Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedülálló anyuka miből...

Egyedülálló anyuka miből tartsa el 2 hónapos babáját?

Figyelt kérdés
2 hónapos babámmal vagyok itthon. Előtte regisztrált munkanélkülin voltam. Most 25000 ft-ot kapok + 13000 csp. Van egy 1,5 éve bedőlt lakáshitelem. Mindenemet eladtam már a lakásból. A felhalmozódott kifizetetlen közüzemi számlák és a közösköltségből már felhalmozódott kb. 500 000 Ft. Jelenleg édesanyámmal lakunk. Van valami ötletetek, hogy miből tartsam el gyermekem és hogyan tudnám rendezni ezt a kilátástalan anyagi helyzetet?
2011. ápr. 14. 09:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%
Gyerektartást nem is kapsz?
2011. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%

gyerektartást kell kérned de gyorsan.

+ ha anyukádnál laksz akkor ki kell adni gyorsan a lakást, hogy legalább abból fizesd a tartozásaidat.

Most ugye feltehetnénk azt a kérdést, miért a legnagyobb anyagi gondod között vállatál gyereket. de már késö ilyet megkérdezni.

Apát elövenni és gyerektartást követelni, méghozzá bírosági úton, hogy biztos legyen.

2011. ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
A lakástól kellene megszabadulni, mert csak halmozza az adósságot, ki az adóstárs? Kérj az önkormányzattól mindenféle támogatást.
2011. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%

Kérj gyerektartást,bár az nem lesz sok. Az önkormányzatnál is próbálkozhatsz,de ne számíts sokra.

Nem kellett volna munkanélküliként gyereket vállani! Add el a lakásodat,ha anyukádnál lakhatsz. Próbálj munkát találni,hogy legyen állandó jövedelmed. Ha nem tudod eltartani a gyereked,akkor el is vehetik tőled.

2011. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
39%

Ne nyafogj!

Épeszű ember nem vesz fel hitelt, ha nem látja biztosan előre, hogy vissza tudja fizetni. Ezzel akkor is számolhattál volna.


Ráadásul odacsinálod még a gyereket is úgy, hogy nincs munkád. Milyen élete lesz így? Mire számítottál, csoda történik? Gyereket csak úgy szabad vállalni, ha szerény is az anyagi háttér, de legalább biztos.


Hol az apja a gyereknek? Csomagold össze a gyereket, és add át neki, hogy gondoskodjon róla ő, ha már közösen nem megy...


Egyáltalán nem vagy sajnálatra méltó sem, nemhogy támogatásra és segélyekre.


Utolsó lehetőséged, hogy kitartasz és keresel munkát. Nem könnyű, tudom. Gyerek és bedőlt hitel nélkül is nehéz, tudom... De nincs más.

Vagy bővíted az érdekszőkék táborát, és keresel valami gazdag kövér lelkibeteg pasit. Hát hajrá!

2011. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%
Az utolsó válaszadóval ellentétben én sajnállak, ámbár ezzel nem mész semmire. Biztos nem a Te hibád vagy legalábis részben, hogy nincs apuka a gyereknek. Ha viszont van azonnal beszélni vele, hogy neki mi a véleménye hogy tartsátok el a gyereket. Neki és épp oly kötelessége mint Neked. Mindenféle képpen kell egy társat keresned akivel összekötöd életedet és segit a bajban, jóban rosszban ahogy elő van irva......sok sikert és boldogságot kivánok neked
2011. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Kedves egyedülálló anyuka! Itt fogsz kapni hideget-meleget. És azt kell mondjam, a többségnek igaza van, akármilyen durván is mondták el. Apuci merre van? Nem kéne elbeszélgetni vele például? A lakást meg valóban kiadhatod és a törlesztőt tudod belőle fizetni. De ezt már nagyon jól elmondták előttem. A többi meg nagy művészet lesz,de gondolkodtál volna előbb. Én téged nem, csak a gyereket sajnálom. Ilyenkor van az amikor ész nélkül vállalnak be gyereket. De nem te vagy az egyetlen akinek ennyi esze van sajnos. Sok sikert.
2011. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
30%

"Mindenféle képpen kell egy társat keresned akivel összekötöd életedet és segit a bajban, jóban rosszban ahogy elő van irva.."


Nekem például nem kéne olyan nő, akinek már gyereke van mástól. Ráadásul azt se tudja eltartani. Ugyanis én is szeretnék, de sajátot, nem pedig máséra költeni. :P

2011. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
37%

"Most 25000 ft-ot kapok + 13000 csp."


mi az a csp? csengőpengő?


am tényleg jobban odafigyelhettél volna. munkanélküliként gyereket vállalni?


a gyerektartás apuka fizetésének a 20%-a lesz. kiadod a házat az is jó ötlet. lakáshitelt fizesd be elsőnek mert azt gyorsan elárverezik a fejed felől. a számlákat ha nemfizeted be lekapocsják a dolgokat. ha az önkormányzathoz fordulsz ők ebben az esetben kifizethetik neked ennek a díját.

2011. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%

"Nekem például nem kéne olyan nő, akinek már gyereke van mástól. Ráadásul azt se tudja eltartani. Ugyanis én is szeretnék, de sajátot, nem pedig máséra költeni. :P"


+1.

2011. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!