Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem ajánlatos fekete...

Miért nem ajánlatos fekete munkát önéletrajzban megemlíteni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert feketén-feháren leirod, hogy adót csaltál. Ami törvényellenes dolog. Mivel álirtad, akár fel is jelenthet a cég.
2011. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szilvo79 válasza:
83%
megbüntet az apeh.ha neked jólesik,említsd csak meg.
2011. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
A fentiek is igazak meg tedd még hozzá, hogy bátrabban fogják azt mondani, hogy nem jelentenek be és nem lesz nyugdíjad, szabid és orvoshoz sem mehetsz.
2011. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem a munkavállaló csalt adót, hanem az a gyökér munkaadó, aki nem jelentette be. Én mondjuk csak fél-feketén dolgoztam (minimálbérre bejelentve, a többit zsebbe), de minden egyes interjún elmondom a magamét a cégről, melynek vezetője egy olyan ember, aki már több tv-műsorban is szerepelt, miszerint adócsalásért másfél év felfüggesztettet kapott, mégis polgármester helyettes lehetett belőle még az előző kormány idején egy vidéki nagyvárosban. Ez az ember mostanság azzal fenyegette a cég dolgozóit, hogy aki át mer lépni az állami nyugdíjrendszerbe, azt azonnal kivágja. mit mondjak, jobban járnak, akik repülnek onnan mint akik maradnak.
2011. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És akkor mit csináljon az, aki feketén dolgozott elég sokáig, és szeretne rendes munkát, bejelentettett...ne írjon semmit inkább az önéletrajzába??

Amúgy engem nem érint a dolog, csak ismerőst, meg egyébként is érdekel, ki hogy csinálja. (Ja, és ha külföldön volt a fekete munka, akkor is ugyanígy gondoljátok? És most Mo.n lenne a munkavállalás.)

De szerintem a munkavállalót ezért nem jelentik fel, a munkaadó volt a szemét, hogy nem volt képes bejelenteni...

2011. febr. 2. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

A dolgozó tisztában van azzal, hogy be van e jelentve, vagy sem, illetve ha gyanakszik, utánanéz a dolgoknak. Interneten is rákereshet pl. a magyarorszag,hu-n. Ha be van jelentve, munkabérjegyzéket kell kapnia minden hónapban.


Ő választotta a fekete munkát, ő ment bele, valószínüleg tisztában volt a következményekkel, hogy sem letöltött munkaideje nem lesz arra az időre, sem biztosítása, plusz üres részek az önéletrajzában.


Szerintem nincs megoldás arra, mivel tölthetné ki ezt az időszakot az önéletrajzában. Szerintem menjen el tanfolyamra vagy felsőoktatásba és induljon neki még egyszer, legyen újra pályakezdő, de most rendesen.

2011. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálam pl. az els fizu után derült csak ki, hogy ez bizony fél-fekete munka. Ugyanis a számlára csak a minimálbér jött. Majd 3 nap múlva kaptuk a többit. Nemhogy bérpapírt, de szerződést sem láttam soha, pedig egy jó darabig ott dolgoztam. Sőt, egyszer az én gépemen nyitották meg a bérprogramot és nem léptek ki belőle, rákerestem a nevemre és elájultam, amikor láttam, hogy legmagasabb iskolai végzettségemhez középiskola volt beírva, holott 2 szakon diplomáztam és ezt ők is nagyon jól tudták. A mai világban nem nagyon pattoghat senki, hogy nem jelentik be, max miután talált jobbat, feljelentjheti. Amúgy meg ha beírod a cégnevet az önéletrajzba, abból még nem derül ki, hogy ők téged feketén dolgoztattak. Hacsak nem az APEH-hoz mész állásinterjúra. DE kisebb dolguk is nagyobb annál, hogy ennek utána nézzenek, mármint, hogy te hol és emnnyi bérre voltál bejelentve.
2011. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, szerintem is a mai világban örül ha az ember munkát kap, nem ugrál, hogy nincs bejelentve. Bár barátom az megpróbált ugrálni, de nem ment vele semmire, nem jelentették be...

Viszont van olyan munkahely, ahol utánajárnak, hogy ott dolgoztál-e, ahova beírtad az önéletrajzban, de azt nem tudom, hogy ilyenkor mennyire számít, hogy fekete munka volt-e vagy sem....mert pl. a munkáltató nem tudja igazolni, hogy ott voltál, mert nincs szerződés, és még meg is ijedhet, hogy megbüntetik, és azt mondja, hogy nem is dolgozott itt....

2011. febr. 2. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!