Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet így karriert építeni?

Lehet így karriert építeni?

Figyelt kérdés
Mechatronikai technikusnak szeretnék majd tanulni.Német nyelvvizsgám lassan meglesz, és szeretnék majd szakmai idegennyelvet is tanulni.Ilyen végzettséggel és vizsgákkal lehet jól keresni?Esetleg cégnél feljebblépés (kisfőnök,vezető) esélye lehetséges?
2011. ápr. 16. 19:29
 1/1 anonim válasza:

Akkor gondolom, szakközépiskolába jársz, és az érettségi után megkapod a mechatronikai technikus szakmát is. Nos, az, hogy hogyan fogsz keresni, nagyban függ attól, hogy sikerül elhelyezkedned. Van pár ismerősöm, (előre szólok, csak a saját tapasztalataimat írom le, amiket hallottam) akik elhelyezkedtek egy ilyen dolgokkal foglalkozó cégnél, nagyon rossz fizetés mellett. Hamar ott is hagyták, elmentek maszekba, most van, hogy kétszer, háromszor több jön össze. Nálad előny lehet, hogy van német nyelvvizsgád, ez sok helyen +pontokat érhet a főnökök szemében, de az, hogy vezető, vagy hasonló legyél, az is attól függ, hogy hol fogsz dolgozni, nem tudhatod. Egy kis vállalkozásnál jók az esélyeid valószínűleg, de egy nagyobb, országos vállalatnál egy éretségivel, meg egy szakmával nem valószínű, oda már műszaki egyetemi végzetésg is el kellhet.

Én így láttam ezeket a dolgokat a környezetemben, remélem segítettem kicsit:)

2011. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!