a számat" :)

Bocsánat,hogy feltartottalak..(csak segíteni szerettem volna)

Mindenesetre sok sikert kívánok nektek..

Üdv 38/N

2011. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
semmi baj örülök hogy vannak olyan emberek akik segiten akarak nem tartottál fent,ha mégis valami ötleted van nyugodtan irj elöre is köszi puszi.
2011. jan. 4. 13:04
 16/21 anonim válasza:
100%

a kerdes feltevojenek uzennem, csak csendesen, hogy ritka egy egyszeru ember lehet...


En 2 kulon orszagban eltem mar, osszesen 8 evet, de nekem is jo volt olvasgatni amit a valaszado irt. Ehhez kepest benyogni nyelvtudas, kulfoldi eletvitel nelkul, hogy koszi mi ezt mind tudjuk, finoman szolva is otvar nagy parasztsag.


A valaszadonak uzenem, hogy ne szegje kedvet, ha ilyen ostoba neppel fut ossze, az ilyeneknek ugyis csak es kizarolag a szerencsejukben bizhatnak. a perfect angoltudasrol meg annyit, hogy ha nem elt a ferje a kerdezonek nyelvteruleten, akkor azt meg hogy erti h perfect? hogy ? a perfect ezekszerint az h egy gyufat nem tudna venni egy vegyeskereskedesben. No nem csak az indiai elado akcentusa miatt, hanem mert a give me mondatig jut.


SZegyen h ezek mennek kulfoldre vinni a magyar emberek hiret.

2011. jan. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:49-nek


Hát igen...Egy kicsit rosszul esett,hogy "én ezt már tudom" mert gondoltam az is segítség ha valaki tanácsot ad,miként,hogyan kezdjük az életet egy idegen országban..

Sokan azt hiszik,hogy csak kirepülők,és lám,lakás,munka minden van..Gondoltam ha tényleg annyira érdekelné,ha kiolvashattam volna az elszántságot,talán körbe néztem volna,hogy milyen munkára van most kereslet.Talán be is mentem volna hazafelé jövet 1-2 helyre megkérdezni hátha...

De hát mindent tud,akkor én már nem kellek...

Na mindegy...a jó szándék meg volt bennem..Talán az ünnepek miatt?:)

2011. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

re 18:29 nek


igen azt lattam, hgoy mekkora a joszandek ami vezerelt teged, amikor elso alkalommal hagytam el magyaro t akkor mennyire orultem volna ha akar csak egy fel emeber is igy segitett volna engem infoval mint ahogy te most ot.


A problema az h a "perfect" nyelvtudasaval arra nem jut el, hogy a google baratjatol megtudja, hol lehet munkat keresni mondjuk a cel orszagban, hogy egyaltalan lassa, hogy milyen melok vannak amik porognek. Szinten a perfect nyelvtudasaval nem jut el odaig, hogy mondjuk szinten az interneten egy idegen nyelvu forumban beszelgessen a kintlevokkel...


nem ooooo azzal a rohadt tokeletes angol nyelvtudasu parjaval csak addig jut el, hogy egy magyar kerdezo siteon kutakodik.


jah a szandek felol egy szemernyi ketsegem nincs. a kerdezo arra szamitott, hogy azt a valaszt kapja: gyerekek london oxford street 81 keressetek janit annak mindig van munkaja, es nem is kell a nyelvtudas. jani mindent megold es ez a szama...



azt gondoljak, hogy mas helyettuk elvegzi a keresomelot es nekik csak a repjegyvasarlas rogos kuzdelmekkel teli utjara kell ralepni. Ezert is irtam neked, hogy az ilyenek csak a szerencsejukben bizhatnak, mert mas nem fog nekik osszejonni csak a bingo alapu uj elet kezdes. de nem is sajnalom ezeket. the natural selection will do the job instead of you or me....


mindenesetre azoknak akik a jovoben olvassak ezt a kerdest, es a ra adott valaszodat, biztos vagyok benne h segitettel az infokkal, igy ne erezd a beirasod folosleges szajtepesnek.

2011. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
hat persze h segitett az iformacioval!!!!
2011. jan. 5. 12:14
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező hogy Te milyen hülye vagy!!!!:DDDD


Neked akkor van 8általánosod ahogy nekem orvosi diplomám!:DDD

Gyorsan írsz...na persze :DDDD

Szerintem először magyarul tanulj meg aztán kezdj bele az angolba,ha képes vagy rá persze.:DDDD


Inkább örülj hogy vannak akik segítenek itt neked...

2011. jan. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!