Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a gerilla önéletrajzzal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja keresek állást. Sikertelenül. Egy vidéki, kisgyermekes anyuka nem kell sehova...

Lényeg, h. olvasom Baráth András e-mailen küldözgetett tanácsait az álláskereséssel kapcs-ban.

Megrendelném a könyvet, ha tényleg annyira jó, és tényleg annyira biztos, h. nagyobb eséllyel hívnak interjúra, ha a gerilla módszer alapján, az ő módszere alapján írok önéletrajzom, és követem a tanácsait. A könyv nagyon drága, 15 e Ft, ezért hezitálok.

Aki olvasta, ismeri, tud róla véleményt írni, írja meg nekem.


2011. febr. 16. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, itt a könyv eredetije angolul:

[link]

2011. febr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja tényleg most látom, hogy amit az előbb linkeltem, nem annak az eredetije, hanem egy másik könyv ugyanarról a témáról. Baráth András könyvére rákerestem, állítólag mindössze 70 oldal szellősen, és szart sem ér, átverés.
2011. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bőven elég az az információ, amit e-mailben megkapsz. Bár szerintem épeszű ember már eleve aszerint írja az önéletrajzát. Igazából nekem csak "önigazolásnak" volt jó az e-mail sorozat. Pénzt szerintem ne adj érte!

Én kisgyermekes anyukaként 3 hét alatt találtam új állást. Bár mondom, már eleve is eszerint a módszer szerint kerestem állást, csak nem tudtam róla :-)))

2011. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont most olvasom a hozzánk érkezett önéletrajzokat. Mielőtt állást kerestem, találkoztam András blogjával, és amiket ott írt, a másik oldalról csak alátámasztani tudom. Nem tudom, te mennyi időt fordítottál az önéletrajzodra, de a hozzám beérkezettek nagy része egyszerűen rossz.

Viszont ha nem is veszed meg, olvasd végig, akár jegyzeteld ki a blogját. Abban is sok jó tipp van.

Mondjuk gondolom, esetedben az első, hogy ha még nem tetted meg, a szakmai szempontból nem releváns adatokat (születési idő, családi állapot, lakcím, gyerekek száma, stb.) töröld. Saját magamon észrevettem, hogy aki beírja, hogy vidéki, ott rögtön a fejemben motoszkál a gondolat, hogy ő utazási támogatást akar majd. Aki nem ír semmit, ott meg se fordul ugyanez a fejemben, pedig lehet, hogy ugyanúgy vidéki :)

2011. febr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megvettem, megírtam a "művemet" és igaz még nem kezdtem el aktívan állást keresni, de az első tapasztalatom sajnos negatív volt. Volt egy pályázat nemrég, amit mintha rám írtak volna ki, egy olyan cégnél amit már régebben kinéztem magamnak, ennek nem tudtam ellenállni. Hozzáteszem nem egy tucatállásról volt szó, nem mindennapi követelményekkel. Ide küldtem egy "gerillát" angolul, magyarul, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Eredmény: válaszra sem méltattak... Most kicsit szkeptikus vagyok, de majd meglátjuk tavasszal-nyáron, hogy mire lesz elég ez a muníció. Tudom hogy sok mindenen múlik, nem is tragédia, de azért legalább egy kurta telefonbeszélgetésben reménykedtem, a "szuper" életrajzom (na meg az egyéb kondícióim) alapján. Most meg abban reménykedek hogy nem volt pénzkidobás András füzete...


Sztem is próbáld meg először a blog+e-mail-ek alapján módosítani az életrajzodat, azután meglátod mire mész. Ha semmi akkor még mindig megrendelheted a füzetet. Igaz hogy valóban "csak" 70 oldal, de szerintem lényegesen könnyebben olvasható, emészthető így, mint több száz oldalban angolul.


