Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová vennének fel dolgozni?

Hová vennének fel dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha 24 éves vagyok, van egy bsc diplomám, amit földrajz szakon szereztem idegenforgalom szakiránnyal 1 éve. Azóta 4 hónapot dolgoztam egy iskola titkárságán közmunkásként, ahol fénymásoltam, és gépeltem. A gyakorlatom ennyi. Angolul alapfokon beszélek. Nem mondhatnám, hogy kiemelkedő kommunikációs képességű vagyok. Milyen állást lehet így megpályázni, ahová fel is vennének? Úgy érzem semmihez sem értek.
2011. jan. 17. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami köztisztviselőit. Magyarán ügyfeles, ügyintéző az Államkincstárban, az OEP-en, APEH-ben, stb. Ha van affinitásod hozzá, akkor akár rendőrség is.

Ha ilyen helyre felvesznek, akkor viszont az egyébként sokat nem érő diplomád miatt több lóvét kapsz, mert a közigazgatásban törvény írja elő, hogy az iskolai végzettséget is figyelembe kell venni a fizetési osztályba besorolásnál, az meg felsőfokú lesz.

Nézegesd a [link] -t.

A nyílt munkaerőpiacon nem jut eszembe olyan hely, aminek pont ilyen végzettségűek kellenének, legfeljebb a turizmusban. De oda meg nyelvet kéne tudni elég jól, lehetőleg többet is.

Bár lehet, hogy alapfokkal még a közigbe se engednek be. Olyan nincs, hogy alapfok, elvileg diplomát se kaphatnál középfokú nyelvvizsga nélkül.

Azért nézegesd a konkrét álláspályázatokat a fenti oldalon.

2011. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, van középfokú nyelvvizsgám 8 éve, csak azóta nem igazán gyakoroltam a nyelvet, és úgy érzem a tudásom sokat kopott. De igyekszem "gyúrni" rá. És Start plusz kártyám is van, gondolom ezzel nőnek az esélyeim. Úgy gondolom, a probléma alapvetően az önbizalmammal van. Még egyszer köszönöm, átnézem az oldalt!
2011. jan. 18. 09:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszintén én a helyedben mindenfélét megpályáznék. Aztán legfeljebb kiderül, hogy nem az a nyerő.

És közben gyúrj rá még a tanulásra. Az fel sem merült, hogy folytasd a sulit és csinálj egy normális diplomát? Mert ez ami van, gyakorlatilag az érettségivel egyenértékű...

2011. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem úgy lesz, hogy mindenfélét megpályázok, nem vagyok válogatós. A tanulást is szeretném folytatni, csak nem tudom milyen irányban lenne érdemes. De a munka mindenképpen szükséges, mert valamiből finanszíroznom kell a tanulást.
2011. jan. 18. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt a szakot akartam elvégezni, de aztán meggondoltam magam, pont azért mert nem láttam a munkaerőpiaci értékét....nyelvtudással mondjuk hasznosabb lenne szerintem, hisz próbálkozhatnál az idegenforgalomban. Próbálgasd az ilyen ügyintézői állásokat, amit már írt az első, meg akármi mást is, és még most jelentkezhetsz mesterszakra febr. 15.ig, az nem is kerülne pénzbe...

[link]

2011. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!