Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedülálló anyuka miből...

Egyedülálló anyuka miből tartsa el 2 hónapos babáját?

Figyelt kérdés
2 hónapos babámmal vagyok itthon. Előtte regisztrált munkanélkülin voltam. Most 25000 ft-ot kapok + 13000 csp. Van egy 1,5 éve bedőlt lakáshitelem. Mindenemet eladtam már a lakásból. A felhalmozódott kifizetetlen közüzemi számlák és a közösköltségből már felhalmozódott kb. 500 000 Ft. Jelenleg édesanyámmal lakunk. Van valami ötletetek, hogy miből tartsam el gyermekem és hogyan tudnám rendezni ezt a kilátástalan anyagi helyzetet?
2011. ápr. 14. 09:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%

Hát igen, amikor már tudják, hogy borul a bili akkor mindig előjönnek a megmondóemberek.. Mintha csak az ilyen kérdéseket várnák.

A megoldásokat már leírták. Összefoglalom neked: Felkeresni a gyerek apját villám sebességgel, aztán akármilyen minimális összegért de ki kell adni az ingatlant, hogy ha csak 30-40 ezer jön belőle az is több a semminél. Ezzel a lendülettel munkát keresni, mindegy mit, ha kell gyári melót, 60 ezerért, ha kell takarítást.

Ha van hozzá gusztusod fel adsz egy hirdetést expressen, hogy pasikat kényeztetnél 10 ezerért óránként.

Remélem sikerül kimásznod ebből.

2011. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitő szádékkal irt válaszokat, a sok tahónak meg kivánom, hogy éljenek át hasonló helyzetet. Nem kioktatást kértem, de úgy látom sok "jólelkű" embernek nincs jobb dolga. Gyengébbek kedvéért a csp családi pótlékot jelent.

Sima érettségim van. Utolsó munkahelyemen, (ahol 5 évig dolgoztam) egy klinikán adminisztrátorként dolgoztam.

Irodai munkát keresnék vagy valami otthon végezhető adminisztrációt.

2011. ápr. 15. 21:41
 23/29 anonim ***** válasza:
17%

"Köszönöm a segitő szádékkal irt válaszokat, a sok tahónak meg kivánom, hogy éljenek át hasonló helyzetet."


Te mi a büdös francot képzelsz magadról? Szétteszed a lábad egy fazonnak, aki otthagy, aztán rajtunk kéred számon, hogy miért nincs pénzed? Nem mi tehetünk róla, hogy lúzer vagy. Szánalmas.

2011. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezô!

Nem tudom, léptél-e már azóta, de bátorításként: én tisztellek, amiért, ha így is alakult, mégsem ölted meg a babádat. Remélem, sikerül kimásznod ebbôl az élethelyzetbôl, és akkor olyan erôs leszel, mint egy anyatigris. Nagyon nehéz most Neked, és még gondolom a hormonok is, síró baba miatti kialvatlanság is... de a legfontosabb, hogy állj fel és küzdj. Akárhonnan is jön most a pénz vagy egyéb segítség, ragadd meg. Ne halogasd a dolgokat, mert maguktól nem fognak változni, csak még reménytelenebb lesz. Legyél agresszív, mindent tûrô, vagy mézesmázos ha kell, és csak az eszedre hallgass.

Nézz szembe apukával a gyerektartásért. Taposd ki az államból a lehetô legtöbb támogatást. Válj meg tôle vagy add ki a lakásod. Ne válogass a melók között, a lényeg, hogy legyen - s ha már van, kereshetsz majd másikat, csak kezdj el dolgozni. Nehéz a babát otthon hagyni, esetleg elkezdeni tápszerezni és másra bízni, de ez most az ô érdeke is - és neki mindig te maradsz majd az anyukája, a világ közepe.

Sok erôt és türelmet kívánok!

2011. ápr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólónak!

"Te mi a büdös francot képzelsz magadról? Szétteszed a lábad egy fazonnak, aki otthagy, aztán rajtunk kéred számon, hogy miért nincs pénzed? Nem mi tehetünk róla, hogy lúzer vagy. Szánalmas."

Nem hiszem, hogy pont, név szerint hozzád fordultam segitségért. Egyrészt ötleteket vártam, milyen TISZTESSÉGES munkával lehetne kiegésziteni ezt a kevés pénzt. Másrészt nem az egyedülállóságom miatt kértem kioktatást, főleg, hogy senki nem tudja miért maradtam egyedül kislányommal. De a sok "kedves" hozzászólónak leirom, bár nem emiatt irtam ide és nem hiszem, hogy bárkinek köze lenne hozzá. Kislányom édesapja igen sokat járt külföldre dolgozni. És Barcelonában egy autóbalesetben halt meg amikor 4 hónapos terhes voltam! ENNYI!! Úgyhogy nagyon köszönöm a sok TAPLÓNAK akik nem tudom mi a "büdös francot" képzelnek magukról, hogy ismeretlenül véleményt alkotnak, önhibájukon kivül szerencsétlen helyzetbe került emberekről! Megköszönném, hogy ha már okos dolgot nem tudsz hozzászólni inkább irj hülyeséget és sértő dolgokat máshova. Nagyon köszönöm!

2011. ápr. 25. 17:25
 26/29 A kérdező kommentje:
Mivel házasok nem voltunk.... és páromnak külföldi munkahelye volt, semmi támogatásra nem számithatok. Nem is támogatás kell nekem, hanem mint már irtam egy tisztességes munkahely. És nem szokásom akárkinek szétteni a lábam .... Gondolom magadból indulsz ki amikor ilyet irsz! Mindegy! Azt hiszem a te "segitő" hozzászólásaidra nincs szükségem. És talán nem ártana gondolkodni mielőtt valakiről véleményt mondasz.
2011. ápr. 25. 17:36
 27/29 anonim ***** válasza:
17.19-es: Na...most mondjál egy értelmes mondatot!....../kocsog/
2011. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Részvétem :( Apukának nem volt családja, akik segítenének az unokának/unokahúgnak vagy -öccsnek? Ha nem is pénzzel, legalább akár pelenkával vagy egyéb túlélô-csomaggal.

A felsoroltakon kívül nem hiszem, hogy van egyéb alternatíva. Gyorsan munkát kell találnod - te tudod, mihez értesz. Internet, ismerôsök faggatása, munkaközvetítô, nagyobb multikhoz önéletrajz-küldözgetés... stb.

Plusz nézz utána, hogy közeli templomokban, vagy segélyszervezeteknél adódik-e valamilyen lehetôség, akár segítségre, akár tárgyi adományra, akár munkára. Ha mást nem, lehet, hogy ötletet kapsz, konkrétan hová fordulj tovább.

2011. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Utána kéne járnod hogy nem kaphat e a kicsi árvaellátást.
2011. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!