Az utolsó 2 hozzászóló tapasztalata azért biztató, örülök neki :)

2011. febr. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Panna.T válasza:
100%
Hát 18ezer Ft-ot nem ér meg, az biztos! Olyan dolgokat ír le, amik angolul ingyen fenn vannak. Jó, hogy eladja 1-2 ezer Ft-ért, de 18 ezerért, átb..ás. Ha olvasod, sokszor azt tudod mondani, hogy jé, tényleg! És annyira nyomja magát ez az ember. Látszik, h nagyon el akarja adni a termékét.
2012. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Panna.T válasza:
82%

Amúgy meg nem az önéletrajzon múlik. Ha olyan tudással rendelkezel, amire szükség van behívnak. Ott nehéz benn a munkahelyen helyt állni. Eltúlozza az önéletrajz fontosságát.

Ha helyesírási hiba nélküli, áttekinthető önéletrajzot adsz be, akkor többet nem tudsz tenni.

2012. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Én az állásinterjún való szereplés tananyaggal együtt vettem meg az egészet 18 ezerért, így jobban megérte, érdemes volt kihúzatni, nem rögtön kiadni fél anyagért annyi pénzt.

Ami tény: Ha te egy pályakezdő, null szakmai tapasztalattal rendelkező egyén vagy, főleg jogi egyetemi diplomával, és úgy akarsz valahova besímulni, arra nem jó igazán. EZ inkább azoknak való, akik cégeknél akarnak elhelyezkedni, sok év szakmai tapasztalattal, meg szakmunkásoknak főleg. Cseszhetem, van benne egykét hasznos tipp persze, de hát nemtudom.

Az is gáz például,hogy ugye ne legyünk sablon, tünjünk ki a sok europass ganaj közül, de egy idő után a gerilla stratégia is tucattá fog válni, ha mindenki az alapján írja. Akkor mit lehet tenni.

Szóval az éremnek két oldala van.

Kicsit olyan ez a GErilla önéletrajz stratégiák mint a PUA stratégiák.

CSak az egyik a hogyan szerezzünk állást a másik meg a hogyan kell nőzni kérdésre "szeretne" neked megválaszolni.

NEm biztos hogy tuttti tipp! Nem biztos hogy univerzálisan mindenkinek egyformán jó!

2013. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anemone88 válasza:
92%

Sziasztok!


Nekem megvan a könyv, vannak benne hasznos dolgok. Az a tapasztalatom, hogy szakmafüggő az, hogy kinek jó és kinek nem. Nekem természettudományos végzettségem van, volt olyan álláslehetőség ahova beküldtem a gerilla önéletrajzot és egy másikat, és gerillára mégcsak nem is reagáltak, a másikkal pedig behívtak.

A másik, hogy a gerilla önéletrajz 1-2 oldalas és ez van ahol nemhogy előny, hanem hátrány, mert gyakorlatlannak tűnhetsz.

A harmadik, hogy ez a módszer eddig azért lehetett érdekes és hasznos, mert csak kevesen ismerték, én épp ma néztem András egy ingyenes előadását amit már többezren néztek rajtam kívül. Tehát, ha sokan alkalmazzák a módszert rajtad kívül akkor már nem lesz érdekes és nem tűnsz ki sehonnan, ha pl van egy állás ahova rajtad kívül még másik 15 ember is gerilla önéletrajzot küld...

2014. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a végzettséged és mit akarsz csinálni. Ha geológus vagy, vagy földmérő, esetleg biomérnök spec tudással, tapasztalattal, akkor talán segítség neked, de ha asszisztensi állást keresel, vagy banki ügyfélszolgálatos tapasztalod van csak akkor viszont nem éri meg a pénzt. Szerintem. De ez az én véleményem és persze tévedhetek is. A HR-esek is olvassák ezeket a trükköket, ők is utána néznek a dolognak, pont azért, hogy képben legyenek ők is. Ahogy fentebb írta egy kolléga, túl nagy jelentőséget tulajdonít az önéletrajznak.
2016. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!